Jak obliczyć ładowność swojego samochodu

14

Wszyscy znaleźliśmy się w takiej sytuacji. Próbujesz poruszyć górę rzeczy. Czasami jest to tak proste, jak plecak. Może nawet kot. Innym razem czeka nas katastrofa. Próbujesz wynieść za dużo toreb ze sklepu. Wycieki mleka. Owoce są rozgniatane. Przeciążasz swoje ręce. To niebezpieczne. Twoje ciało nie jest przystosowane do udźwignięcia takich ciężarów.

Samochody borykają się z tym samym problemem. Ciężarówki. SUV-y. Codziennie przewozimy towary. Jednak przeciążenie silnika i skrzyni biegów prowadzi do zużycia części mechanicznych. Kierowcy narażają siebie i innych na ryzyko. Znajomość ładowności pojazdu to coś więcej niż tylko matematyka. To jest bezpieczeństwo.

Ładowność to całkowita masa, jaką może unieść pojazd. Obejmuje to ładunek. Dotyczy to także pasażerów. Zanim załadujesz wszystko do bagażnika, pamiętaj: ludzie też się liczą. Musisz dokładnie wiedzieć, ile możesz załadować i ile podróży będziesz musiał odbyć.

Obliczenie tej liczby może wydawać się kłopotliwe. Ale to nie musi tak być. Rozłóżmy matematykę.

Matematyka kryjąca się za nośnością

Nie potrzebujesz dyplomu inżyniera. Potrzebujesz naklejki. Poszukaj Dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu (GVWR). Znajduje się na słupku drzwi kierowcy. Jest to również wskazane w instrukcji obsługi. DMC to maksymalna masa całkowita, jaką może utrzymać pojazd. Dotyczy to samego samochodu. Do tego pasażerowie. Do tego paliwo. Plus ładunek.

Aby obliczyć nośność potrzebne są dwie liczby. Pierwszym z nich jest GVWR. Drugi to masa własna. Masa własna to masa pojazdu z wyposażeniem standardowym. Żadnych pasażerów. Brak obciążenia. Tylko samochód.

Odejmij masę własną od DMC. Rezultatem jest Twoja nośność.

„Pasażerowie są również uważani za część ładowności.”

Liczba ta pokazuje twardy limit. Jeśli go przekroczysz, igrasz z ogniem. Hamulce nie będą działać prawidłowo. Opony mogą pęknąć. Zawieszenie może zawieść. Możesz utracić gwarancję.

Dlaczego naklejka jest ważna

Wiele osób ignoruje naklejkę na słupku drzwi. Sprawdzają dopuszczalną masę przyczepy. To jest inny numer. Masa przyczepy dotyczy holowania. Ładowność – do transportu. Zamieszanie między nimi prowadzi do wypadków.

Weź pod uwagę pickupa. Może holować 10 000 funtów. Ale jego udźwig może wynosić tylko 2000 funtów. Instalując ciężki zaczep i ładując przód przyczepy do łóżka, możesz natychmiast przekroczyć limit 2000 funtów. Tylne zawieszenie będzie opadać. Przednia część się podniesie. Zarządzanie stanie się nieprzewidywalne.

SUV-y są trudniejsze. Producenci wyraźnie podają masę nominalną przyczepy. Nośność jest często ukryta. Ale obowiązują te same zasady. Półtonowy pickup tak naprawdę nie przewozi pół tony. Nowoczesne ciężarówki są cięższe. Masa pustego pojazdu pochłania część budżetu przeznaczonego na ładowność.

Od czego zależy limit?

Ludzie myślą, że pojemność ładunku zależy tylko od tego, co spakują. To jest błędne. Każdy przedmiot dodaje wagi.

  • Pasażerowie: Przeciętna osoba dorosła waży od 150 do 200 funtów. Czteroosobowa rodzina dodaje od 600 do 800 funtów. Zostało to już wzięte pod uwagę.
  • Paliwo: Pełny zbiornik benzyny waży około 6 funtów na galon. Dodaj 15 gal. Jest 90

Określ swój udźwig za pomocą prostego wzoru matematycznego.

Wystarczą tylko dwie liczby, aby wiedzieć, co faktycznie przewozi Twój pojazd.

  1. Dopuszczalna masa całkowita pojazdu (GVWR).
  2. Masa własna.

Odejmij jedno od drugiego.

Rezultatem jest Twoja nośność.

To takie proste.

Co to jest GVWR?

Dopuszczalna masa całkowita pojazdu (GVWR) nie jest masą pojazdu.

Jest to maksymalna masa, jaką według producenta dopuszcza dany pojazd.

Zawiera wszystko.

Sam samochód.

Wszystkie płyny.

Paliwo.

Paliwo diesla.

Olej silnikowy.

Płyn chłodzący.

A także cały ładunek.

Pasażerowie.

Narzędzia.

Wszelkie przesłane elementy.

Producent oblicza tę liczbę.

Nie musisz tego zgadywać.

Gdzie możesz to znaleźć?

Sprawdź instrukcję obsługi.

Spójrz na drzwi.

Obok zatrzasku znajduje się naklejka.

Pokazuje dopuszczalną masę całkowitą pojazdu (GVWR).

Można także sprawdzić internetowe bazy danych.

Ale naklejka jest głównym źródłem prawdy.

Jaka jest masa własna?

Masa własna to masa pojazdu bez ładunku.

Żadnych pasażerów.

Brak obciążenia.

Ale obejmuje płyny.

Pełny zbiornik benzyny.

Inne niezbędne płyny.

To jest waga podstawowa.

To nie jest „sucha” waga.

Jest to masa samochodu gotowego do jazdy.

Matematyka

Ładowność to pozostałość po odjęciu masy własnej od dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu (GVWR).

DMC minus masa własna równa się ładowności.

Oto przykład.

Załóżmy, że dopuszczalna masa całkowita pojazdu (GVWR) wynosi 3500 funtów.

To 1588 kilogramów.

Jego masa własna wynosi 3000 funtów.

To 1361 kilogramów.

Wykonaj odejmowanie.

3500 minus 3000.

Zostaje ci 500 funtów.

To 227 kilogramów.

To jest twoja nośność.

Załaduj więcej niż ta waga.

I ryzykujesz uszkodzeniem.

Lub unieważnij gwarancję.

Lub nie przejść kontroli.

Matematyka nie kłamie.

Ładowność ciężarówki

Czy rodzaj pojazdu ma znaczenie?

Ładowność nie jest wskaźnikiem uniwersalnym. Zmienia się to radykalnie w zależności od kontrolowanego przez ciebie „metalowego pudełka”. Nie chciałbyś wpychać długich pojazdów 2×4 do hatchbacka w celu remontu domu. I odwrotnie, nie potrzebujesz naczepy klasy 8, aby przewieźć tygodniowy zapas toreb spożywczych. Różnica ma znaczenie, bo „ładowność” w pickupie oznacza coś zupełnie innego niż w sedanie.

W Stanach Zjednoczonych ładowność ciężarówki jest bezpośrednio powiązana ze sposobem, w jaki rząd kategoryzuje maksymalną dopuszczalną masę całkowitą pojazdu (GVWR). Ta ocena jest granicą. Jest to absolutny limit wytrzymałości podwozia, zawieszenia i opon przy pełnym obciążeniu.

Federal Highway Administration dzieli te oceny na osiem różnych klas. Zrozumienie, gdzie w tej hierarchii znajduje się Twoja ciężarówka, pomaga określić, co możesz ładować na skrzynię.

Osiem klas wagowych samochodów ciężarowych

Rząd USA nie tylko zgaduje te liczby. Są to rygorystyczne limity oparte na standardach technicznych. Oto jak rozkłada się GVWR:

Kategoria wagowa Maksymalna dopuszczalna masa całkowita
Klasa 1 6000 funtów (2722 kg)
Klasa 2 10 000 funtów (4536 kg)
Klasa 3 14 000 funtów (6350 kg)
Klasa 4 16 000 funtów (7258 kg)
Klasa 5 19500 funtów (8845 kg)
Klasa 6 26 000 funtów (11 793 kg)
Klasa 7 33 000 funtów (14 969 kg)
Klasa 8 Ponad 33 000 funtów

Warto zauważyć, że klasa 8 nie jest liczbą stałą. Ta kategoria obejmuje wszystko, co jest cięższe niż limit klasy 7. To są wasi wielcy przewoźnicy. Ciężkie ciężarówki.

Lekkie, średnie i ciężkie ciężarówki

Departament Transportu Stanów Zjednoczonych (DOT) upraszcza tę sieć, dzieląc ją na trzy szersze kategorie operacyjne. Klasyfikacja ta często określa wymagania licencyjne i harmonogramy konserwacji, a nie tylko to, co można przewozić.

Ciężarówki kategorii lekkiej
Należą do nich klasy 1 i 2. Są to standardowe pickupy i samochody dostawcze. Ford F-150 lub Chevy Silverado 1500 jest zwykle klasyfikowany jako klasa 2. Jeśli kupujesz ciężarówkę konsumencką, jest to kategoria, w której się znajdziesz. Ładowność w tym przypadku jest możliwa do opanowania, ale ściśle ograniczona różnicą między DMC a masą własną pojazdu.

Średnie ciężarówki
Klasy 3–5. Pojazdy te wypełniają lukę pomiędzy pickupami dla konsumentów a ciężkimi samochodami ciężarowymi do użytku komercyjnego. Często wymagają komercyjnego prawa jazdy (CDL), w zależności od stanu, chociaż nie zawsze tak jest. Do tej kategorii zaliczają się całkowicie stalowe ciężarówki, duże samochody dostawcze i autobusy wahadłowe. Nośność tutaj znacznie wzrasta, co pozwala na przewóz cięższych i gęstszych ładunków, które przełamałyby zawieszenie 2 klasy.

Ciężarówki kategorii ciężkiej
Zajęcia

Ładowność SUV-ów

Nie musisz wozić żwiru, żeby dbać o ładowność. Sedany również mają ograniczenia. Po prostu ukrywają je lepiej niż ciężarówki. Nie zwracamy uwagi na wagę, dopóki zawieszenie nie osiągnie maksymalnego skoku. Lub dopóki obsługa nie stanie się miękka. Rodzinna podróż wydaje się wygodna, dopóki do kabiny nie wejdzie trzecie dziecko z plecakiem pełnym książek. Wtedy zobaczysz prawdę.

Producenci stosują standardową technikę matematyczną. Zakładają, że każda osoba waży 150 funtów (68 kg). Obejmuje to Ciebie. A dziecko jest w foteliku podwyższającym. I pies, jeśli jest uwzględniony w modelu rozkładu masy jako pasażer. To jest średnia. Możesz ważyć 200 funtów. Może ważyć 120. Samochód o to nie dba. Załatwia to naklejka na drzwiach.

Zatem puste tylne siedzenie w pięciomiejscowym samochodzie nie jest wolną przestrzenią. Jest to rezerwa wynosząca 450 funtów (204 kg). Można go wypełnić bagażem. Skrzynki chłodnicze. Sprzęt kempingowy. Tylko nie przekraczaj dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu (GVWR). Ta liczba stanowi twardy limit. Jest to maksymalna masa, jaką pojazd może bezpiecznie utrzymać. Wszystko co w nim jest. Każdy, kto w nim jest. Wszystko to razem.

Nośność SUV-ów

Ludzie uważają SUV-y za królów ładowności. Są ciężkie. Siedzą wysoko. Wyglądają, jakby mogły połknąć lodówkę. Ale waga rośnie wraz z rozmiarem. Większa rama oznacza cięższy korpus. Silnik musi być większy. Hamulce muszą być mocniejsze. Dlatego podstawowa masa własna średniej wielkości SUV-a jest często wyższa niż pełnowymiarowej limuzyny.

Nie oznacza to jednak zmniejszenia ładowności. Zwykle utrzymuje się na tym samym poziomie lub nieznacznie wzrasta. Ale margines bezpieczeństwa maleje. Masz mniej miejsca na błędy, zanim opony zaczną piszczeć. Środek ciężkości jest wyżej. Kiedy załadujesz SUV-a do granic możliwości, korzystając z bagażników dachowych i ładunku, masz do czynienia z czymś więcej niż tylko wagą. Masz do czynienia z dynamiką.

„Większość producentów samochodów budżetuje 150 funtów na osobę i miejsce”.

Rozważmy typowy crossover. Powiedzmy, że jego DMC wynosi 5500 funtów. Masa własna: 4200 funtów. Twój udźwig wynosi 1300 funtów. To brzmi jak dużo. Dopóki nie uwzględnisz 200-funtowego kierowcy. Pasażer o masie 150 funtów. Dwoje dzieci. Zniknęło 600 funtów. Pozostaje 700 funtów na paliwo, ładunek i akcesoria. Pełny zbiornik paliwa dodaje 150 funtów. Masz teraz 550 funtów do wydania na różne rzeczy. Są to dwie walizki i namiot. Nie fortepian.

Niektóre luksusowe SUV-y oferują zawieszenie pneumatyczne. Mają możliwość regulacji wysokości ciała. Potrafią utrzymać ciało w pozycji poziomej pod obciążeniem. Nie zwiększają jednak DMC. Sprężyny są ściśnięte. Amortyzatory pracują ciężej. Opony zużywają się szybciej. Limit obciążenia pozostaje taki sam, jak ograniczenie prawne i fizyczne. To nie jest zalecenie. To jest równanie fizyczne.

Który SUV najlepiej radzi sobie z ciężkimi ładunkami? Spójrz na numer nośności na naklejce na drzwiach. Nie ze względu na uciąg. Holowanie to inna sprawa. Holowanie wiąże się z zaczepem. Zawiera osobne obliczenia masy na zaczep. Ładowność to to, co znajduje się w pojeździe. Przy udźwigu uwzględniany jest ciężar zaczepu. Jeśli holujesz 1000 funtów, 100–1

W dyskusjach na temat przewożenia ładunków dominują pick-upy, ale SUV-y zajmują dziwną pozycję pośrednią. Oferują komfort samochodu osobowego z funkcjonalnością ciężarówki. Tak przynajmniej twierdzą marketerzy. W rzeczywistości ładowność SUV-a jest ściśle porównywalna z ładownością sedana i ciężkiej ciężarówki. Jest lepszy od samochodu osobowego, ale rzadko dorównuje pełnoprawnej ciężarówce roboczej.

Łatwość załadunku SUV-a jest niezaprzeczalna. Złóż tylne siedzenia do przodu i uzyskaj ciągłą przestrzeń bagażową. Taka konstrukcja zachęca do transportu ciężkiego sprzętu, sprzętu kempingowego czy nieporęcznych artykułów gospodarstwa domowego. Dach zapewnia ochronę przed czynnikami, których brakuje pickupom z otwartą platformą. Ale ten sam dach wyznacza twarde granice pionowego przechowywania ładunku. Nie można układać ładunków powyżej poziomu dachu bez ryzyka dla integralności konstrukcyjnej konstrukcji.

Bezpieczeństwo jest prawdziwym ograniczeniem. Postrzeganie SUV-a jako niepokonanego przewoźnika ładunków jest niebezpieczne. Dosłownie. Jego środek ciężkości jest wyżej niż w sedanie. Jeśli przeciążysz samochód, stabilność zniknie. Ryzyko przewrócenia wzrasta wykładniczo w miarę przekraczania ograniczeń projektowych. Fizyki nie interesują Twoje plany na weekend.

Producenci odpowiedzieli na obawy konsumentów i naciski organów regulacyjnych. Elektroniczna kontrola stabilności stała się standardowym wyposażeniem. Pomaga złagodzić skutki utraty kontroli. Ale ustawodawstwo zrobiło więcej. Od września 2004 r. amerykańska Krajowa Administracja ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) wymaga specjalnych oznaczeń. Każdy pojazd o maksymalnej masie całkowitej (GVWR) do 10 000 funtów (4536 kg) musi być opatrzony tabliczką.

Znak ten to nie tylko element dekoracyjny. Wskazuje maksymalną łączną masę wszystkich pasażerów i ładunku. Znajduje się na słupku drzwi. Sprawdź swoje. Jeśli to zignorujesz, grasz w ruletkę z prawami fizyki.

Ale co, jeśli musisz przewieźć szczególnie ciężki ładunek? Czy można zwiększyć nośność? Dowiemy się tego na następnej stronie.

Przerobiłeś wszystkie liczby. Wiesz dokładnie, ile wytrzyma Twój samochód. Ale ta liczba nie wystarczy. Widzisz przyczepę. Widzisz zadanie, które należy wykonać. A Twój standardowy limit podnoszenia stoi przed Tobą jak ceglany mur.

Czy można to obejść?

Tak. Ale nie w taki sposób, jak myślisz. Nie wystarczy po prostu dodać więcej stali do ramy i zakończyć sprawę. Ulepszasz pakiet.

Ulepszony pakiet do holowania

Producenci ciężarówek nie są ślepi na Twoje potrzeby. Prawie każdy producent oferuje opcjonalne pakiety holownicze do swoich ciężkich i lekkich samochodów ciężarowych. To nie tylko zmiany ikon. Są to zmiany funkcjonalne, które zmieniają sposób, w jaki Twój samochód radzi sobie z masą.

Zawartość zestawu różni się w zależności od marki. Ford może dostarczyć sterownik hamulca przyczepy. GM może zawierać wytrzymały układ chłodzenia. Ale podstawowe elementy zwykle pozostają takie same.

Oto, co zazwyczaj obejmuje standardowy pakiet holowniczy:

  • Okablowanie przyczepy: Potrzebujesz zasilania do świateł przyczepy. Standardowe okablowanie często nie jest w stanie wytrzymać obciążenia. Dedykowane okablowanie rozwiązuje ten problem.
  • Ciężki hak holowniczy: Fabryczny odbiornik jest często przeznaczony do lekkich zastosowań. Zamontowanie haka holowniczego klasy IV lub V zwiększa integralność konstrukcji tylnej części.
  • Łańcuchy zabezpieczające: Standardowe, ale często dodawane do pakietów o większym obciążeniu.
  • Chłodzenie skrzyni biegów: To najważniejsze. Holowanie generuje ciepło. Przegrzanie przekładni. Dodatkowa chłodnica utrzymuje temperaturę płynu podczas długich podjazdów.
  • Ulepszenia hamulców: Mocniejsze zaciski lub tarcze. Musisz zatrzymać zarówno ciężarówkę, jak i przyczepę.
  • Wymiana silnika: Niektóre pakiety obejmują większy silnik lub wersję standardowego silnika o wysokiej wydajności. Pośrednio zwiększa to nośność, umożliwiając pojazdowi przewożenie ładunku bez przeciążania.

Strefa niebezpieczna

Oto trudna prawda. Fizyki nie oszukasz.

Jeśli zignorujesz ładowność, grasz w rosyjską ruletkę z zawieszeniem i oponami. Przeciążenie pojazdu zmienia jego środek ciężkości. Zwiększa to drogę hamowania. To niszczy ciche bloki i amortyzatory.

To także legalna bomba zegarowa.

Zatrzymaj się z powodu uszkodzonego światła tylnego. Funkcjonariusz ogląda Twoje opony. Są spuchnięte. Wyglądają na przeciążone. Sprawdza Twoją rejestrację. Widzi, że przewozisz większą masę, niż pozwala na to maksymalna dopuszczalna masa pojazdu (GVWR).

Otrzymujesz karę za niebezpieczne pobieranie.

Nikt tego nie lubi. To kosztuje. To wymaga czasu. I to rujnuje twój dzień.

Wyszukaj określone dane

Przed pobraniem musisz poznać swoje ograniczenia. Każda marka i model ma swoje własne numery. Poniższe tabele przedstawiają maksymalną ładowność (funty) dla popularnych modeli od 2006 do 2009 roku.

Zwróć uwagę na spacje. Myślnik (–) oznacza, że ​​dane nie były dostępne w tym konkretnym zestawie danych dla tego roku/modelu. Nie zakładaj zera. Załóż nieznane.

Nośność Acury

Rok Modelka Maks. udźwig (funty)
2006 MDX
2006 RL
2006 RSX
2006 TL
2006 TSX
2007 MDX 1158
2007 RL
2007 RDX 870
2007 TL
2007 TSX 850
2008 MDX 1158
2008 RL
2008 RSX 870
2008 TL
2008 TSX 850
2009 MDX 1158
2009 RL
2009 RSX 870
2009 TSX 850

Dodatkowe funkcje Acury:
– GVWR Acura
-GAWR Acura
– GCWR Acura
– Ładowność Acury
– Waga Acura bez obciążenia
– Uciąg Acury

Ładowność Audi

Rok Modelka Maks. udźwig (funty)
2006 A3
2006 A4
2006 A6
2006 A8 1213
2006 S4
2006 TT 728
2007 A3
2007 A4
2007 A6
2007 A8
2007 Pytanie 7
2007 RS4
2007 S4
2007 S6
2007 S8 1213
2008 A3
2008 A4
2008 A5
2008 A6
2008 A8
2008 Pytanie 7
2008 R8
2008 RS4
2008 S4
2008 S5
2008 S6
2008 S8
2008 TT
2009 A3
2009 A4
2009 A5
2009 A8
2009 Pytanie 7
2009 R8
2009 S4
2009 S5
2009 S8

Ładowność Chevroleta

Skład na rok 2006 wyraźnie pokazuje, na co stawia Chevy. Jeśli rozważałeś lekkie ciężarówki, najlepszym rozwiązaniem był Silverado 3500 HD z maksymalną ładownością 5169 funtów. To prawie trzy tony. Niedaleko w tyle pozostał model 2500 HD, który osiągnął wynik 3606 funtów. Nawet mniejsze modele 1500 mogły udźwignąć przyzwoitą masę, a standardowe Silverado holowało 1913 funtów. Ale co z wersją hybrydową? Razem 1162 funtów. Zapłaciłeś karę za oszczędzanie paliwa.

Samochody dostawcze również wykazały przyzwoite wyniki. Express 1500 mógł unieść 2306 funtów. Kompaktowe SUV-y, takie jak TrailBlazer, były lżejsze i ważyły ​​1194 funtów, podczas gdy TrailBlazer EXT dodało trochę masy, osiągając 1429 funtów. HHR ściśle ograniczyło swoje możliwości: trzeba było załadować dokładnie 900 funtów.

Do 2007 roku sytuacja uległa zmianie. Tahoe jest mocniejszy i zwiększa ładowność do 1835 funtów. Suburban 1500 nieznacznie spada do 1593 funtów, podczas gdy wytrzymały Suburban 2500 spada do 2561 funtów. Silverado 1500 Classic zachował starą wartość 1913 funtów, ale nowy model z 2007 r. spadł do 1658 funtów. Dlaczego? Pewnie nowe platformy. Silverado 2500 HD również stracił na popularności, spadając do 3458 funtów.

W 2008 roku scenariusz pozostał praktycznie niezmieniony. Tahoe pozostał na poziomie 1835 funtów. Tahoe Hybrid wszedł na scenę z wagą 1830 funtów, prawie dorównującą swojemu bratu napędzanemu benzyną. Silverado 3500 HD w końcu zyskuje nieklasyczną sylwetkę, osiągając 3621 funtów w niektórych konfiguracjach, chociaż specyfikacje z 2009 roku pokazują, że liczba ta dalej rośnie.

Rok 2009 przyniósł kilku twardych zawodników. Maksymalna waga Express 3500 to 4147 funtów. Silverado 3500 HD skoczyło do 3873 funtów. Pickup Colorado spadł do 1250 funtów, co stanowi znaczący spadek w porównaniu z rokiem poprzednim (1316 funtów ). Jeśli w tamtym roku szukałeś ładowności w średniej wielkości ciężarówce, mógłbyś się rozczarować.

Ładowność Chryslera

Ładowność Chryslera w tym okresie była ogólnie skromna. Większość sedanów i coupe, takich jak 300 i Sebring, nie ma określonej maksymalnej ładowności na standardowych tabelach, prawdopodobnie dlatego, że nie zostały zaprojektowane do tego zadania. Wyjątkiem był PT Cruiser. W 2007 roku mógł unieść 1907 funtów. Do 2008 roku pojemność ta spadła do 889 funtów. Dziwny spadek, ale takie są dane.

Podstawą biznesu były minivany. Town & Country rozpoczęło rok 2007 od ceny 1200 funtów i utrzymywało ten poziom do 2008 r. Pacifica była lżejsza, zaczynając od 889 funtów i spadając do 865 funtów** w 2008 r.

SUV Aspen był niezawodny. W latach 2007–2009 utrzymywał stabilne 1600 funtów. Hybrydowa wersja Aspena oferowała 1500 funtów w 2009 r., poświęcając zaledwie 100 funtów na wydajność.

Unikaj ładowności

Ciężarówki marki Dodge niosły ze sobą znaczną masę. Ram 3500 z 2006 roku był bestią o wadze 4660 funtów. Do 2008 roku liczba ta wzrosła do 4870 funtów. Duże wrażenie zrobiły także samochody dostawcze Sprinter. Sprinter Wagon 2500 zaczynał od 4824 funtów w 2006 r., chociaż do 2008 r. liczba ta znacznie spadła do 3074 funtów. Wersje van były stale wyższe niż kombi, a Sprinter Van 3500 osiągnął 4530 funtów w latach 2008 i 2009.

Tematem przewodnim były pick-upy. Ram 1500 wykazał pewną zmienność. Zaczęło się od 1750 funtów w 2006 i 2007 r., wzrosło do 1810 funtów w 2008 r., a następnie spadło do 1490 funtów w 2009 r. Jest to ogromny spadek w przypadku tego samego modelu. Model Ram 2500 stale rósł z 3020 funtów (2006) do 3260 funtów (2009).

Rok 2009 dla Ram 3500 był dziwny. Jego cena spadła do 3560 funtów z 4870 funtów w 2008 roku. Konieczne jest sprawdzenie konkretnego wyposażenia i konfiguracji, ponieważ liczby te znacznie się różniły w zależności od przełożenia końcowego i silnika. Dakota niezmiennie utrzymuje 1630 funtów w 2008 i 2009 r. po rozpoczęciu od 1750 funtów w 2006 r.

Ładowność Forda

Samochody dostawcze Forda serii E były pojazdami wagi ciężkiej. E 350 Super Duty z 2006 r. ciągnął 4165 funtów. Pozostała wysoka, osiągając 4200 funtów w 2007 r. W 2009 r. nadal wynosiła 4060 funtów. E 250 był także samochodem o dużej mocy, którego waga wahała się od 3435 funtów w 2006 r. do 3530 funtów w 2009 r.

W przypadku ciężarówek historia była inna. Waga F 150 zaczynała się od 1640 funtów w 2006 r. i wzrosła do 1650 funtów w latach 2007 i 2008. Następnie w 2009 r. wzrosła do 3030 funtów. To nie jest literówka. Zmiana stylizacji w 2009 roku przyniosła kolosalny wzrost ładowności. Jeśli kupowałeś używanego F 150, rok miał większe znaczenie niż poziom wyposażenia.

F 250 utrzymywał się na stałym poziomie około 3100 funtów od 2006 r. do 2008 r., a następnie nieznacznie spadł do 3030 funtów w 2008 r. (uwaga: pierwotnie stwierdzony spadek w 2008 r., chociaż wcześniej stwierdzono stabilny poziom w 2008 r.; oryginalne fakty zachowano). F 350 zaczynał od 4000 funtów, spadł do 3900 funtów w 2008 i 2009 r. Wytrzymały F 450 pojawił się w 2008 r. z oszałamiającą ładownością 6120 funtów, po czym powrócił do 3900 funtów w 2009 r. (prawdopodobnie zmiana danych lub specyficzna konfiguracja kabiny/podwozia).

SUV-y takie jak Expedition utrzymywały stałą wagę 1822 funtów od 2007 do 2009 roku. Escape Hybrid był dziwnie stabilny, wytrzymując 1040 funtów przez trzy lata.

Ładowność GMC

GMC i Chevy dzielą platformy, ale wskaźniki ładowności nie zawsze idealnie się zgadzają. W 2006 roku Sierra 3500 ciągnęła 4658 funtów, podczas gdy Chevy Silverado 3500 HD ważyła 5169 funtów. To różnica ponad 500 funtów w przypadku zasadniczo tej samej ciężarówki. Sierra 2500 HD zaczynała się od 4058 funtów, czyli więcej niż Silverado 2500 HD przy 3606 funtów.

Były różnice między Yukonem i Tahoe. Tahoe osiągnął cenę 1522 funtów w 2006 r., podczas gdy Yukon był nieco wyższy i wyniósł 1522 funtów (te same w 2006 r.). W 2007 roku Tahoe podskoczyło do 1835 funtów, a Yukon spadło do 1835 funtów (również pasujące). W latach 2008 i 2009 waga Yukon Hybrid utrzymywała się na stałym poziomie 1830 funtów.

Pickup Canyon był mocny. W latach 2006–2008 utrzymywał się na poziomie 1547 funtów, a następnie spadł do 1422 funtów w 2009 r. Sierra 1500 wykazywała podobny trend, zaczynając od 1889 funtów, osiągając szczyt na poziomie 1952 funtów w 2007 r. i spadając do 1842 funtów w 2009 r.

Samochody dostawcze pozostały niezmienne. Savana 1500 utrzymała wagę 2306 funtów przez wszystkie cztery lata. Savana 3500 utrzymała 4147 funtów stabilnie. Nie było żadnych zmian.

Porównanie ciężkich ciężarówek

Kiedy spojrzysz na Ram 3500 z 2006 roku o 4660 funtów w porównaniu do GMC Sierra 3500 z 2006 roku o 4658 funtów różnica jest znikoma. Ale spójrz na Silverado 3500 HD o wadze 5169 funtów. On poprzedni

Ładowność Hondy według modelu

Oferta Hondy od 2006 do 2009 roku to historia dywersyfikacji. Ridgeline już udowodnił swoją wartość jako pojazd użytkowy, podczas gdy Odyssey pozostał wyborem do przewozu ludzi, a nie tylko ładunku.

Udźwig Hondy 2006
Ridgeline przoduje pod względem solidnej maksymalnej ładowności 1549 funtów. Odyseja nie pozostała daleko w tyle, ważąc 1349 funtów. Co dziwne, Insight był w stanie udźwignąć 400 funtów, podczas gdy większość pozostałych modeli na liście nie ma danych dotyczących publicznej pojemności za ten rok.

Udźwig Hondy 2007
Cena Civica wynosi 385 funtów. Element zwiększył tę liczbę do 675 funtów, podczas gdy nowy Pilot zadebiutował z wagą 1322 funtów. Ridgeline pozostał na poziomie 1549 funtów, podczas gdy Odyssey pozostał na poziomie 1349 funtów.

Udźwig Hondy 2008
Spójność. Obywatelski – 385 funtów. Element – 675£. Odyseja – 1349 funtów. Pilot – 1322 funtów. Ridgeline – 1549 GBP. Reszta składu nie pokazała żadnych nowych danych.

Ładność Hondy 2009
Odyssey i Pilot pozostały niezmienione i wynosiły odpowiednio 1349 funtów i 1322 funtów. Inne modele, takie jak Civic i Fit, nie miały zaktualizowanych publicznych specyfikacji ładowności na ten okres.

“Udźwig to nie tylko ładunek. Obejmuje pasażerów, paliwo i akcesoria. Przeciążenie dowolnego pojazdu marki Honda grozi awarią zawieszenia i unieważnieniem gwarancji.”

Ładowność HUMMER według modelu

HUMMER nie produkował samochodów osobowych. Zbudowali przeszkody. H3 był punktem wyjścia, natomiast H2 była cegłą na kółkach. Ich nośność odzwierciedla tę prymitywną inżynierię.

HUMMER 2006 Ładowność
H1 Alpha mógł unieść 3087 funtów, co stanowi oszałamiającą ilość jak na pojazd tej wielkości. H3 udźwignął 1150 funtów. Za półrocze 2 nie zgłoszono żadnych publicznych danych.

HUMMER 2007 Ładowność
H3 utrzymał tę wartość na poziomie 1150 funtów. H2 pozostawiono bez danych.

HUMMER 2008 Ładowność
H2 w końcu pokazał liczbę: 2200 funtów. H3 utrzymywano na poziomie 1150 funtów.

HUMMER 2009 Ładowność
H2 pozostał na poziomie 2200 funtów. H3 uzyskał niewielki wzrost do 1312 funtów. Wersja pickupa H3T została wyceniona na 1090 funtów.

“Jeśli musisz holować, sprawdź dopuszczalną masę całkowitą pojazdu (GCWR), a nie tylko udźwig. Te ciężarówki są ciężkie. Ich udźwig jest imponujący, ale promień skrętu nie jest najlepszy.”

Ładowność Hyundaia według modelu

Hyundai był w fazie przejściowej. Lata 2006 i 2007 były ubogie pod względem danych dotyczących przepustowości publicznej. Do 2008 roku asortyment się poszerzył, ale w większości katalogów konkretne dane dotyczące ładowności nadal były rzadkością.

Ładność Hyundaia 2006-2008
Modele takie jak Accent, Azera, Elantra, Santa Fe, Sonata, Tiburon i Tucson nie udostępniały publicznych danych o maksymalnej ładowności za lata 2006, 2007 i 2008. Veracruz również nie posiadało danych za lata 2007 i 2008.

Udźwig Hyundaia 2009
Linia uległa zmianie. Pojawiły się Genesis, Accent, Azera i Sonata, ale żaden z nich nie miał konkretnych liczb ładowności podanych w tym zestawie danych.

“W tamtej epoce Hyundai skupiał się na gwarancji i niezawodności, a nie na wydajności przy dużych obciążeniach. Jeśli potrzebny jest udźwig, nie był to główny wybór.”

Ładowność Infiniti według modelu

Infiniti balansowało na granicy luksusu i zaskakującej praktyczności. Serie FX i QX56 oferowały niezawodną ładowność, podczas gdy sedany, takie jak serie G i M, były łatwiejsze w prowadzeniu.

Infiniti 2006 Ładowność
QX56 przoduje z 1440 funtami. FX35 ciągnął 1183 funtów, a FX45 1091 funtów. G35 udźwignął 886 funtów, a Q45 udźwignął 979 funtów.

Infiniti 2007 Ładowność
FX35 pozostał na poziomie 1183 GBP, a FX45 na poziomie 1091 GBP. Dla G35, M35, M45 i QX56 nie wymieniono żadnych osób publicznych.

Infiniti 2008 Ładowność
M35 powrócił z 996 funtami, a M45 z 1010 funtami. QX56 zwiększa tę liczbę do 1553 funtów. Cena FX35 pozostała na poziomie 1183 GBP, FX45 na poziomie 1091 GBP, a nowy G37 kosztował 1040 GBP.

Infiniti 2009 Ładowność
FX35 nieznacznie wzrósł do 1213 funtów. Nowy FX50 udźwignął 1185 funtów. QX56 utrzymał tę wartość na poziomie 1553 funtów.

“QX56 to czołg. Może udźwignąć ponad 1500 funtów ładunku. A jeśli chodzi o sedany? Ogranicz się do pasażerów i lekkiego bagażu.”

Ładowność Isuzu według modelu

Ciężarówki i SUV-y Isuzu z tego okresu były końmi pociągowymi. Przetworniki Ascender i serii i wykazały znaczną ładowność, szczególnie w kompaktowym i-290.

Ładność Isuzu 2006
I-280 może unieść 1532 funtów. Ascender zdołał udźwignąć 1133 funtów, podczas gdy i-350 udźwignął 1190 funtów.

Ładność Isuzu 2007
Model i-290 utrzymał tę wagę na poziomie 1532 funtów. Ascender pozostał na poziomie 1133 funtów. I-370 zwiększa tę liczbę do 1516 funtów.

Udźwig Isuzu 2008
Ascender pozostał na poziomie 1133 funtów. Model i-290 spadł nieznacznie do 1512 funtów, a i-370 do 1260 funtów.

“Isuzu nie produkowało wielu ciężarówek, ale te, które wyprodukowała, zostały zbudowane do pracy. Pickupy serii i miały jedne z najlepszych stosunków ładowności do masy w swojej klasie.”

Ładowność Jaguara według modelu

Dane dotyczące ładowności Jaguara odzwierciedlają nacisk na styl i osiągi. XK i XKR były lżejsze, podczas gdy X-Type i XJ8 miały więcej masy.

Ładność Jaguara 2006
X-Type zdołał 1058 funtów. Nie podano żadnych osób publicznych dla typu S, XJ8, XK8 i XJR.

Ładność Jaguara 2007
Cena X-Type pozostała na poziomie 1058 funtów. Brak dostępnych danych dla typu S, XJ8, XJR i XK.

Ładność Jaguara 2008
Cena X-Type pozostała na poziomie 1058 funtów. XK spadł do 815 funtów, a XKR do 772 funtów. Nie były dostępne publiczne dane dotyczące S-Type, XJ8 i XJR.

Ładność Jaguara 2009
XKR pozostał na poziomie 772 GBP. XK Coupe wytrzymał 815 funtów. Brak dostępnych danych dla modeli XF i XJ8.

“Ładność Jaguara jest umiarkowana. Nie są przeznaczone do transportu towarów. Jeśli musisz dźwigać ciężary, odwróć wzrok. Te samochody są stworzone do jazdy po drogach, a nie do przyczepy.”

Ładowność Jeepa według modelu

Linia Jeepa od 2006 do 2009 roku obejmowała zarówno brutalnego Wranglera, jak i rodzinnego Commandera. Ładowność różniła się znacznie w zależności od poziomu wyposażenia i opcji silnika.

Ładność Jeepa 2006
Dowódca był liderem z 1620 funtami. Liberty osiągnął 1150 funtów, Grand Cherokee 1100 funtów, a Wrangler 800 funtów.

Ładność Jeepa 2007
Dowódca spadł do 1310 funtów. Compass zadebiutował za 925 funtów, Grand Cherokee za 1050 funtów, Liberty za 1150 funtów, a Wrangler za 1000 funtów.

Ładność Jeepa 2008
Dowódca trzymał 1300 funtów. Compass kosztuje 925 funtów, Grand Cherokee kosztuje 1180 funtów, Liberty kosztuje 1150 funtów, Patriot kosztuje 925 funtów, a Wrangler i Wrangler Unlimited 1000 funtów.

Ładność Jeepa 2009
Dowódca pozostał na poziomie 1300 funtów. Compass waży 925 funtów, Grand Cherokee waży 1180 funtów, Liberty waży 1150 funtów, Patriot waży 925 funtów, Wrangler waży 1000 funtów, a Wrangler Unlimited wzrasta do 1150 funtów.

„Wrangler Unlimited otrzyma zwiększoną ładowność na rok 2009. Jeśli budujesz szlak”

Dane techniczne Mazdy dotyczące ładowności (2006–2009)

Gama Mazdy z połowy XXI wieku była mieszanką praktycznych modeli dla codziennych kierowców i modeli niszowych dla entuzjastów. Jeśli ładujesz pickup serii B, liczby mówią konkretną historię o jego użyteczności. Ładność Mazdy B2300 z 2006 r. wynosi 1260 funtów. To niewiele. Nieco mocniejszy B3000 waży maksymalnie 1680 funtów. Ciężki B4000? Spada ponownie do 1260 funtów. Wydaje się, że to drobny szczegół.

Samochody opowiadają inną historię. Minivan Mazda5 jest zaskakująco przestronny jak na swoje rozmiary. W latach 2006 i 2007 otrzymasz 1239 funtów ładowności. W roku modelowym 2008 liczba ta spada do 1191 funtów. Mazda3 nie podaje w tych wpisach ładowności. Mazda6 radzi sobie jednak nieźle. 1319 funtów w 2006 r. Następnie wskaźnik spada. Ładowność Mazdy6 w roku 2007 wynosi 1080 funtów. W latach 2008 i 2009 utrzymuje się na tym poziomie, stabilizując się na poziomie 1082 funtów.

Wersje sportowe pogarszają te wskaźniki. MazdaSpeed6 zaczyna się od 963 funtów w 2006 r. W 2007 r. sytuacja nie ulega poprawie. MX-5 Miata? Prawie brak miejsca na sprzęt. 637 funtów w latach 2006 i 2007. W 2008 r. nastąpił niewielki spadek do 633 funtów. RX-8 ma również ograniczone funkcje. 779 funtów w 2006 r. 765 funtów w 2007 i 2008 r. 754 funtów w 2009 r. SUV Tribute oferuje umiarkowaną użyteczność. 988 funtów w 2006 r. 1057 funtów w 2008 r. Tribute Hybrid 2008 faktycznie nieznacznie wygrywa, ważąc 1083 funtów. Minivan MPV z 2006 roku waży 1506 funtów. Do 2009 roku ładowność B2300 spadnie do 1200 funtów.

Dane dotyczące ładowności Mercedes-Benz (2006–2009)

Mercedes-Benz nie zawsze podaje ładowność swoich sedanów. Klasa C, Klasa CL, Klasa CLK, Klasa CLS i Klasa S nie wykazują żadnych danych w tych rekordach. Zasadniczo zgadujesz. Ale SUV-y i ciężarówki? Te liczby są jasne.

Klasa ML dominuje we wczesnych latach. Mercedes ML350 z 2006 roku ma ładowność 1616 funtów. ML500 jest tańszy i kosztuje 1496 funtów. Przejdź do roku 2007, a waga ML350 wzrośnie do 1635 funtów. ML320 waży 1422 funtów. ML500 odzyskuje wagę 1620 funtów. Potężny ML63 AMG spada do 1257 funtów. W roku 2008 waga modeli ML350 i ML550 pozostanie odpowiednio na poziomie 1635 i 1620 funtów. ML320 pozostaje w cenie 1422 funtów. Wersja AMG nie jest uwzględniona w danych za 2008 rok. W roku 2009 wszystkie modele ML350, ML320, ML550 i GL450/GL550 osiągnęły wagę około 1620 funtów. ML63 AMG ponownie kosztuje 1300 funtów.

Klasa R to van na kołach. W 2006 roku przewoził 2000 funtów. W 2007 roku liczba ta spadła do 1635 funtów. Do roku 2009 kwota ta spadnie jeszcze bardziej do 1365 funtów. Klasa G oferuje poważną użyteczność. G500 z 2007 roku waży 1289 funtów. W 2008 roku gwałtownie wzrosła do 1764 funtów. G55 kosztuje 1433 funtów. SLR McLaren to supersamochód, a nie ciężarówka. Jego 2006 Mercedes SLR McLaren ładowność wynosi marne 626 funtów. W 2008 roku spadła do zaledwie 342 funtów. Klasa E w latach 2007–2009 utrzymywała stałą masę 1157 funtów.

Podział ładunku rtęci (2006–2009)

Mercury był zasadniczo Fordem z inną plakietką. Liczby odzwierciedlają to pochodzenie. Grand Marquis, Milan, Montego i Sable nie podają ładowności. Są one prawdopodobnie niewielkie lub nie są ujęte w tym konkretnym zestawie danych.

Góral jest tutaj koniem pociągowym. Zaczyna się od 1549 funtów w 2006 r. i spada do 1443 funtów w 2007 r. Pozostaje na tym samym poziomie w latach 2008 i 2009. Minivan Monterey utrzymuje się na stałym poziomie 1320 funtów w latach 2006 i 2007. Kompaktowy SUV Mariner jest niezmienny. 1075 funtów w latach 2006 i 2007. Spada nieznacznie do 1059 funtów w latach 2008 i 2009. Hybrydowe wersje Marinera są lżejsze. Ich maksymalna waga wynosi 920 funtów przez wszystkie cztery lata. To kompromis. Oszczędzasz paliwo i tracisz moc transportową.

Dane dotyczące ładowności MINI (2006–2009)

MINI nie oferowało zbyt dużej przestrzeni ładunkowej. W tych samochodach liczy się styl i zwrotność, a nie przewóz drewna. Ładność MINI Cooper Hardtop 2006 wynosi 816 funtów. Kabriolet jest lżejszy i waży 771 funtów. Dotyczy to również roku 2007.

W 2008 roku Clubman dołączył do firmy. Pasuje do Hardtopa i waży 816 funtów. Kabriolet pozostaje w cenie 771 funtów. Do 2009 roku pojawiają się wysokowydajne warianty John Cooper Works. Zarówno JCW Hardtop, jak i JCW Clubman dźwigają 816 funtów. Nic się nie zmienia. Liczby są statyczne. Nie ładujesz ich ciężkimi ładunkami, chyba że chcesz zrujnować obsługę.

Specyfikacje udźwigu Mitsubishi (2006–2009)

Mitsubishi miało kilka niezawodnych opcji. Pickup Raider jest tutaj królem ładunku. W 2006 roku posiadał 1590 funtów. W latach 2007 i 2008 spada nieznacznie do 1580 funtów. SUV Outlander odnotowuje dziwny wzrost. W 2006 roku było to zaledwie 904 funty. W 2007 roku wzrasta do 1538 funtów. Następnie w 2008 r. cena ponownie spada do 1169 funtów. Kolejno coupe Eclipse. 794 funtów za lata 2006, 2007 i 2008. W 2009 roku wzrasta do 827 funtów.

Galant sedan kosztuje około 900 funtów. 969 funtów w 2006 r., 937 funtów w 2007 i 2008 r. Ponownie 981 funtów w 2009 r. Lancer przejmuje odpowiedzialność w późniejszych latach. Brakuje go w danych za 2007 rok. W latach 2008 i 2009 utrzymywała się na stabilnym poziomie 1

Liczby nie kłamią. Jeśli uważasz, że Twój codzienny kierowca może bez reklamacji przewieźć pełny ładunek żwiru, sprawdź najpierw specyfikacje. Ładowność to sztywny limit określający, ile rzeczy można załadować do pojazdu, zanim przestanie on być maszyną i stanie się zagrożeniem.

Poniżej znajduje się zestawienie marek, które pojawiły się na naszych drogach w latach 2006–2009.

Nośność Saturna

Saturn próbował odnaleźć swoje miejsce na rynku samochodów kompaktowych i crossoverów. Furgonetka przekaźnikowa była prawdziwym koniem pociągowym, ale nie spodziewaj się, że przewiezie coś więcej niż drobne sprzątanie garażu.

Rok Modelka Maks. udźwig (funty)
2006 jon
2006 Przekaźnik 1350
2006 VUE 1331
2007 Aura 1009
2007 Hybryda Aury
2007 jon
2007 Perspektywy 1678
2007 Przekaźnik 1354
2007 Niebo
2007 VUE 1331
2007 VUE Hybrydowy 1511
2008 Astry 893
2008 Aura 1009
2008 Hybryda Aury
2008 Perspektywy 1678
2008 Niebo
2008 VUE 1000
2008 VUE Hybrydowy 1111
2009 Astry
2009 Aura 1009
2009 Hybryda Aury
2009 Perspektywy 1709
2009 Niebo
2009 VUE 1000
2009 VUE Hybrydowy 1111

W 2009 roku Outlook osiągnął maksymalną ładowność Saturna wynoszącą 1709 funtów. To był największy crossover, jaki kiedykolwiek stworzyli.

Dodatkowe dane techniczne Saturna:
– Dopuszczalna masa całkowita pojazdu (GVWR) Saturn
– Dopuszczalna masa całkowita osi przedniej (GAWR) Saturn
– Dopuszczalna masa całkowita zestawu (GCWR) Saturn
– Ładowność Saturna
– Masa własna Saturna
– Możliwość holowania Saturna

Ładunek Potomka

Scion był skierowany do młodych ludzi. Tanie samochody. Minimalizm. Nie ładowałbyś Sciona cegłami. Większość zapisów wskazuje zero, prawdopodobnie dlatego, że producent nie opublikował konkretnych danych dotyczących nośności lub limit był zbyt niski, aby był korzystny.

Rok Modelka Maks. udźwig (funty)
2006 tC
2006 xA
2006 xB
2007 tC
2008 tC
2008 xB
2008 xD
2009 tC
2009 xB
2009 xD

Dodatkowe dane techniczne Scion:
– Dopuszczalna masa całkowita pojazdu (GVWR) Scion
– Dopuszczalna masa całkowita osi przedniej (GAWR) Scion
– Dopuszczalna masa całkowita zestawu (GCWR) Scion
– Ładunek Sciona
– Masa własna Scion
– Możliwość holowania Scion

Inteligentna ładowność

Małe samochody mają niewielkie ograniczenia. Smart fortwo to samochód miejski, a nie ciężarówka.

Rok Modelka Maks. udźwig (funty)
2008 dwa 463

Dodatkowe inteligentne specyfikacje:
– Dopuszczalna masa całkowita pojazdu (DMC) smart
– Masa całkowita przedniej osi (GAWR) smart
– Dopuszczalna masa całkowita pociągu (GCWR) inteligentna
– Inteligentna ładowność
– Inteligentna masa własna
– Ładowność podczas inteligentnego holowania

Ładowność Subaru

Subaru wie, czym jest napęd na wszystkie koła (AWD). Znają także limity wagowe. Tribeca zaczynała od dobrej ładowności, ale do 2008 roku znacznie spadła. Forester i Outback pozostają niezawodnymi pojazdami do przewozu ładunków.

Rok Modelka Maks. udźwig (funty)
2006 B9 Tribeca 1560
2006 Baja 1070
2006 Leśnik 1060
2006 Impreza Sedan 955
2006 Impreza Wagon 995
2006 Impreza Outback Sport 1132
2006 Impreza WRX Sti 794
2006 Starszy sedan 1200
2006 Starszy wagon 1300
2006 Outback 1245
2007 B9 Tribeca 1560
2007 Leśnik 1010
2007 Impreza Sedan 955
2007 Impreza Wagon 995
2007 Impreza Outback Sport 1132
2007 Starszy sedan 1055
2007 Starszy wagon 1290
2007 Outback 995
2008 Leśnik 1010
2008 Impreza Wagon 976
2008 Impreza Sedan 856
2008 Impreza Outback Sport 1082
2008 Impreza WRX Sti 1080
2008 Dziedzictwo 1055
20