Bądźmy szczerzy. Większość nabywców samochodów nie myśli o liczbach na naklejce u dealera, dopóki nie znajdą się w salonie z długopisem w dłoni. Zużycie paliwa? Wiesz to. Moc w koniach mechanicznych? Każdy to wie. Już czas przyspieszania od 0 do 100 km/h jest informacją publiczną dla tych, którym zależy na dynamice jazdy. Mówimy o stopach sześciennych przestrzeni wewnętrznej i calach przestrzeni na nogi, jakby to był potoczny język.
Wskaźniki te pomogą Ci zdecydować, czy samochód pasuje do Twojego stylu życia. Mówią ci, co dostajesz za swoje pieniądze. Jednak w tej wiedzy jest luka. Niebezpieczna luka.
Większość nowych nabywców nie ma pojęcia, co oznacza Obciążenie gruntu (GCWR). Widzą „udźwig” w broszurze, zakładają, że wszystko jest w porządku i udają się do parku przyczep. Założenie to może prowadzić do awarii skrzyni biegów, przegrzania hamulców lub czegoś gorszego. Niewiedza nie uszczęśliwia, gdy dźwigasz 8000 funtów autostradą międzystanową 95.
Co to jest GCWR?
Jeśli planujesz holować cokolwiek – łódź, samochód kempingowy, przyczepę użytkową – musisz znać ten konkretny limit masy. To nie jest tylko zalecenie. Jest to sufit twardy montowany przez producenta.
Maksymalna masa zaczepu to maksymalna dopuszczalna masa pojazdu ciągnącego plus dołączoną przyczepę, obie w pełni załadowane.
Łatwo pomylić to z DMC (dopuszczalną masą całkowitą pojazdu). DMC to maksymalna masa samego pojazdu ciągnącego, łącznie z znajdującymi się w nim pasażerami, paliwem i ładunkiem. GCWR to szerszy obraz. Patrzy na cały system.
Oto kluczowa różnica: GCWR nie jest rzeczywistym pomiarem masy pojazdów. To jest granica. Sufit. Nigdy nie powinieneś go przekraczać.
Ford Motor Company wyjaśnia, w jaki sposób obliczają tę liczbę. To nie magia. To jest arytmetyka.
GCWR oblicza się, dodając masę własną pojazdu, ładowność, masę kierowcy i pasażera oraz masę przyczepy.
Jeśli ta ilość przekracza GCWR określoną przez producenta, znajdujesz się w strefie zagrożenia.
Dlaczego ten numer istnieje?
Bezpieczeństwo. Zawsze bezpieczny.
Przeciążenie pojazdu ciągnącego jest ryzykowne. Przeciążenie sprzęgła jest katastrofalne w skutkach. Przekroczenie GCWR nie tylko powoduje szybsze zużycie części. Łamiesz fizykę samochodu.
Weź pod uwagę układ hamulcowy. Większość pojazdów ciągnących nie jest zaprojektowana do zatrzymywania dużej łącznej masy. Jeśli przeciążysz samochód, hamulce się przegrzeją. Stracą skuteczność. Poniosą porażkę. Zostaniesz z wielotonowym pociskiem, którego nie można spowolnić.
Opony mają również indeksy nośności. Przekroczenie limitu grozi przebiciem. Przy prędkościach autostradowych awaria opony z załadowaną przyczepą może natychmiast wytrącić Cię spod kontroli.
Podczas transportu ciężkich ładunków silnik i skrzynia biegów podlegają dużym obciążeniom. Przegrzanie prowadzi do awarii mechanicznej. Możesz utknąć na poboczu ruchliwej autostrady tylko dlatego, że nie sprawdziłeś dopuszczalnej masy ciała.
Elementy zawieszenia są następujące. Sprężyny, wahacze, tuleje. Pod wpływem nadmiernego naprężenia mogą się zginać lub łamać. Kiedy tak się dzieje, sterowalność znika. Tracisz kontrolę.
Lista potencjalnych awarii jest długa. Rozwiązanie jest proste. Nigdy nie przekraczaj GCWR swojego pojazdu.
Gdzie znaleźć swoją ocenę
Gdzie więc szukać?
Najpierw sprawdź naklejkę znajdującą się wewnątrz framugi drzwi samochodu. Spójrz w okolice zatrzasku drzwi kierowcy. W tym miejscu producenci często zamieszczają krytyczne dane dotyczące masy.
Jeżeli naklejka jest wyblakła lub jej brakuje, należy skorzystać ze źródeł cyfrowych. Większość producentów publikuje specyfikacje pojazdów w Internecie. Szybkie wyszukiwanie konkretnej marki, modelu i roku zwykle zwraca GCWR.
Nie zgaduj. Nie oceniaj na podstawie wzroku. Uzyskaj dokładną liczbę ze źródła.
Dane GCWR dla Acury (2006-2009)
Dla właścicieli Acura, oto podział. Zwróć uwagę na różnice między modelami i latami. W 2007 r. MDX znacznie zwiększył ładowność. RSX, który zastąpił SLX, ma bardziej rygorystyczne ograniczenia.
GCWR dla Acury 2006
| Modelka | GCWR (funty) |
|---|---|
| MDX | 8.121 |
| RL | 5,162 |
| RSX | 4384 |
| TL | 4730 |
| TSX | – |
GCWR dla Acury 2007
| Modelka | GCWR (funty) |
|---|---|
| MDX | 10053 |
| RL | 5164 |
| RDX | 6394 |
| TL | 4773 |
| TSX | 4407 |
GCWR dla Acury 2008
| Modelka | GCWR (funty) |
|---|---|
| MDX | 10053 |
| RL | 5164 |
| RSX | 6394 |
| TL | 4773 |
| TSX | 4407 |
GCWR dla Acury 2009
| Modelka | GCWR (funty) |
|---|---|
| MDX | 10053 |
| RL | 5,233 |
| RSX | 5574 |
| TL | – |
| TSX | 4550 |
Uwaga: myślnik wskazuje, że w źródle brakuje danych.
Dane GCWR dla Audi (2006-2009)
Oferta Audi jest inna. Luksusowe sedany często mają mniejszą siłę holowania w porównaniu do SUV-ów. Q7 wyróżnia się jako główny kandydat do holowania w tych latach. R8, będący supersamochodem, nie ma uprawnień do holowania.
GCWR dla Audi 2006
| Modelka | GCWR (funty) |
|---|---|
| A3 | – |
| A4 | – |
| A6 | – |
| A8 | – |
| S4 | – |
| TT | – |
GCWR dla Audi 2007
| Modelka | GCWR (funty) |
|---|---|
| A3 | – |
| A4 | – |
| A6 | – |
| A8 | – |
| Pytanie 7 | 10665 |
| RS4 | – |
| S4 | – |
| S6 | – |
| S8 | – |
GCWR dla Audi 2008
| Modelka | GCWR (funty) |
|---|---|
| A3 | – |
| A4 | – |
| A5 | – |
| A6 | – |
| A8 | – |
| Pytanie 7 | 10665 |
| R8 | – |
| RS4 | – |
| S4 | – |
| S5 | – |
| S6 | – |
| S8 | – |
| TT | – |
GCWR dla Audi 2009
| Modelka | GCWR (funty) |
|---|---|
| A3 | – |
| A4 | – |
| A5 | – |
| A8 | – |
| Pytanie 7 | 10665 |
| R8 | – |
| S4 | – |
| S5 | – |
| S8 | – |
| TT | – |
Uwaga: myślnik wskazuje, że w źródle brakuje danych.
Reszta rynku
Wykres jest kontynuowany dla prawie każdego większego producenta. Acura, Audi, BMW, Buick, Cadillac, Chevrolet, Chrysler, Dodge, Ford, GMC, Honda, HUMMER, Hyundai, Infiniti, Isuzu, Jaguar, Jeep, Kia, Land Rover, Lexus, Lincoln, Mazda, Mercedes-Benz, Mercury, MINI, Mitsubishi, Nissan, Pontiac, Porsche, Saab, Saturn, Scion, smart, Subaru, Suzuki, Toyota, Volkswagen, Volvo.
Jeśli jesteś właścicielem jednego z tych samochodów, zasada pozostaje ta sama. Znajdź swój GCWR. Podążaj za tym.
Holowanie to nie tylko zaczepienie haka i ruszanie w drogę. To zrozumienie ograniczeń swojej maszyny. Jeśli ignorujesz liczby, grasz przeciwko fizyce. A fizyka zawsze wygrywa.
Bądź bezpieczny. Sprawdź swoją wagę.
BMW GCWR
Zastanawiasz się, ile faktycznie BMW może przewieźć? Dopuszczalna masa całkowita przyczepy (GCWR) to pułap. Jest to maksymalna masa pojazdu plus masa ładunku zawieszonego na haku holowniczym. Jeśli przekroczysz ten limit, igrasz z ogniem. Podane liczby dotyczą lat 2006–2009. Nie myl tego z danymi dla nowszych platform.
2006
X5 był koniem pociągowym. 10802 funtów. To jest poważna władza. X3 pokazał 7673 funtów. Wystarczy na lekką przyczepkę lub narty wodne.
sedany? Głównie do przewozu pasażerów.
325, 330, 525, 530, 550, 650, 750, 760. Brak dostępnych danych GCWR dla tych modeli. Dlaczego? Ponieważ sedany serii 3 nie są zwykle używane do holowania. Są przeznaczone do dojazdów do pracy.
Modele M?
M3. Brak dostępnych danych.
M5. Brak dostępnych danych.
M6. Brak dostępnych danych.
Z4?
Z4. Brak dostępnych danych.
Z4M. Brak dostępnych danych.
2007
Do listy dołącza Alpina B7. Wciąż brak danych na temat GCWR. To szybki sedan, a nie ciągnik z przyczepą.
M5 i M6 nadal nie są przeznaczone do holowania.
X5 wzrasta do 11 132 funtów. Mały wzrost.
X3 pozostaje w cenie 7662 funtów.
Z4 i Z4M nadal nie są używane do holowania.
2008
Pojawia się odcinek 1.
128. Brak danych dla GCWR.
135. Brak danych dla GCWR.
328. Brak danych dla GCWR.
335. Brak danych dla GCWR.
528, 535, 550, 650, 750, 760. Wszystkie puste.
Alpina B7. Pusty.
M3. Pusty.
M5. Pusty.
SUV-y zachowują realistyczne osiągi.
X3: 7662 funtów.
X5: 11132 funtów.
X6: 11044 funtów. Nowy członek. Nieco mniej niż X5.
Z4. Pusty.
Z4M. Pusty.
2009
Modele 128 i 135 nadal nie nadają się do holowania.
328, 335. Brak danych.
528, 535. Brak danych.
550, 750. Brak danych.
M3, M5, M6. Nadal brak danych.
X3 pozostaje w cenie 7662 funtów.
X5 nieznacznie spada do 11 066 funtów.
X6 pozostaje w cenie 11 044 funtów.
„Jeśli Twoje BMW nie ma homologacji, nie będziesz go holować. Kropka.”
Dodatkowe specyfikacje BMW:
– BMW DMC
-BMW GAWR
– Ładowność BMW
– BMW Masa własna
– Ładunek BMW
– Uciąg BMW
Buick GCWR
Buick nie jest znany z szybkości. Jest znany z przewożenia rodziny i ładunku. Wyniki GCWR odzwierciedlają ten pragmatyzm.
2006
LaCrosse i Lucerna są lekkie.
LaCrosse: 4645 funtów.
Lucerna: 4914 funtów.
Można było ciągnąć małą przyczepę użytkową. Prawdopodobnie łódź, jeśli będziesz ostrożny.
Większość pracy wykonały pick-upy.
Rainier: 10 500 funtów.
Spotkanie: 7746 funtów.
Terraza: 8500 funtów.
2007
LaCrosse i Lucerna pozostają na swoich miejscach. 4645 i 4914.
Rainier ma 10 500.
Rendezvous posiada 7746 osób.
Terraza zniknęła. Na tej konkretnej liście nie ma nic nowego.
2008
Pojawia się Enklawa.
Enklawa: 9500 funtów.
LaCrosse: 4645.
Lucerna: 4914.
2009
Enklawa: 9500.
LaCrosse: 4645.
Lucerna: 4914.
Wzór jest jasny. Sedany holują minimalnie. SUV-y wykonują prawdziwą pracę. Jeśli chcesz holować więcej niż 5000 funtów, spójrz na Rainier lub Enclave.
Dodatkowe dane techniczne Buicka:
-Buick GVWR
-Buick GAWR
– Ładowność Buicka
– Buick Pusta waga
– Ładunek Buicka
– Pojemność holownicza Buicka
Cadillac GCWR
Cadillac znajduje złoty środek. Luksusowe sedany, które czasami mogą przewieźć ładunek, i masywne SUV-y, które mogą holować prawie wszystko.
2006
Linia CTS.
CTS: 4659 funtów.
CTS-V: 5000 funtów. Seria V może uciągnąć nieco więcej.
DTS: 5159 funtów.
STS: 5008 funtów.
STS-V: 5383 funtów.
Dominuje rodzina Escalade.
Eskalada: 12902 funtów.
Escalade ESV: 14 000 funtów. Zwiększony rozstaw osi zwiększa stabilność.
Escalade EXT: 13 464 funtów.
SRX: 5314 funtów.
XLR i XLR-V nie mają danych. Trzymaj je na drodze.
2007
CTS: 4659.
CTS-V: 5000.
DTS: 5159.
Escalade, ESV, EXT osiągnęły szczytową kwotę 14 000 funtów. Jednolitość.
SRX skacze do 6314 funtów.
STS: 5079.
STS-V: 5544.
XLR/XLR-V: Nadal brak danych.
2008
CTS wzrasta do 5011 funtów.
DTS: 5159.
Escalade Three pozostaje na poziomie 14 000.
SRX: 6314.
STS: 5123.
STS-V: 5544.
XLR/XLR-V: Nadal brak danych.
2009
CTS: 5011.
DTS: 5159.
Trzy Eskalady: 14 000.
Pojawia się Escalade Hybrid. 6314 funtów. Mniej niż wersje benzynowe.
SRX: 5123.
STS: 5123.
STS-V: 5544.
XLR/XLR-V: Nadal brak danych.
Jeśli holujesz CTS, nie przekraczaj 5000 funtów.
Ford GCWR
Ceny różnią się nieznacznie z roku na rok, dlatego musisz przyjrzeć się swojemu konkretnemu modelowi. Łączny wskaźnik masy brutto Crown Victoria w 2006 roku wyniósł 5592 funtów. To ledwo wystarczy do ciągnięcia małej przyczepy, jeśli przewozisz już pasażerów. W samochodach dostawczych zaczęły pojawiać się wagi ciężkie. W 2006 roku E-150 miał nośność 11 318 funtów. E-350 Super Duty był lepszy, osiągając 13 000 funtów.
Inaczej wyglądała sytuacja z ciężarówkami.
W 2006 roku F-150 ważył 11 665 funtów.
Do 2007 roku wzrosła do 11 700 funtów.
W 2007 roku oba F-250 i F-350 osiągnęły masę 17 000 funtów.
Potem przyszedł rok 2008. F-450 wszedł na rynek z imponującą masą 27 000 funtów.
W tym samym roku waga F-250 nieznacznie spadła do 15 000 funtów.
F-350 pozostał na poziomie 17 000 funtów.
Najgorzej wypadły małe samochody.
W latach 2007 i 2008 Mustang miał masę całkowitą wynoszącą 4611 funtów.
To nie jest ocena holowania. To jest ocena „nie próbuj tego”.
Focus z 2006 roku ważył 3771 funtów.
W danych za 2006 rok Fusion nie posiadało ratingu.
Taurus 2008 ważył 4793 funtów.
SUV-y zajęły pozycję środkową.
Ekspedycja 2007 osiągnęła szczyt o wartości 14 928 funtów.
Expedition EL wzrosła do 15 078 funtów.
Ceny Explorera wahały się od 8110 do 8500 funtów w zależności od roku.
Cena Rangera zaczynała się od 9360 funtów w 2006 r., ale w 2007 r. spadła do 5820 funtów, a w 2008 r. osiągnęła cenę 6000 funtów.
GMC GCWR
GMC uprościło liczby w niektórych latach, ale w innych je zwiększyło.
Sierra 3500 w 2006 roku ważyła 15 792 funtów.
W 2008 roku wzrosła do 16 000 funtów.
Sierra 2500 w latach 2007 i 2008 ważyła około 15 858 funtów.
Linia Jukonu jest spójna.
Jukon: 10 000 funtów w latach 2007, 2008 i 2009.
Yukon XL: 13 000 funtów w 2007 i 2008 r., następnie spadł do 11 000 funtów w 2009 r.
Warto odnotować ten spadek w 2009 roku. Jeśli holujesz ciężką przyczepę siodłową modelem XL z 2009 r., dokładnie sprawdź instrukcję obsługi.
Pickup Canyon zaczynał od 5179 funtów w 2006 roku.
W latach 2008 i 2009 kwota ta powoli wzrosła do 5887 funtów.
Sierra 1500 wzrosła z 8361 funtów w 2006 r. do 9500 funtów w latach 2008 i 2009.
Od 2007 roku cena Envoy utrzymuje się na poziomie 10 000 funtów.
W latach 2008 i 2009 Acadia utrzymywała się na stałym poziomie 9500 funtów.
Hybrydy?
W latach 2008 i 2009 wagę Yukon Hybrid wyceniono na 12 000 funtów.
Sierra Hybrid nie została uwzględniona w danych za 2009 rok.
Honda GCWR
Honda nie holuje zbyt wiele.
Civic z 2007 r. miał dopuszczalną masę całkowitą wynoszącą 6060 funtów.
W 2009 roku spadła do 3738 funtów.
Liczby Accorda były jeszcze niższe. 4206 funtów w 2006 r. 4274 funtów w 2007 r.
Następnie zniknął z list z lat 2008 i 2009.
Ridgeline był tutaj koniem pociągowym.
Zaczęło się od 9653 funtów w 2006 roku.
Wzrost do 10 085 funtów w latach 2007 i 2008.
Pilot też był silny. 7914 funtów w 2006 roku.
W latach 2007 i 2008 skoczył do 9700 funtów.
Spadł do 8466 funtów w 2009 roku.
Odyseja kosztowała około 8000 funtów.
2006: 8210 funtów.
2007: 8034 funtów.
2008: 8210 funtów.
2009: 8210 funtów.
Element i Fit były małe.
Element kosztował 5021 funtów w 2006 r. i 5083 funtów w latach 2007 i 2008.
Fit nie miał notowanej oceny w latach 2007, 2008 ani 2009.
Wgląd był niewielki. 2250 funtów w 2006 roku.
W S2000 nigdy nie określono GCWR. Nie holuj urządzenia S2000.
HUMMER GCWR
Jeśli potrzebujesz przenieść mały dom, zajrzyj tutaj.
Drugie półrocze 2006 r. wyniosło 13 050 funtów.
Do 2008 roku osiągnął 14 000 funtów.
Na tym poziomie utrzymywał się do 2009 roku.
H3 był spójny, ale lżejszy.
8000 funtów od 2006 do 2009 roku.
W 2009 r. firma H3T dodała 1461 funtów, co daje łączną kwotę 9461 funtów.
Hyundai GCWR
Linia Hyundaia była rzadkością pod koniec XXI wieku.
Cena Accent rozpoczęła się w 2008 roku od 4779 funtów.
Od 2006 do 2009 roku Azera utrzymywała się na stałym poziomie 4779 funtów.
Elantra była zróżnicowana. 3623 funtów w 2007 i 2008 r. 5550 funtów w 2008 r.
Czekaj, Elantra 200
Dlaczego znajomość dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu (GCWR) w przypadku starszych SUV-ów jest ważna
Większość ludzi patrzy jedynie na uciąg przyczepy i na tym poprzestaje. Widzą liczby, kupują przyczepę i mają nadzieję na najlepsze. To jest błąd. Kia GCWR to tylko jeden przykład, w którym dopuszczalna masa całkowita pojazdu pokazuje znacznie surowszą rzeczywistość niż izolowana dopuszczalna ładowność. Dopuszczalna masa całkowita pojazdu (GCWR) to maksymalna masa pojazdu wraz ze wszystkim, co zawiera: pasażerami, ładunkiem, paliwem i przyczepą.
Jeśli zignorujesz GCWR, zgadujesz. A poważne błędy szybko stają się kosztowne. Awarie zawieszenia. Przepalenie hamulca. Przegrzanie skrzyni biegów. To nie jest tego warte.
Limity Kia w wersji podstawowej
W tym okresie Kia nie skupiała się na holowaniu ciężkich ładunków. Sportage z lat 2006–2008 kosztuje skromnie 4880 funtów. Pozostawia to niewielki margines bezpieczeństwa. Jeśli Twoja Kia jest obciążona ludźmi i sprzętem, przyczepa musi być lekka.
Sorento 2007 zwiększa ten limit do 9299 funtów. To znaczący krok naprzód. Otwiera to możliwość korzystania z mniejszych kamperów. Minivan Sedona w 2007 r. osiągał maksymalną wagę 8015 funtów, ale później spadł od specyfikacji w latach 2008 i 2009. Jeśli holujesz przyczepę z Sedoną z tych lat modelowych, powinieneś sprawdzić datę produkcji swojego konkretnego pojazdu.
SUV-y Land Rovera o wysokim momencie obrotowym
Land Rover operuje w zupełnie innej klasie wagowej. Range Rover i LR3 są przeznaczone do poważnych zastosowań.
Dopuszczalna masa całkowita Range Rovera 2006 wynosi 13 324 funtów. Tuż za nim plasuje się Range Rover Sport, którego cena wynosi 13 318 funtów. Ceny modelu LR3 zaczynają się od 13 165 funtów. W roku 2009 masa LR3 wzrośnie do 13 662 funtów. To ogromny potencjał holowniczy.
LR2 pojawi się w 2009 roku ze znacznie niższym limitem wynoszącym 7905 funtów. Nie bez powodu jest to kompaktowy SUV. Nie próbuj traktować go jak pełnowymiarowego Land Rovera.
Luksusowy Lexus i holowanie
Lexus oddziela swoje luksusowe sedany i SUV-y od modeli ciężarówek. Sedan nie jest przeznaczony do holowania. W kolumnie GCWR znajdują się myślniki dla modeli ES, IS, GS i SC. Nie mają takiej oceny.
Liczby znajdują się w sekcji SUV. LX 570 to bestia. W 2008 r. osiągnęła 14 645 funtów i utrzymała tę wartość w 2009 r. To wystarczy na dużą przyczepę podróżną. Cena LX 470 utrzymuje się na stałym poziomie 12 240 funtów do roku 2007.
GX 470 jest podobny i waży 11521 funtów. To Toyota Prado w przebraniu, więc spodziewaj się niezawodnych i przewidywalnych limitów. Modele RX są mniejsze. RX 400h zaczyna się od około 8015 funtów, ale w roku 2008 spada do 6340 funtów. RX 350 jest jeszcze lżejszy i waży z 7520 funtów do 6020 funtów. RX Hybrid jest cięższy ze względu na masę akumulatora, ale niehybrydowy RX 350 2008 jest zaskakująco lekki w skali GCWR.
Amerykański potęga Lincoln
Lincoln wykorzystuje te liczby do określenia możliwości Navigatora. Navigator osiągnął masę 15 000 funtów w 2007 r. i utrzymuje tę wartość do 2009 r. To poważna siła uciągu.
Mark LT, zasadniczo Ford F-150 ze znaczkiem Lincolna, w latach 2006–2008 utrzymywał stałą wagę 14 500 funtów. Potem znika.
Mniejsze samochody mają ograniczone funkcje. MKZ nie jest oceniane. Town Car kosztuje około 6500 funtów. Navigator to jedyna opcja, jeśli chcesz ciągnąć przyczepę Lincolnem z tego okresu.
Mieszany asortyment Mazdy
Oferta Mazdy szybko się zmienia. Ciężarówki serii B (B2300, B3000, B4000) to w zasadzie Ford Rangers w przebraniu. Ich GCWR waha się od 4800 funtów w przypadku B2300 do 7000 funtów w przypadku B4000.
CX-9 jest tutaj królem średniej wielkości SUV-ów. Zaczyna się od 6826 funtów w 2007 r., osiąga ponownie 6826 funtów w 2008 r., a następnie spada do 6484 funtów w 2009 r. Ten spadek jest dziwny. Sprawdź instrukcję obsługi. CX-7 pozostaje niezmieniony i wynosi 5860 funtów w latach 2007, 2008 i 2009.
Tribute i Mazda5 nie mają oceny. W 2006 r. MPV osiągnął wagę 5904 funtów. Jeśli holujesz przyczepę z Mazdą z tego okresu, dbaj o to, aby przyczepa była lekka.
Inżynieria precyzyjna Mercedes-Benz
Mercedes podaje wysokie liczby w przypadku swoich SUV-ów na bazie ciężarówek. Klasa G (G500, G55) waha się od 12 661 do 12 783 funtów. Ceny modeli Klasy GL wahają się od 12 399 GBP do 13 084 GBP.
Klasa ML jest spójna. Waha się od 12 000 do 12 400 funtów. Do 2009 roku cena ML63 AMG wynosiła 12 443 funtów.
Klasa R wchodzi do sprzedaży w 2009 roku z limitem 8590 funtów. To crossover, a nie SUV, więc parametry holowania to odzwierciedlają. Mniejsze samochody (Klasa C, Klasa S, Klasa SL) nie są oceniane. Nie są przeznaczone do holowania.
Ostatnie lata Merkurego
Mercury zamykał produkcję. Dane odzwierciedlają odchodzenie marki w zapomnienie. W latach 2007–2009 Mountaineer utrzymywał stałą wagę 8217 funtów. To klon Forda Explorera, więc ograniczenia są takie same.
Minivan Monterey kosztuje 7990 funtów. Wysokość kwoty Grand Marquis wzrosła z 5 688 funtów w 2006 r. do 6 600 funtów w 2009 r. Jest to wzrost. Być może wzmocnili zawieszenie w późniejszych modelach.
Mariner i Mariner Hybrid nadal ważą około 4900 funtów. Sable jest lekki i waży 4793 funtów. Jeśli teraz holujesz przyczepę za pomocą Mercury, prawdopodobnie rozważasz używanego Mountaineera lub Monterey.
MINI koncentruje się na jeździe miejskiej
MINI nie radzi sobie z ciężkim holowaniem. Wszystkie modele Cooper, kabriolety, hatchbacki i Clubman mają kreski. Warianty John Cooper Works nie różnią się od siebie. To są auta miejskie. Są szybkie. Są zabawni. Nie są przeznaczone do ciągnięcia przyczepy. Nie próbuj tego.
Praktyczne opcje Mitsubishi
Liczby Mitsubishi są skromne. Raider, klon Dodge Ram, waży około 8600 funtów. Montero w 2006 roku osiągnął kwotę 9937 funtów, po czym zniknął z listy.
Outlander to mały crossover. Dane liczbowe wahają się od 4891 funtów do 5682 funtów. Endeavour jest podobny i waży od 6108 do 7552 funtów. Lancer jest malutki – 3895 funtów w 2006 roku – a potem znika.
Podsumowanie
GCWR to sztywny limit. Nie interesują go Twoje intencje. Interesuje go tylko fizyka. Jeżeli masa załadowanego pojazdu i załadowanej przyczepy przekracza tę liczbę, jedziesz nielegalnie i niebezpiecznie.
Sprawdź naklejkę na drzwiach. Sprawdź instrukcję. Jeśli nie odpowiadają powyższym specyfikacjom, zaufaj naklejce. Specyfikacje fabryczne mogą zmieniać się w ciągu roku. Pakiety wagowe są różne. Liczby podane tutaj są podstawowe. Konkretna ciężarówka lub SUV może być lżejsza lub cięższa.
Holowanie to kwestia równowagi. Nie tylko w przyczepie, ale w twoim sensie tego, z czym pojazd faktycznie sobie radzi. Zignoruj GCWR, a dowiesz się, do czego służy.
Jeśli holujesz coś za pojazdem, dopuszczalna masa całkowita zestawu (GCWR) ma większe znaczenie niż tylko zdolność holowania. Jest to całkowity limit dla Twojego pojazdu plus przyczepy i wszystkiego, co się w niej znajduje. Większość broszur nie wskazuje tego wskaźnika. Będziesz musiał sam poszukać specyfikacji technicznych.
GCWR dla Nissana
Nissan dostarczył nam wiarygodne dane sięgające połowy 2000 roku. Armada i Tytan są tutaj prawdziwymi końmi pociągowymi.
Modele Nissana z 2006 roku
* Altima: 4151 funtów.
* Armada: 11818 funtów
* Granica: 10676 funtów.
* Maksimum: 4623 funtów.
* Murano: 8100 funtów.
* Pathfinder: 10523 funtów.
*Misja: 7662 funtów.
* Sentra: 3663 funtów.
* Tytan: 11 465 funtów.
* Xterra: 9658 funtów.
* 350Z: Nie określono
Modele Nissana 2007
* Altima: 4205 funtów.
* Altima Hybrid: 4632 funtów.
* Armada: 12800 funtów
* Granica: 11133 funtów.
* Maksimum: 4741 funtów.
* Murano: 8100 funtów.
* Pathfinder: 10523 funtów.
Misja: 7941 funtów
* Sentra: 4003 funtów.
* Tytan: 11 600 funtów
* Xterra: 9658 funtów.
Odwrotnie: Nie określono
Modele Nissana 2008
* Altima: 4205 funtów.
* Altima Hybrid: 4632 funtów.
* Armada: 15 100 funtów (znaczący skok w porównaniu z poprzednimi latami)
* Granica: 10676 funtów.
* Maksimum: 4741 funtów.
* Pathfinder: 10596 funtów.
*Misja: 7943 funtów.
* Łotr: 4430 funtów.
* Sentra: 4047 funtów.
* Tytan: 11 688 funtów
* Xterra: 9300 funtów.
* 350Z/Versa: Nie określono
Modele Nissana 2009
* Altima: 4217 funtów.
* Altima Hybrid: 4620 funtów.
* Armada: 15 100 funtów
* Granica: 11133 funtów.
* Maksymalne: 4706 funtów.
* Murano: 7505 funtów
* Pathfinder: 10596 funtów.
*Misja: 7943 funtów.
* Łotr: 4430 funtów.
* Tytan: 11 688 funtów
* Xterra: 9300 funtów.
* GT-R/Versa: Nie określono
GCWR dla Pontiaca
Pontiac kończył swoją podróż. Dane są skromne, z wyjątkiem modelu G8.
Modele Pontiaca z 2006 roku
* G6: 4530 funtów.
* GTO: 4578 funtów.
* Grand Prix: 4634 funtów
* Montana SV6: 8500 funtów.
* Torrent: 7310 funtów
* Atmosfera: 4351 funtów.
* Przesilenie: Nie określono
Modele Pontiaca z 2007 roku
*G5: 4141 funtów.
* G6: 4530 funtów.
* Grand Prix: 4627 funtów
* Torrent: 7407 funtów
* Atmosfera: 4351 funtów.
* Przesilenie: Nie określono
Modele Pontiaca z 2008 roku
*G5: 4141 funtów.
* G6: 4455 funtów.
* G8: 6035 funtów.
* Grand Prix: 4627 funtów
* Torrent: 7310 funtów
* Atmosfera: 4350 funtów.
* Przesilenie: Nie określono
Modele Pontiaca 2009
* G5: 3902 funtów.
* G6: 4455 funtów.
* G8: 6035 funtów.
* Torrent: 7310 funtów
* Atmosfera: 4506 funtów.
* Przesilenie: Nie określono
GCWR dla Porsche
Porsche stawia na prostotę. Cayenne to jedyny powszechnie sprzedawany model przystosowany do ciągnięcia przyczepy.
Modele Porsche z 2006 roku
* Cayenne: 12628 funtów
*Boxster/Cayman/911: Nie określono
Modele Porsche 2008
* 911: Nie określono
*Boxster: Nie określono
* Cayenne: 12628 funtów
* Kajmany: nie określono
Modele Porsche 2009
* 911 Carrera: Nie określono
*Boxster: Nie określono
* Cayenne: 12650 funtów
* Kajmany: nie określono
GCWR dla Saaba
Linia Saaba była niewielka. 9-7X ma tę samą platformę co Yukon, stąd wyższy wskaźnik uciągu.
Modele Saaba z 2006 roku
* 9-2X: 5220 funtów
* 9-3: 5430 funtów
* 9-5: 7120 funtów
* 9-7X: 10500 funtów
Modele Saaba z 2007 roku
* 9-3: 5380 funtów
* 9-5: 7120
Volkswagen GCWR według modelu i roku
Dane Volkswagena dotyczące holowania z połowy XXI wieku wskazują na selektywne podejście. Dane dotyczące masy brutto (GCWR) mogą nie być dostępne dla wszystkich modeli w danej ofercie. W przypadku większości sedanów i samochodów kompaktowych, takich jak Beetle, Jetta, Passat i Eos, opublikowane wartości dopuszczalnej masy całkowitej przyczepy nie są dostępne w standardowych bazach danych konsumentów. Ta luka pozostawia właścicielom domysły, dopóki nie sprawdzą naklejek na ościeżnicach drzwi.
Jedynymi niezmiennie ciężkimi pojazdami wagi ciężkiej we flocie VW w tym okresie były SUV-y Touareg. To jest całkiem logiczne. Są to crossovery z nadwoziem na ramie lub skorupowe, zbudowane z myślą o możliwości holowania.
Dane GCWR dla Volkswagena z 2006 roku
* Touareg: 5952 funtów.
To tyle, jeśli chodzi o resztę składu na rok 2006. Brak danych dla Golfa, GTI, Rabbita i Phaetona.
Dane GCWR dla Volkswagena z 2007 roku
* Touareg: 13 034 funtów.
Nieznaczny wzrost. Nadal nie ma opublikowanych danych dotyczących wersji Eos, Jetta i Passat. Jeśli holujesz przyczepę Jettą z 2007 r., prawdopodobnie ogranicza Cię strukturalna ładowność pojazdu, a nie dopuszczalna masa całkowita, ale oficjalne dane dotyczące GCWR nie są publicznie dostępne.
Dane GCWR dla Volkswagena 2008
* Touareg 2: Ten zestaw danych nie zapewnia konkretnego GCWR (co sugeruje podobne możliwości jak w przypadku konkurentów, ale nie podano liczby).
Wpisy dla GLI, GTI, R32 i Rabbit są puste. Wygląda na to, że mniej więcej w tym czasie Volkswagen przestał publikować szczegółowe dane dotyczące masy całkowitej pojazdów innych niż SUV.
Dane GCWR dla Volkswagena 2009
* Routan: 6771 funtów.
* Tiguan: 5748 GBP
* Touareg 2: 5 952 funtów.
Minivan Routan charakteryzuje się umiarkowaną dopuszczalną masą całkowitą przyczepy. Tiguan, będący mniejszym crossoverem, waży znacznie mniej – 5748 funtów. Touareg pozostaje zdecydowanym liderem z imponującą masą 12 952 funtów.
Volvo GCWR według modelu i roku
Podejście Volvo do danych GCWR za lata 2006–2009 jest bardziej szczegółowe. Opublikowali numery prawie wszystkich sedanów i kombi. Jeśli posiadasz samochód serii C30, C70 lub S z tego okresu, być może zechcesz sprawdzić swoje możliwości.
XC90 wyróżnia się jako koń pociągowy do ciężkich zadań. Mniejsze crossovery i kombi należą wyłącznie do klasy lekkich ciężarówek.
Dane GCWR dla Volvo z 2006 roku
* XC90: 8694 funtów.
* S80: 7184 funtów.
* XC70: 7125 funtów.
* C70: 7222 funtów.
* S60: 6843 funtów.
* V70: 6746 funtów.
* V50: 5476 funtów.
* S40: 5375 funtów.
XC90 jest klasą samą w sobie. Prawie 9000 funtów potencjalnej masy całkowitej. Sedany i kombi wahają się od 5300 do 7200 funtów.
Dane GCWR dla Volvo z 2007 roku
* XC90: 8570 funtów.
* S80: 6943 funtów.
* XC70: 7125 funtów.
* C70: 5























