Laten we eerlijk zijn. De meeste autokopers denken pas na over de cijfers op de raamsticker als ze met een pen in de hand bij de dealer staan. Brandstofverbruik? Dat weet je. Paardenkracht? Dat weet iedereen. Zelfs nul tot zestig keer is algemeen bekend voor iedereen die om rijdynamiek geeft. We praten over kubieke meters binnenruimte en centimeters beenruimte alsof het alledaagse taal is.
Deze statistieken helpen u beslissen of een voertuig bij uw levensstijl past. Ze vertellen je wat je krijgt voor je geld. Maar er schuilt een leemte in die kennis. Een gevaarlijke.
De meeste nieuwe kopers hebben geen idee wat bruto combinatiegewicht betekent. Ze zien ‘trekvermogen’ op een brochure, gaan ervan uit dat ze klaar zijn om te gaan en gaan naar het caravanpark. Die veronderstelling kan leiden tot kapotte transmissies, kapotte remmen of erger. Onwetendheid is geen gelukzaligheid als je 8.000 pond over de I-95 sleept.
Wat is GCWR?
Als u van plan bent iets te slepen (een boot, een camper, een aanhanger) moet u deze specifieke gewichtslimiet begrijpen. Het is niet alleen een suggestie. Het is een hard plafond dat door de fabrikant is ingesteld.
Het bruto combinatiegewicht is het maximaal toegestane gewicht van uw trekvoertuig plus de aangekoppelde aanhangwagen, beide volledig beladen.
Het is gemakkelijk om dit te verwarren met GVWR (Gross Vehicle Weight Rating). GVWR is het maximale gewicht van alleen het trekvoertuig zelf, inclusief passagiers, brandstof en vracht erin. GCWR is het grote geheel. Er wordt naar het hele systeem gekeken.
Hier is het cruciale onderscheid: GCWR is geen daadwerkelijke meting van wat uw voertuigen wegen. Het is een limiet. Een plafond. Je mag deze nooit overschrijden.
Ford Motor Company legt uit hoe zij dit aantal berekenen. Het is geen magie. Het is rekenkundig.
De GCWR wordt berekend door het leeggewicht van het voertuig, het toegestane laadvermogen, het gewicht van de bestuurder en de passagier en het gewicht van de aanhanger op te tellen.
Als dat bedrag de door de fabrikant vermelde GCWR overschrijdt, bevindt u zich in de gevarenzone.
Waarom bestaat dit nummer?
Veiligheid. Altijd veiligheid.
Het overbeladen van een trekvoertuig is riskant. Overbelasting van de combinatie is catastrofaal. Als je voorbij de GCWR gaat, verslijt je niet alleen onderdelen sneller. Je brengt de fysica van het voertuig in gevaar.
Denk aan het remsysteem. De meeste sleepvoertuigen zijn niet ontworpen om een enorme gecombineerde massa tegen te houden. Bij overbelasting raken de remmen oververhit. Ze vervagen. Ze falen. Je houdt een projectiel van meerdere ton over dat je niet kunt vertragen.
Banden hebben ook draagvermogens. Als je de limiet overschrijdt, riskeer je een klapband. Bij snelheden op de snelweg kan een bandenpech met een beladen aanhanger ertoe leiden dat u onmiddellijk uit de hand loopt.
De motor en transmissie krijgen het zwaar te verduren onder zware belasting. Oververhitting leidt tot mechanisch falen. Het kan zijn dat u op de berm van een drukke snelweg bent gestrand omdat u de gewichtslimiet niet heeft gecontroleerd.
Onderdelen van de ophanging zijn de volgende. Bladveren, draagarmen, bussen. Ze kunnen bij overmatige belasting buigen of breken. Wanneer dat gebeurt, verdwijnt de handling. Je verliest de controle.
De lijst met mogelijke mislukkingen is lang. De oplossing is eenvoudig. Overtref nooit de GCWR van uw voertuig.
Waar u uw beoordeling kunt vinden
Dus, waar kijk je?
Controleer eerst het label aan de binnenkant van het deurkozijn van het voertuig. Kijk in de buurt van de vergrendeling van het portier aan de bestuurderszijde. Dat is waar fabrikanten vaak kritische gewichtsgegevens vastleggen.
Als dat label vervaagd is of ontbreekt, ga dan voor digitaal. De meeste fabrikanten publiceren voertuigspecificaties online. Een snelle zoekopdracht naar uw specifieke merk, model en bouwjaar levert meestal de GCWR op.
Raad het niet. Maak geen schatting. Haal het exacte aantal uit de bron.
Acura GCWR-gegevens (2006-2009)
Voor Acura-bezitters is hier het overzicht. Let op het verschil tussen modellen en jaren. De MDX maakt in 2007 een aanzienlijke sprong in capaciteit. De RSX, die de SLX verving, heeft strengere limieten.
Acura GCWR uit 2006
| Model | GCWR (lbs) |
|---|---|
| MDX | 8.121 |
| RL | 5.162 |
| RSX | 4.384 |
| TL | 4.730 |
| TSX | – |
Acura GCWR uit 2007
| Model | GCWR (lbs) |
|---|---|
| MDX | 10.053 |
| RL | 5.164 |
| RDX | 6.394 |
| TL | 4.773 |
| TSX | 4.407 |
Acura GCWR uit 2008
| Model | GCWR (lbs) |
|---|---|
| MDX | 10.053 |
| RL | 5.164 |
| RSX | 6.394 |
| TL | 4.773 |
| TSX | 4.407 |
Acura GCWR uit 2009
| Model | GCWR (lbs) |
|---|---|
| MDX | 10.053 |
| RL | 5.233 |
| RSX | 5.574 |
| TL | – |
| TSX | 4.550 |
Opmerking: een streepje geeft gegevens aan die niet in de bron staan vermeld.
Audi GCWR-gegevens (2006-2009)
Audi’s line-up is anders. De luxe sedans hebben vaak een lager trekvermogen vergeleken met SUV’s. De Q7 valt op als de voornaamste trekkandidaat in deze jaren. De R8, die een supercar is, heeft geen trekvermogen.
2006 Audi GCWR
| Model | GCWR (lbs) |
|---|---|
| A3 | – |
| A4 | – |
| A6 | – |
| A8 | – |
| S4 | – |
| TT | – |
2007 Audi GCWR
| Model | GCWR (lbs) |
|---|---|
| A3 | – |
| A4 | – |
| A6 | – |
| A8 | – |
| Q7 | 10.665 |
| RS4 | – |
| S4 | – |
| S6 | – |
| S8 | – |
2008 Audi GCWR
| Model | GCWR (lbs) |
|---|---|
| A3 | – |
| A4 | – |
| A5 | – |
| A6 | – |
| A8 | – |
| Q7 | 10.665 |
| R8 | – |
| RS4 | – |
| S4 | – |
| S5 | – |
| S6 | – |
| S8 | – |
| TT | – |
2009 Audi GCWR
| Model | GCWR (lbs) |
|---|---|
| A3 | – |
| A4 | – |
| A5 | – |
| A8 | – |
| Q7 | 10.665 |
| R8 | – |
| S4 | – |
| S5 | – |
| S8 | – |
| TT | – |
Opmerking: een streepje geeft gegevens aan die niet in de bron staan vermeld.
De rest van de markt
De grafiek loopt door bij vrijwel elke grote fabrikant. Acura, Audi, BMW, Buick, Cadillac, Chevrolet, Chrysler, Dodge, Ford, GMC, Honda, HUMMER, Hyundai, Infiniti, Isuzu, Jaguar, Jeep, Kia, Land Rover, Lexus, Lincoln, Mazda, Mercedes-Benz, Mercury, MINI, Mitsubishi, Nissan, Pontiac, Porsche, Saab, Saturn, Scion, smart, Subaru, Suzuki, Toyota, Volkswagen, Volvo.
Als u een van deze voertuigen bezit, blijft het principe hetzelfde. Vind uw GCWR. Respecteer het.
Slepen betekent niet alleen een trekhaak aansluiten en de weg op gaan. Het gaat erom dat u de grenzen van uw machine begrijpt. Als je de cijfers negeert, gok je tegen de natuurkunde. En de natuurkunde wint altijd.
Let op je veiligheid. Controleer uw gewicht.
BMW GCWR
Wil je weten hoeveel spullen een BMW eigenlijk kan vervoeren? Gross Combined Weight Rating (GCWR) is het plafond. Het is het maximale gewicht van de auto plus wat er aan de trekhaak hangt. Als je er overheen gaat, speel je met vuur. De cijfers hier zijn specifiek voor het tijdperk 2006-2009. Verwar ze niet met nieuwere platforms.
2006
De X5 was het werkpaard. 10.802 pond. Dat is serieuze spierkracht. De X3 woog 7.673 pond. Goed voor een lichte trailer of een jetski.
De sedans? Meestal passagiersdienst.
325, 330, 525, 530, 550, 650, 750, 760. Hiervoor is geen GCWR vermeld. Waarom? Omdat mensen geen sedans uit de 3-serie trekken. Ze zijn voor woon-werkverkeer.
De M-auto’s?
M3. Geen gegevens.
M5. Geen gegevens.
M6. Geen gegevens.
De Z4?
Z4. Geen gegevens.
Z4M. Geen gegevens.
2007
Alpina B7 sluit zich aan bij de partij. Nog steeds geen GWR. Het is een snelle sedan, geen sleepwagen.
De M5 en M6 trekken nog steeds niet.
De X5 klimt naar 11.132 pond. Een bult.
De X3 blijft stabiel op 7,662 lbs.
Z4 en Z4M blijven ongewijzigd.
2008
De 1-Serie doet zijn intrede.
128. Geen algemene voorwaarden.
135. Geen algemene voorwaarden.
328. Geen algemene voorwaarden.
335. Geen algemene voorwaarden.
528, 535, 550, 650, 750, 760. Allemaal leeg.
Alpina B7. Leeg.
M3. Leeg.
M5. Leeg.
De SUV’s houden het echt.
X3: 7.662 pond.
X5: 11.132 pond.
X6: 11.044 pond. Nieuwe deelnemer. Iets minder dan de X5.
Z4. Leeg.
Z4M. Leeg.
2009
De 128 en 135 trekken nog steeds niet.
328, 335. Geen gegevens.
528, 535. Geen gegevens.
550, 750. Geen gegevens.
M3, M5, M6. Nog steeds geen gegevens.
De X3 weegt 7,662 pond.
De X5 zakt lichtjes naar 11.066 lbs.
De X6 heeft een gewicht van 11.044 lbs.
“Als er geen nummer op uw BMW staat, sleept u hem niet. Punt.”
Meer BMW-specificaties:
– BMW GVWR
– BMW GAWR
– BMW laadvermogen
– BMW rijklaar gewicht
– BMW-lading
– BMW-trekvermogen
Buick GCWR
Buick staat niet bekend om zijn snelheid. Het staat bekend om het vervoeren van familie en vracht. De GCWR-cijfers weerspiegelen dat pragmatisme.
2006
LaCrosse en Luzern zijn licht.
LaCrosse: 4.645 pond.
Luzern: 4.914 pond.
Je zou een kleine aanhangwagen kunnen trekken. Misschien een boot als je voorzichtig bent.
De vrachtwagens deden het zware werk.
Regenachtiger: 10.500 pond.
Afspraak: 7.746 pond.
Terraza: 8.500 pond.
2007
LaCrosse en Luzern blijven waar ze zijn. 4.645 en 4.914.
Rainier heeft 10.500.
Rendez-vous heeft 7.746.
Terraza is verdwenen. Vervangen door… niets nieuws in deze specifieke lijst.
2008
Enclave arriveert.
Enclave: 9.500 pond.
Lacrosse: 4.645.
Luzern: 4.914.
2009
Enclave: 9.500.
Lacrosse: 4.645.
Luzern: 4.914.
Het patroon is duidelijk. Sedans kunnen minimaal slepen. SUV’s doen het echte werk. Als je meer dan 2.000 kg moet trekken, kijk dan naar de Rainier of Enclave.
Meer Buick-specificaties:
– Buick GVWR
– Buick GAWR
– Buick-laadcapaciteit
– Buick leeggewicht
– Buick Payload
– Buick-trekvermogen
Cadillac GCWR
Cadillac deelt het verschil. Luxe sedans die af en toe kunnen vervoeren, en enorme SUV’s die bijna alles kunnen vervoeren.
2006
De CTS-lijn.
CTS: 4.659 pond.
CTS-V: 5.000 pond. De V-serie kan iets meer trekken.
De DTS: 5.159 pond.
De STS: 5.008 pond.
STS-V: 5.383 pond.
De familie Escalade domineert.
Escalade: 12.902 pond.
Escalade ESV: 14.000 pond. De lange wielbasis zorgt voor stabiliteit.
Escalade EXT: 13.464 pond.
De SRX: 5.314 pond.
XLR en XLR-V hebben geen gegevens. Houd ze op de weg.
2007
CTS: 4.659.
CTS-V: 5.000.
DTS: 5.159.
Escalade, ESV, EXT bereikten allemaal 14.000 lbs. Uniformiteit.
SRX springt naar 6,314 lbs.
STS: 5.079.
STS-V: 5.544.
XLR/XLR-V: Nog steeds geen gegevens.
2008
CTS stijgt naar 5.011 pond.
DTS: 5.159.
Escalade-trio blijft op 14.000.
SRX: 6.314.
STS: 5.123.
STS-V: 5.544.
XLR/XLR-V: Nog steeds geen gegevens.
2009
CTS: 5.011.
DTS: 5.159.
Escalade-trio: 14.000.
Escalade Hybrid verschijnt. 6.314 pond. Minder dan de gasversies.
SRX: 5.123.
STS: 5.123.
STS-V: 5.544.
XLR/XLR-V: Nog steeds geen gegevens.
Als u met een CTS sleept, blijf dan onder de 5.000 lbs. Als u met een Escalade sleept, heeft u ruimte voor maximaal 14.000 ademlucht.
Meer Cadillac-specificaties:
– Cadillac GVWR
– Cadillac GAWR
– Cadillac-vrachtdraagvermogen
– Cadillac rijklaar gewicht
– Cadillac-lading
– Cadillac-trekvermogen
Chevrolet GCWR
Chevrolet is eigenaar van het sleepsegment. De cijfers hier zijn waar het interessant wordt. Van kleine Cobalts tot enorme Silverados.
2006
De kleine auto’s.
Aveo: Geen gegevens.
Kobalt: 4.141 lbs.
Malibu: Geen gegevens.
Corvette: Geen gegevens.
De compacten.
Equinox: 7.252 pond.
HHR: 4.305 pond.
Impala: 4.703 pond.
Malibu Maxx: 4.609 pond.
Monte Carlo: 4.504 pond.
Uplander: 7.734 pond.
De vrachtwagens en grote SUV’s.
Lawine 1500: 12.863 pond.
Lawine 2500: 16.878 pond.
Colorado: 5.218 pond.
Express: 9.500 pond.
Silverado 1500: 10.839 pond.
Silverado 1500 Hybride: 12.000 pond.
Silverado 1500 SS: 12.597 pond.
Silverado 1500 HD: 13.793 pond.
Silverado 2500 HD: 16.000 pond.
Silverado 3500 HD: 16.000 pond.
Voorstedelijk 2500: 13
Ford GCWR
De cijfers verschuiven lichtjes van jaar tot jaar, je moet dus naar het specifieke model kijken. Een Crown Victoria uit 2006 had een bruto gecombineerd gewicht van 5.592 lbs. Dat is nauwelijks genoeg om een kleine aanhangwagen te trekken als je al passagiers vervoert. De zware hitters begonnen in de busjes te verschijnen. Een E-150 uit 2006 woog 11.318 lbs. De E-350 Super Duty was beter en haalde 13.000 pond.
De vrachtwagens vertelden een ander verhaal.
De F-150 had in 2006 een vermogen van 11.665 lbs.
In 2007 was dat gestegen naar 11.700 pond.
De F-250 en F-350 klommen beide naar 17.000 pond in ’07.
Toen kwam 2008. De F-450 kwam de chat binnen met maar liefst 27.000 lbs.
De F-250 daalde dat jaar lichtjes tot 15.000 pond.
De F-350 bleef op 17.000 pond.
Kleinere auto’s deden het niet goed.
De Mustang had in 2007 en 2008 een GCWR van 4.611 lbs.
Dat is geen sleepwaarde. Dat is een beoordeling “probeer dit niet”.
De Focus in 2006 woog 3.771 pond.
De Fusion had geen vermelde beoordeling in de gegevens van 2006.
De Stier in 2008 woog 4.793 pond.
SUV’s hielden de middenweg in.
De expeditie van 2007 bereikte 14.928 pond.
De Expeditie EL ging tot 15.078 lbs.
De Explorer varieerde afhankelijk van het jaar tussen 8.110 en 8.500 pond.
De Ranger begon in 2006 op 9.360 pond, maar zakte in 2007 naar 5.820 pond en kwam in 2008 uit op 6.000 pond.
GMC GCWR
GMC hield het in sommige jaren eenvoudiger, maar in andere zwaar.
De Sierra 3500 woog in 2006 15.792 pond.
In 2008 klom het naar 16.000 pond.
De Sierra 2500 schommelde rond de 15.858 pond voor ’07 en ’08.
De Yukon-lijn was consistent.
Yukon: 10.000 pond in 2007, 2008 en 2009.
Yukon XL: 13.000 pond in ’07 en ’08, daarna gedaald tot 11.000 pond in 2009.
Die daling in 2009 is opmerkelijk. Als je een zware koppelschotel sleept in een XL uit 2009, raadpleeg dan de handleiding opnieuw.
De Canyon pick-up begon in 2006 met een gewicht van 2.000 kg.
In 2008 en 2009 steeg het tot 5.887 pond.
De Sierra 1500 verbeterde van 8.361 lbs in 2006 tot 9.500 lbs in ’08 en ’09.
De gezant bleef vanaf 2007 op 10.000 pond.
De Acadia bleef in 2008 en 2009 stabiel op 9.500 pond.
Hybriden?
De Yukon Hybrid had in 2008 en 2009 een nominaal vermogen van 12.000 pond.
De Sierra Hybrid had in 2009 geen vermelding.
Honda GCWR
Honda trekt niet veel.
De Civic had in 2007 een GCWR van 6.060 lbs.
In 2009 daalde het tot 3.738 pond.
Het Akkoord was zelfs nog lager. 4.206 pond in 2006. 4.274 pond in 2007.
Vervolgens verdween het uit de lijsten van 2008 en 2009.
De Ridgeline was hier het werkpaard.
Het begon in 2006 bij 9.653 pond.
In 2007 en 2008 gestegen naar 10.085 pond.
De piloot was ook sterk. 7.914 pond in 2006.
Gesprongen naar 9.700 pond in 2007 en 2008.
In 2009 gedaald tot 8.466 pond.
De Odyssee zweefde rond de 8.000 pond.
2006: 8.210 pond.
2007: 8.034 pond.
2008: 8.210 pond.
2009: 8.210 pond.
De Element en Fit waren klein.
Element woog 5.021 lbs in 2006 en 5.083 lbs in ’07 en ’08.
De Fit had in 2007, 2008 of 2009 geen beursgenoteerde beoordeling.
Het Inzicht was klein. 2.250 pond in 2006.
De S2000 heeft nooit een GCWR vermeld. Trek niet met een S2000.
HUMMER GCWR
Als u een klein huis moet verhuizen, kijk dan hier.
De H2 in 2006 was 13.050 lbs.
In 2008 bereikte het 14.000 pond.
Verbleef daar tot 2009.
De H3 was consistent maar lichter.
8.000 pond van 2006 tot en met 2009.
De H3T voegde in 2009 1.461 pond toe, wat het totaal op 9.461 pond brengt.
Hyundai GCWR
Het aanbod van Hyundai was eind jaren ’00 schaars.
De Accent begon in 2008 met een gewicht van 4.779 pond.
De Azera bleef tussen 2006 en 2009 stabiel op 4.779 pond.
De Elantra was gevarieerd. 3.623 pond in 2007 en 2008. 5.550 pond in 2008.
Wacht, 2008 Elantra is 5.550? Dat is een grote sprong ten opzichte van de 3.623 pond uit 2007.
Controleer uw bouwdatum.
De Santa Fe woog in 2007 en 2008 5.527 pond.
De Tucson woog in 2007 en 2008 ongeveer 4.390 pond.
De Veracruz had geen vermelding.
De Genesis had geen vermelding.
De Tiburon had geen vermelding.
Infiniti GCWR
Luxe SUV’s met kracht.
De QX56 was hier de koning.
2006: 14.510 pond.
2007: 15.558 pond.
2009: 15.100 pond.
De FX45 in 2007 en 2008 woog 14.520 lbs.
De FX50 daalde in 2009 tot 9.109 lbs.
De G35 begon in 2006 met een gewicht van 4.655 pond.
In 2008 naar 9.647 pond gesprongen.
De G37 woog in 2008 13.266 pond.
De M35 woog in 2007 12.982 pond.
De M45 vermeldde in 2007 of 2008 geen beoordeling.
De EX35 woog in 2008 12.902 lbs.
Isuzu GCWR
Isuzu was een niche, maar capabel.
De Ascender bleef tussen 2006 en 2008 stabiel op 10.000 pond.
De i-370 klom van 9.000 pond in 2007 naar 9.500 pond in 2008.
De i-290 begon in 2006 en 2007 met een gewicht van 5.500 pond.
In 2008 gestegen naar 6.000 kg.
Jaguar GCWR
Jaguar heeft voor deze jaren geen GCWR’s vermeld.
S-type, X-type, XJ8, XJR,
Waarom het weten van het bruto combinatiegewicht belangrijk is voor oudere SUV’s
De meeste mensen kijken naar het trekvermogen en stoppen daar. Ze zien een nummer, kopen een aanhanger en hopen er het beste van. Dat is een vergissing. De Kia GCWR is slechts één voorbeeld waarbij kijken naar het gecombineerde gewicht een veel hardere waarheid vertelt dan het op zichzelf staande trekgewicht ooit zou kunnen. Het bruto combinatiegewicht (GCWR) is het maximale gewicht van het voertuig plus alles wat erin zit. Passagiers. Lading. Brandstof. En de aanhangwagen.
Als je GCWR negeert, raad je het. En gokken met een zware last wordt snel duur. Mislukkingen van de opschorting. Rem vervagen. Oververhitting van de transmissie. Het is het niet waard.
Kia’s instaplimieten
Kia deed in dit tijdperk niet veel moeite met zwaar slepen. De Sportage uit 2006-2008 weegt een bescheiden gewicht van 4880 pond. Dat is niet veel speelruimte. Als uw Kia beladen is met mensen en spullen, moet uw aanhanger licht zijn.
De Sorento uit 2007 springt naar 9299 lbs. Dat is een aanzienlijke stap vooruit. Het opent de deur voor kleine kampeerders. De Sedona-minibus weegt in 2007 8015 pond en valt vervolgens uit het specificatieblad voor 2008 en 2009. U moet uw specifieke bouwdatum controleren als u met een Sedona uit die jaren sleept.
De zware transportvoertuigen van Land Rover
Land Rover speelt in een andere gewichtsklasse. De Range Rover en LR3 zijn gebouwd voor serieuze ladingen.
In 2006 weegt de Range Rover GCWR 13324 lbs. De Range Rover Sport staat vlak achter met een gewicht van 13318 pond. De LR3 begint bij 13165 lbs. In 2009 klimt de LR3 naar 13662 lbs. Dat is een enorme lading voor het slepen.
De LR2 verschijnt in 2009 met een veel lagere limiet van 7905 lbs. Het is niet voor niets een compacte SUV. Probeer hem niet te behandelen als de full-size Land Rovers.
Lexus luxe en trekken
Lexus scheidt zijn luxe sedans van zijn op vrachtwagens gebaseerde SUV’s. De sedans trekken niet. De ES-, IS-, GS- en SC-modellen tonen streepjes in de GCWR-kolom. Ze zijn niet beoordeeld.
De SUV’s zijn waar de cijfers leven. De LX 570 is een beest. In 2008 bereikte hij 14645 pond en in 2009 bleef hij daar. Dat is genoeg voor een grote reistrailer. De LX 470 blijft tot en met 2007 stabiel op 12240 lbs.
De GX 470 is vergelijkbaar, met een gewicht van 11521 lbs. Het is een vermomde Toyota Prado, dus verwacht stevige, voorspelbare limieten. De RX-modellen zijn kleiner. De RX 400h begint rond de 8015 lbs, maar zakt naar 6340 lbs in 2008. De RX 350 is zelfs nog lichter en daalt van 7520 lbs naar 6020 lbs. De hybride RX is zwaarder vanwege het gewicht van het accupakket, maar de niet-hybride RX 350 is in 2008 verrassend licht op de GCWR-schaal.
Lincoln’s Amerikaanse spierkracht
Lincoln gebruikt deze cijfers om de mogelijkheden van de Navigator te definiëren. De Navigator weegt in 2007 15.000 pond. Dat blijft hij tot 2009. Dat is een serieuze trekkracht.
De Mark LT, in wezen een Ford F-150 met een Lincoln-badge, bleef van 2006 tot 2008 stabiel op 14.500 pond. Daarna verdwijnt hij.
De kleinere auto’s zijn beperkt. De MKZ toont geen rating. De Town Car zweeft rond de 6500 lbs. De Navigator is het enige spel in de stad als je wilt slepen met een Lincoln uit deze tijd.
Mazda’s allegaartje
Het aanbod van Mazda verandert snel. De vrachtwagens uit de B-serie (B2300, B3000, B4000) zijn in wezen vermomde Ford Rangers. Hun GCWR’s variëren van 4800 lbs voor de B2300 tot 7000 lbs voor de B4000.
De CX-9 is hier de koning van de middelgrote SUV’s. Het begint bij 6826 lbs in 2007, stijgt weer naar 6826 lbs in 2008 en daalt vervolgens naar 6484 lbs in 2009. Die daling is vreemd. Raadpleeg uw gebruikershandleiding. De CX-7 bleef in 2007, 2008 en 2009 plat op 2007 kg.
De Tribute en Mazda5 hebben geen beoordelingen. De MPV weegt in 2006 5904 lbs. Als je een Mazda uit deze periode trekt, zorg er dan voor dat de aanhanger licht is.
Mercedes-Benz precisietechniek
Mercedes vermeldt hoge cijfers voor hun op vrachtwagens gebaseerde SUV’s. De G-Klasse (G500, G55) weegt tussen de 12661 en 12783 lbs. De GL-Klasse-modellen variëren van 12399 tot 13084 lbs.
De ML-Klasse is consistent. Het zweeft rond de 12.000 tot 12.400 lbs. De ML63 AMG blijft tot en met 2009 12443 lbs.
De R-Klasse betreedt de strijd in 2009 met een limiet van 8590 lbs. Het is een crossover, geen SUV, dus de treknummers weerspiegelen dat. De kleinere auto’s (C-Klasse, S-Klasse, SL-Klasse) hebben geen rating. Ze zijn niet gebouwd om te slepen.
De laatste jaren van Mercurius
Mercurius was aan het afbouwen. De gegevens weerspiegelen een merk dat in de vergetelheid raakt. De Mountaineer bleef van 2007 tot en met 2009 stabiel op 8217 pond. Het is een Ford Explorer-kloon, dus de limieten komen overeen.
De Monterey-minivan heeft een vermogen van 7990 lbs. De Grand Marquis klimt van 5688 pond in 2006 naar 6600 pond in 2009. Dat is een stijging. Misschien hebben ze bij de latere modellen de ophanging versterkt.
De Mariner en Mariner Hybrid blijven rond de 4900 lbs. De Sable is licht met een gewicht van 4793 lbs. Als je nu met een Mercury sleept, kijk je waarschijnlijk naar een gebruikte Mountaineer of Monterey.
MINI’s Street Focus
MINI trekt niet zwaar. De Cooper-modellen, cabriolets, hardtops en Clubmans vertonen allemaal streepjes. Bij de John Cooper Works-varianten is het niet anders. Dit zijn stadsauto’s. Ze zijn snel. Ze zijn leuk. Ze zijn niet gebouwd om een aanhangwagen te trekken. Probeer het niet.
Praktische keuzes van Mitsubishi
De cijfers van Mitsubishi zijn bescheiden. De Raider, een Dodge Ram-kloon, weegt ongeveer 8600 pond. De Montero woog in 2006 9937 lbs en viel vervolgens uit de lijst.
De Outlander is een kleine crossover. Het varieert van 4891 lbs tot 5682 lbs. De Endeavour is vergelijkbaar, met een gewicht tussen 6108 en 7552 lbs. De Lancer was in 2006 klein met 3895 pond en verdween daarna.
Het eindresultaat
GCWR is de harde limiet. Het maakt niet uit wat uw bedoelingen zijn. Het gaat alleen om de natuurkunde. Als uw beladen voertuig plus uw beladen aanhanger dat aantal overschrijdt, rijdt u illegaal en gevaarlijk.
Controleer de sticker op uw deur. Controleer de handleiding. Als deze niet overeenkomen met de bovenstaande specificaties, vertrouw dan op de sticker. Fabrieksspecificaties veranderen halverwege het jaar. Gewichtspakketten variëren. De cijfers hier zijn basislijnen. Uw specifieke vrachtwagen of SUV kan lichter of zwaarder zijn.
Slepen gaat over balans. Niet alleen in de aanhanger, maar ook in uw begrip van wat het voertuig daadwerkelijk aankan. Negeer de GCWR en je zult ontdekken waarom deze er is.
Als u iets achter uw rit vervoert, is het bruto gecombineerde gewicht belangrijker dan alleen het trekvermogen. Het is het totale limiet voor uw voertuig plus de aanhangwagen en alles wat daarin zit. De meeste brochures laten het niet zien. Je moet graven naar de specificaties.
Nissan GCWR
Nissan gaf ons enkele solide cijfers voor het midden van de jaren 2000. De Armada en Titan zijn hier werkpaarden.
Nissan-modellen uit 2006
* Altima: 4.151 pond
* Armada: 11.818 pond
* Grens: 10.676 pond
* Maxima: 4.623 pond
* Murano: 8.100 pond
* Pathfinder: 10.523 pond
* Zoektocht: 7.662 pond
* Sentra: 3.663 pond
* Titaan: 11.465 pond
* Xterra: 9.658 pond
* 350Z: Niet vermeld
Nissan-modellen uit 2007
* Altima: 4.205 pond
* Altima Hybride: 4,632 lbs
* Armada: 12.800 pond
* Grens: 11.133 pond
* Maxima: 4.741 pond
* Murano: 8.100 pond
* Pathfinder: 10.523 pond
* Zoektocht: 7.941 pond
* Sentra: 4.003 pond
* Titaan: 11.600 pond
* Xterra: 9.658 pond
*Versa: Niet vermeld
Nissan-modellen uit 2008
* Altima: 4.205 pond
* Altima Hybride: 4,632 lbs
* Armada: 15.100 lbs (grote sprong ten opzichte van voorgaande jaren)
* Grens: 10.676 pond
* Maxima: 4.741 pond
* Pathfinder: 10.596 pond
* Zoektocht: 7.943 pond
* Rogue: 4.430 pond
* Sentra: 4.047 pond
* Titaan: 11.688 pond
* Xterra: 9.300 pond
* 350Z/Versa: Niet vermeld
Nissan-modellen uit 2009
* Altima: 4.217 pond
* Altima Hybride: 4.620 lbs
* Armada: 15.100 pond
* Grens: 11.133 pond
* Maxima: 4.706 pond
* Murano: 7.505 pond
* Pathfinder: 10.596 pond
* Zoektocht: 7.943 pond
* Rogue: 4.430 pond
* Titaan: 11.688 pond
* Xterra: 9.300 pond
* GT-R/Versa: Niet vermeld
Pontiac GCWR
Pontiac was zijn run aan het afronden. De cijfers zijn bescheiden, op de G8 na.
Pontiac-modellen uit 2006
* G6: 4.530 pond
* GTO: 4.578 pond
* Grand Prix: 4.634 pond
* Montana SV6: 8.500 pond
* Torrent: 7.310 pond
* Sfeer: 4.351 pond
* Zonnewende: niet vermeld
Pontiac-modellen uit 2007
* G5: 4.141 pond
* G6: 4.530 pond
* Grand Prix: 4.627 pond
* Torrent: 7.407 pond
* Sfeer: 4.351 pond
* Zonnewende: niet vermeld
Pontiac-modellen uit 2008
* G5: 4.141 pond
* G6: 4.455 pond
* G8: 6.035 pond
* Grand Prix: 4.627 pond
* Torrent: 7.310 pond
* Sfeer: 4.350 pond
* Zonnewende: niet vermeld
Pontiac-modellen uit 2009
* G5: 3.902 pond
* G6: 4.455 pond
* G8: 6.035 pond
* Torrent: 7.310 pond
* Sfeer: 4.506 pond
* Zonnewende: niet vermeld
Porsche GCWR
Porsche houdt het simpel. De Cayenne is de enige volumeverkoper met een trekhaakbeoordeling.
Porsche-modellen uit 2006
* Cayenne: 12.628 lbs
*Boxster/Cayman/911: Niet vermeld
Porsche-modellen uit 2008
* 911: Niet vermeld
* Boxster: Niet vermeld
* Cayenne: 12.628 lbs
* Kaaiman: niet vermeld
Porsche-modellen uit 2009
* 911 Carrera: Niet vermeld
* Boxster: Niet vermeld
* Cayenne: 12.650 pond
* Kaaiman: niet vermeld
Saab GCWR
De opstelling van Saab was klein. De 9-7X deelt DNA met de Yukon, vandaar het hogere trekvermogen.
Saab-modellen uit 2006
* 9-2X: 5.220 pond
* 9-3: 5.430 pond
* 9-5: 7.120 pond
* 9-7X: 10.500 pond
Saab-modellen uit 2007
* 9-3: 5.380 pond
* 9-5: 7.120 pond
* 9-7X: 10.500 pond
Saab-modellen uit 2008
* 9-3: 5.380 pond
* 9-5: 7.120 pond
* 9-7X: 10.500 pond
Saab-modellen uit 2009
* 9-3: 5.680 pond
* 9-5: 7.120 pond
* 9-7X: 10.500 pond
Saturnus GCWR
Saturnus probeerde een paar dingen. De estafette was een busje. De Outlook was een Buick Enclave met de badge.
** Saturn-modellen uit 2006**
* Ion: 3.946 lbs
* Estafette: 8.500 lbs
* VUE: 4.857 pond
** Saturn-modellen uit 2007**
* Aura: 4.678 pond
* Aura Hybride: Niet vermeld
* Ion: 3.902 lbs
* Vooruitzichten: 9.500 pond
* Estafette: 7.918 lbs
* Lucht: niet vermeld
* VUE: 4.857 pond
* VUE hybride: 4.857 lbs
** Saturn-modellen uit 2008 **
* Astra: Niet vermeld
* Aura: 4.678 pond
* Aura Hybride: Niet vermeld
* Vooruitzichten: 6.872 pond
* Lucht: niet vermeld
* VUE: 5.475 pond
* VUE Hybride: 5.439 lbs
** Saturn-modellen uit 2009 **
* Astra: Niet vermeld
* Aura: 4.678 pond
* Aura Hybride: Niet vermeld
* Vooruitzichten: 6.852 pond
* Lucht: niet vermeld
* VUE: 5.475 pond
* VUE Hybride: 5.439 lbs
Telg GCWR
Scion heeft GCWR niet vermeld. Waarschijnlijk omdat zij
Volkswagen GCWR per model en jaar
De trekcijfers van Volkswagen uit het midden van de jaren 2000 zijn een onderzoek naar selectiviteit. U zult voor vrijwel alles in hun assortiment geen GCWR-gegevens vinden. De meeste sedans en compacte auto’s zoals de Kever, Jetta, Passat en Eos hebben geen gepubliceerde bruto gecombineerde gewichtsclassificaties in standaard consumentendatabases. Het is een gat dat eigenaren laat gissen totdat ze hun deurstijlstickers controleren.
De enige consistente zware slagmensen in de VW-vloot in deze tijd waren de Touareg-SUV’s. Dat is logisch. Dit zijn body-on-frame of unibody-crossovers die zijn gebouwd met serieuze sleepdoeleinden.
Volkswagen GCWR-gegevens uit 2006
* Touareg: 12.952 pond
Dat is het voor de rest van de selectie van 2006. De Golf, GTI, Rabbit en Phaeton? Geen gegevens beschikbaar.
Volkswagen GCWR-gegevens 2007
* Touareg: 13.034 pond
Hier een lichte stijging. Voor de Eos-, Jetta- en Passat-varianten ontbreken nog steeds gepubliceerde cijfers. Als u een Jetta uit 2007 sleept, wordt u waarschijnlijk beperkt door het structurele trekvermogen van het voertuig in plaats van door een gecombineerde gewichtslimiet, maar de officiële GCWR staat niet openbaar.
Volkswagen GCWR-gegevens 2008
* Touareg 2: Geen specifieke GCWR vermeld in deze dataset (impliceert vergelijkbare mogelijkheden als peers, maar er wordt geen nummer opgegeven).
De vermeldingen GLI, GTI, R32 en Rabbit zijn blanco. Volkswagen lijkt rond deze tijd te zijn gestopt met het publiceren van deze specifieke gecombineerde gewichtsclassificaties voor niet-SUV-modellen.
Volkswagen GCWR-gegevens 2009
* Routaan: 6.771 lbs
* Tiguan: 5.748 lbs
* Touareg 2: 12.952 pond
De Routan-minivan heeft een bescheiden gecombineerd gewicht. De Tiguan, die een kleinere crossover is, zit met 5.748 kg aanzienlijk lager. De Touareg blijft de koning van de heuvel met een enorme rating van 12.952 lbs.
Volvo GCWR per model en jaar
Volvo’s benadering van GCWR in de periode 2006-2009 is gedetailleerder. Ze publiceerden cijfers voor bijna elke sedan en wagon. Als je een C30-, C70- of S-serie uit dit tijdperk bezit, kun je daadwerkelijk je grenzen opzoeken.
De XC90 onderscheidt zich als een zwaar werkpaard. De kleinere cross-overs en wagons zijn strikt licht.
Volvo GCWR-gegevens 2006
* XC90: 8.694 lbs
* S80: 7.184 lbs
* XC70: 7.125 lbs
* C70: 7.222 lbs
* S60: 6.843 lbs
* V70: 6.746 lbs
* V50: 5.476 lbs
* S40: 5.375 pond
De XC90 is een klasse apart. Bijna 9.000 pond gecombineerd gewichtspotentieel. De sedans en wagons schommelen tussen de 5.300 en 7.200 pond.
Volvo GCWR-gegevens 2007
* XC90: 8.570 lbs
* S80: 6.943 lbs
* XC70: 7.125 lbs
* C70: 5.942 lbs
* S60: 6.951 pond
* V70: 6.746 lbs
* **V























