We praten over koppel en nul-tot-zestig keer. We zijn geobsedeerd door kubieke meter laadruimte. Brandstofverbruik is een tweede natuur. Dit zijn de nummers die auto’s verkopen. Het zijn de statistieken die we onthouden bij het winkelen voor een nieuwe rit. Maar er is één statistiek die zelfs doorgewinterde chauffeurs overrompelt. Voor de professionals is het geen mysterie, maar voor de meeste kopers is het een blinde vlek.
Dat getal is het bruto combinatiegewicht.
Als u van plan bent een aanhangwagen te trekken, is het negeren van dit nummer een vergissing. Het is niet alleen een suggestie van de fabrikant. Het is een harde grens. Als u dit schendt, riskeert u meer dan alleen een ongeldige garantie. Je loopt het risico de controle te verliezen over een combinatie van metaal en rubber die meerdere ton weegt.
De limiet definiëren
De term klinkt bureaucratisch. Dat is het niet. Het is eenvoudige natuurkunde. Het bruto treingewicht is het maximaal toegestane gewicht van een beladen trekvoertuig plus de daaraan gekoppelde beladen aanhangwagen. Het totaal kan dit cijfer niet overschrijden. Periode.
Dit verschilt van het bruto voertuiggewicht (GVWR). De GVWR geldt voor het enkele voertuig. De GCWR is van toepassing op het paar. Zie het als de gewichtslimiet voor de hele trein.
“De GCWR van een voertuig is een specifiek gewicht dat door de fabrikant is vastgesteld als het maximale gewicht van een beladen trekvoertuig en de daaraan gekoppelde beladen aanhangwagen.”
Hoe wordt dit getal afgeleid? Het is niet willekeurig. Ford, en waarschijnlijk andere fabrikanten, berekenen dit door specifieke componenten bij elkaar op te tellen:
* Het vermelde leeggewicht van het voertuig.
* Toegestaan laadvermogen.
* Gewicht van bestuurder en passagiers.
* Gewicht van de aanhangwagen.
Het is belangrijk om duidelijk te maken wat de GCWR niet is. Het is geen meting van uw werkelijke huidige gewicht. Het is geen doelwit. Het is het plafond. Het hoogst mogelijke punt voordat de technische limieten worden overschreden.
De veiligheidslogica
Waarom stellen fabrikanten deze rigide grenzen? Veiligheid. Eenvoudig en duidelijk.
Het overbeladen van een voertuig is gevaarlijk. Het overbelasten van een combinatie is catastrofaal. Wanneer je de grenzen overschrijdt, falen verschillende systemen achtereenvolgens.
De remmen raken oververhit. Wrijving is een warmtemotor. Te veel massa betekent dat de remmen de energie niet snel genoeg kunnen afvoeren. Je verliest remkracht. Het kan zijn dat je helemaal niet stopt.
De banden falen. Ze hebben een belastingsindex. Overschrijd het en ze ontploffen. Een klapband op snelwegsnelheden met een aanhangwagen eraan is een doodvonnis.
De aandrijflijn raakt oververhit. De motor heeft moeite. De transmissie slipt. Mechanisch falen volgt.
De schorsing faalt. Bussen buigen. Controlearmen breken. Je verliest stuurinput.
Er zijn geen tweede kansen op de snelweg. De GCWR bestaat om deze mislukkingen te voorkomen. Overtref het nooit.
Je beoordeling vinden
Waar kijk je? De informatie is niet verborgen. Het zit daar op het voertuig.
Zoek het label aan de binnenkant van het deurframe aan de bestuurderszijde. Dit bevindt zich vlakbij de klink waar de deur sluit. De fabrikant drukt daar de GCWR af. Als u het label kwijtraakt of als u een gebruikte auto koopt, raadpleeg dan de website van de fabrikant. De meeste merken publiceren deze specificaties online.
Acura GCWR-specificaties
Als u in een Acura rijdt, variëren de limieten aanzienlijk per modeljaar. De MDX uit 2006 had een veel lagere rating dan zijn tegenhangers uit 2007-2009. De nieuwere modellen kunnen aanzienlijk meer vervoeren.
| Jaar | Model | GCWR (lbs) |
|---|---|---|
| 2006 | MDX | 8121 |
| 2006 | RL | 5162 |
| 2006 | RSX | 4384 |
| 2006 | TL | 4730 |
| 2006 | TSX | – |
| 2007 | MDX | 10053 |
| 2007 | RL | 5164 |
| 2007 | RDX | 6394 |
| 2007 | TL | 4773 |
| 2007 | TSX | 4407 |
| 2008 | MDX | 10053 |
| 2008 | RL | 5164 |
| 2008 | RSX | 6394 |
| 2008 | TL | 4773 |
| 2008 | TSX | 4407 |
| 2009 | MDX | 10053 |
| 2009 | RL | 5233 |
| 2009 | RSX | 5574 |
| 2009 | TSX | 4550 |
Meer Acura-specificaties:
-Acura GVWR
– Acura GAWR
– Acura vrachtdraagvermogen
– Acura rijklaar gewicht
– Acura-lading
– Acura-trekvermogen
Audi GCWR-specificaties
Audi’s line-up vertoont verschillende beperkingen. De Q7 is hier de belangrijkste vervoerder. De sportwagens zoals de TT en R8 hebben een minimaal of helemaal geen trekvermogen.
| Jaar | Model | GCWR (lbs) |
|---|---|---|
| 2006 | A3 | – |
| 2006 | A4 | – |
| 2006 | A6 | – |
| 2006 | A8 | – |
| 2006 | S4 | – |
| 2006 | TT | – |
| 2007 | A3 | – |
| 2007 | A4 | – |
| 2007 | A6 | – |
| 2007 | A8 | – |
| 2007 | Q7 | 10665 |
| 2007 | RS4 | – |
| 2007 | S4 | – |
| 2007 | S6 | – |
| 2007 | S8 | – |
| 2008 | A3 | – |
| 2008 | A4 | – |
| 2008 | A5 | – |
| 2008 | A6 | – |
| 2008 | A8 | – |
| 2008 | Q7 | 10665 |
| 2008 | R8 | – |
| 2008 | RS4 | – |
| 2008 | S4 | – |
| 2008 | S5 | – |
| 2008 | S6 | – |
| 2008 | S8 | – |
| 2008 | TT | – |
| 2009 | A3 | – |
| 2009 | A4 | – |
| 2009 | A5 | – |
| 2009 | A8 | – |
| 2009 | Q7 | 10665 |
| 2009 | R8 | – |
| 2009 | S4 | – |
| 2009 | S5 | – |
| 2009 | S8 | – |
| 2009 | TT | – |
Meer Audi-specificaties:
– Audi GVWR
-Audi GAWR
– Audi laadvermogen
– Audi leeggewicht
– Audi Payload
– Audi-trekvermogen
BMW-sleeplimieten en GCWR-gegevens
Niet elke BMW is gebouwd om zware spullen te vervoeren. De cijfers dalen snel zodra je de SUV-categorie verlaat. Als u een boot of een grote aanhangwagen sleept, moet u kijken naar de Gross Combined Weight Rating (GCWR). Dit is het totale gewicht van het voertuig plus lading, passagiers en aanhangwagen. Het is niet hetzelfde als trekvermogen. Je moet onder deze limiet blijven om te voorkomen dat de aandrijflijn wordt belast.
BMW-modellen uit 2006–2007
De 3-serie en 5-serie uit dit tijdperk hebben geen vermelde GCWR’s. U moet ze waarschijnlijk niet slepen, tenzij u uw specifieke trim kent. De M3, M5 en M6 missen ook gegevens. Krachtige sedans zijn niet ontworpen voor zware lasten.
De X3 kan in 2006 tot 7.673 lbs verwerken. De X3 uit 2007 daalt lichtjes naar 7.662 lbs. Dat is nauwelijks genoeg voor een kleine bedrijfswagen.
De X5 is hier de echte vervoerder. Modellen uit 2006 wogen 10.802 pond. Modellen uit 2007 verbeterd tot 11.132 lbs. Als u een middelgrote camper moet trekken, is de X5 uit 2007 in dit venster de beste keuze.
BMW-modellen uit 2008-2009
2008 bracht de X6. Het zit op 11.044 lbs GCWR. Hij deelt het platform met de X5, maar heeft een lager dak en een sportiever profiel. De treklimiet weerspiegelt dat compromis.
De X5 bleef in 2008 consistent op 11.132 lbs. In 2009 daalde hij lichtjes naar 11.066 lbs.
Kleine auto’s zoals de 128, 135 en 328 hebben geen vermelde beoordelingen. Vermijd slepen met hen. De M3 en M5 hebben ook geen gegevens. Blijf bij de SUV’s als u moet slepen.
Buick GCWR-storing
Buick hield het eind jaren 2000 simpel. De luxe sedans hebben lage limieten. De SUV’s pakken de speling op.
Buick sedans uit 2006-2009
De LaCrosse blijft tussen 2006 en 2009 vlak op 4.645 lbs GCWR. De Luzern is iets hoger op 4.914 lbs. Deze cijfers zijn krap. Je kunt misschien een kleine jetski trekken. Probeer niet een caravan te trekken.
De Pacifica-minivan varieert. Modellen uit 2006 wegen 4.297 lbs. 2007 springt naar 7.105 lbs. In 2008 is het weer 4.297 pond. Het model uit 2009 weegt 4,297 lbs. De piek van 2007 is een anomalie of een specifiek trimverschil. Controleer de deurpoststicker.
Buick SUV’s en minivans 2006-2009
De Rainier was een solide vervoerder. De modellen uit 2006 en 2007 wogen beide 10.500 lbs. Dat is een serieuze trekkracht voor een middelgrote SUV.
De Rendezvous verwerkte in 2006 en 2007 3.000 kg. Daarna verdween hij.
De Terraza-minivan verwerkte in 2006 8.500 pond. Hij werd vervangen door de Enclave.
De enclave begint in 2008 met een GCWR van 9.500 pond. Anno 2009 houdt het bedrijf deze lijn vast. Als u een paardentrailer of een grote boot moet trekken, is de Enclave de logische keuze. Hij biedt moderne ruimte en fatsoenlijke trekaantallen.
Cadillac GCWR-specificaties
Cadillac-vrachtwagens en grote sedans domineren hier de trekpleisters. De Escalade-lijn is de zware slagman.
Cadillac SUV’s uit 2006-2009
De Escalade begint sterk in 2006 met een gewicht van 12.902 pond. De ESV (Extended Service Vehicle) is langer en zwaarder en weegt 14.000 lbs. De EXT pick-upvariant weegt 13.464 lbs.
In 2007 springt de standaard Escalade naar 14.000 lbs. De ESV blijft op 14.000 lbs. De EXT haalt ook 14.000 lbs. Dit is een enorme stijging. Het modeljaar 2007 lijkt het frame te hebben versterkt of de koeling voor zware ladingen te hebben geoptimaliseerd.
In 2008 en 2009 wordt de Escalade-lijn op 14.000 lbs gehouden. De ESV en EXT blijven ook op 14.000 lbs.
De Escalade Hybrid verschijnt in 2009 met een GCWR van 6.314 lb. Deze is lager dan de gasversie. Efficiëntie gaat ten koste van het trekvermogen.
Cadillac sedans uit 2006-2009
De CTS is bescheiden. De modellen uit 2006 en 2007 wegen 4.659 lbs. 2008 en 2009 gaan omhoog naar 5.011 lbs.
De CTS-V is sterker. 2006 en 2007 zitten op 5.000 lbs. Het verbetert niet in latere jaren.
De DTS bleef tussen 2006 en 2009 stabiel op 5.159 lbs.
De SRX begint bij 5.314 lbs in 2006. 2007 en 2008 springen naar 6.314 lbs. 2009 daalt terug naar 5.123 lbs. De fluctuatie is verwarrend. Houd u aan de specificaties van 2007-2008 als u deze kunt vinden.
De STS is ongeveer 5.000 lbs. De STS-V is iets hoger. 2006 is 5.383 pond. 2007 springt naar 5.544 pond. 2008 en 2009 blijven op 5.544 pond.
De XLR en XLR-V hebben geen vermelde GCWR’s. Sleep niet met ze mee.
Chevrolet GCWR per model
Chevrolet biedt een breed scala aan trekopties. Van kleine compacts tot zware vrachtwagens, de aantallen variëren enorm.
2006-2009 Chevrolet kleine auto’s en cross-overs
De Aveo heeft geen trekvermogen. Sla het over als u moet slepen.
De Cobalt weegt van 2006 tot 2009 4.141 pond. Het is geen trekvoertuig.
De Colorado begint in 2006 bij 5.218 lbs. 2007 verbetert tot 5.772 lbs. 2008 en 2009 springen naar 7.000 lbs. De vernieuwing halverwege de cyclus hielp aanzienlijk.
De Equinox blijft van 2006 tot 2009 constant op 7.252 lbs. Het is een betrouwbare keuze voor gemiddeld slepen.
De HHR is laag: 4.305 lbs. Het verandert niet door de jaren heen.
De Impala weegt ongeveer 4.700 pond. 2006 is 4.703 pond. 2007-2009 is 4.705 pond. De Malibu heeft geen vermelde beoordeling. De Malibu Classic in 2008 weegt 4.447 pond. De Malibu Hybrid heeft geen beoordeling.
Chevrolet vrachtwagens en bestelwagens 2006–2009
De Avalanche 1500 daalt na verloop van tijd. 2006 is 12.863 pond. 2007 en 2008 zijn 13.000 pond. 2009 daalt tot 11.000 pond. De daling van 2009 is vreemd. Controleer uw specifieke VIN.
De Avalanche 2500 woog in 2006 16.878 pond. Daarna verdwijnt hij.
De Express-busjes variëren per jaar. 2006 is 9.500 pond. 2007-2008 blijft op 9.500 lbs. 2009 verdeelt het verschil. De 1500- en 3500-modellen bereikten 12.000 pond. Het 2500-model daalt naar 11.788 lbs.
De Silverado 1500 Classic- en standaard 1500-modellen schommelen in latere jaren rond de 10.000 pond. De HD-versies uit 2006 bereikten 13.793 lbs. De 2500 HD- en 3500 HD-vrachtwagens wegen maximaal 16.000 lbs.
De voorstad 150
Ford GCWR
Het aanbod van Ford in dit tijdperk varieerde van zware Super Duty-vrachtwagens tot compacte cross-overs. De F-serie uit 2006 domineerde de trekkaarten. De F-250 en de F-350 hadden beide een bruto gecombineerd gewicht van 15.000 lb. In 2007 waren deze aantallen gestegen naar 17.000 lbs. De F-450 verscheen in 2008 met een enorme rating van 27.000 lb.
Lichtere vrachtwagens vertelden een ander verhaal. De Ranger uit 2006 woog 9360 pond. Het daalde in 2007 aanzienlijk tot 5820 lbs voordat het in 2008 en 2009 weer steeg naar 6000. De F-150 bleef tussen 2006 en 2008 stabiel rond 11700 lbs, en piekte vervolgens naar 14950 in 2009.
SUV’s en bestelwagens hielden stand. De E-Series Super Duty (2006) bereikte een maximum van 13.000 lbs. De Explorer uit 2006 woog op 7700 lbs, oplopend tot 8500 in 2007 en 2008. De Expedition EL bereikte 15078 lbs in 2007 en 2008.
| Jaar | Model | GCWR (lbs) |
|---|---|---|
| 2006 | Kroon Victoria | 5592 |
| 2006 | E 150 | 11318 |
| 2006 | E 250 | 10912 |
| 2006 | E 350 Super Duty | 13000 |
| 2006 | Ontsnappen | 4830 |
| 2006 | Ontsnappen Hybride | 4777 |
| 2006 | Ontdekkingsreiziger | 7700 |
| 2006 | F 150 | 11665 |
| 2006 | F 250 | 15000 |
| 2006 | F350 | 15000 |
| 2006 | Vijfhonderd | 4799 |
| 2006 | Focus | 3771 |
| 2006 | Vrijster | 7945 |
| 2006 | Vrije slag | 6109 |
| 2006 | Jager | 9360 |
| 2007 | Kroon Victoria | 5751 |
| 2007 | E 150 | 11500 |
| 2007 | E 250 | 11000 |
| 2007 | E 350 Super Duty | 13000 |
| 2007 | Rand | 6248 |
| 2007 | Ontsnappen | 4830 |
| 2007 | Ontsnappen Hybride | 4777 |
| 2007 | Expeditie | 14928 |
| 2007 | Expeditie EL | 15078 |
| 2007 | Ontdekkingsreiziger | 8500 |
| 2007 | Ontdekkingsreiziger Sport Trac | 10000 |
| 2007 | F 150 | 11700 |
| 2007 | F 250 | 17000 |
| 2007 | F350 | 17000 |
| 2007 | Vijfhonderd | 4793 |
| 2007 | Focus | 3771 |
| 2007 | Vrijster | 7000 |
| 2007 | Vrije slag | 6109 |
| 2007 | Mustang | 4611 |
| 2007 | Jager | 5820 |
| 2008 | E 150 | 11500 |
| 2008 | E 250 | 11500 |
| 2008 | E 350 Super Duty | 13000 |
| 2008 | Rand | 6248 |
| 2008 | Ontsnappen | 4940 |
| 2008 | Ontsnappen Hybride | 4788 |
| 2008 | Expeditie | 14928 |
| 2008 | Expeditie EL | 15078 |
| 2008 | Ontdekkingsreiziger | 8500 |
| 2008 | Ontdekkingsreiziger Sport Trac | 8500 |
| 2008 | F 150 | 11765 |
| 2008 | F 250 | 15000 |
| 2008 | F350 | 17000 |
| 2008 | F 450 | 27000 |
| 2008 | Mustang | 4611 |
| 2008 | Jager | 6000 |
| 2008 | Stier | 4793 |
| 2008 | Stier X | 6183 |
| 2009 | E 150 | 11500 |
| 2009 | E 250 | 11500 |
| 2009 | E 350 Super Duty | 13000 |
| 2009 | Rand | 6248 |
| 2009 | Ontsnappen | 4940 |
| 2009 | Ontsnappen Hybride | 4788 |
| 2009 | Expeditie | 15000 |
| 2009 | Ontdekkingsreiziger | 8110 |
| 2009 | Ontdekkingsreiziger Sport Trac | 8233 |
| 2009 | F 150 | 14950 |
| 2009 | F 450 | 16983 |
| 2009 | Flex | 6900 |
| 2009 | Mustang | 4611 |
| 2009 | Jager | 6000 |
| 2009 | Stier | 4793 |
| 2009 | Stier X | 6183 |
GMC GCWR
De zware transportvoertuigen van GMC weerspiegelden de trend van Ford, maar met andere cijfers. De Sierra 2500 en 3500 uit 2006 deelden een rating van ** 15792 lb. In 2008 klom de Sierra 3500 naar 16.000 lbs. De Sierra 2500 bleef tussen 2007 en 2009 stabiel op 15858** lbs.
De familie Yukon was kleiner qua capaciteit. De standaard Yukon woog vanaf 2007 op 10.000 lbs. De Yukon XL had in 2006 en 2007 een gewicht van 13.000 lbs en zakte vervolgens naar 11.000 in 2009. De Yukon Hybrid bereikte in 2008 en 2009 een maximum van 12.000 lbs.
Compacte en middelgrote vrachtwagens bleven achter. De Canyon begon in 2006 met een gewicht van 5179 lbs en steeg tot 5887 in 2009. De Acadia, geïntroduceerd in 2007, had tot en met 2009 een stabiele rating van 9500 lbs. De Envoy bleef de laatste jaren rond de 10.000 lbs.
| Jaar | Model | GCWR (lbs) |
|---|---|---|
| 2006 | Kloof | 5179 |
| 2006 | Gezant | 10000 |
| 2006 | Gezant XL | 10000 |
| 2006 | Savana 1500 | 9500 |
| 2006 | Savana 2500 | 12000 |
| 2006 | Savana 350 |
Duitse en Japanse luxe GCWR-verdeling
De zware spelers van Land Rover domineren het hogere segment. De Land Rover LR3 – en Range Rover -modellen liggen consequent boven de 13.000 pond Combined Gross Vehicle Weight Rating (GCWR). Als je een zware aanhangwagen vervoert met een Range Rover Sport uit 2007, kijk je naar 13.334 pond. In 2009 klom de LR3 naar 13.662 pond. Dat is een serieus trekvermogen. De Range Rover zelf bleef stabiel rond de 13.324 tot 13.564 pond, afhankelijk van het jaar. Het gaat niet alleen om trekken; het gaat om de totale massa die de aandrijflijn en het frame aankunnen voordat je je zorgen gaat maken over remvervaging of doorzakken van de ophanging.
Lexus kiest voor een andere aanpak. Hun GCWR-cijfers zijn meer verspreid en weerspiegelen een line-up die varieert van sportieve sedans tot enorme off-roaders. De Lexus LX 470 en zijn opvolger, de LX 570, zijn hier de echte vervoerders. De LX 470 weegt tussen 2006 en 2007 constant 12.240 pond. Toen de LX 570 in 2008 arriveerde, steeg dat aantal naar 14.645 pond. Dat is een aanzienlijke toename van het totaal toegestane gewicht. De Lexus GX 470 weegt net minder dan 11.521 kg. Als je in zoiets als een RX 350 rijdt, daalt de GCWR drastisch naar 2008 en 2009. Je neemt die SUV niet mee op een lange reis met een volle boot. De LS 430 uit 2006 weegt 6.140 kg, maar latere LS-modellen zoals de LS 460 vermelden niet eens een GCWR, wat impliceert dat ze helemaal niet geschikt zijn voor slepen.
Lincoln houdt het simpel met grote voertuigen. De Navigator is het werkpaard. In 2006 stond het op 11.900 pond. In 2007 was het gewicht opgelopen tot 15.000 kg en bleef daar tot en met 2009. Dat is een stevig getal voor een full-size SUV. De Mark LT is tussen 2006 en 2008 zelfs nog hoger met 14.500 pond. Kleinere Lincolns zoals de MKX schommelen rond de 6.370 tot 7.350 pond, en de Town Car blijft steken in het bereik van 6.460 tot 6.502 pond. Je zou een Town Car niet gebruiken voor serieus slepen, en de cijfers bevestigen dit.
Mazda en Mercury: de Ford-connectie
De GCWR-gegevens van Mazda zijn een beetje een allegaartje, sterk beïnvloed door hun samenwerking met Ford. De B-serie trucks laten een duidelijke vooruitgang zien. De B2300 begint bij 4.744 lbs in 2006 en stijgt lichtjes naar 4.800 lbs in 2007 en 2008. De B4000, een robuustere versie, bereikt 6.973 lbs in 2006, blijft op 7.000 lbs in 2007 en 2008 en daalt dan lichtjes naar 6.952 pond in 2009. Waarom deze daling? Het kan een kleine aanpassing in de verdeling van het laadvermogen zijn, of een conservatieve beoordeling voor dat jaar.
De CX-9 is een andere belangrijke speler. Het begint bij 6.826 pond in 2007, blijft stabiel in 2008 en daalt vervolgens naar 6.484 pond in 2009. Dat is een opmerkelijke daling. Als u een aanhangwagen trekt met een CX-9 uit 2009, heeft u aanzienlijk minder foutmarge dan met een model uit 2007. De Tribute -hybride is zelfs nog restrictiever. In 2008 werd het geschat op slechts 4.747 lbs. Dat is nauwelijks genoeg voor de auto zelf plus een lichte belading.
Mercury weerspiegelt Mazda nauwkeurig, zoals verwacht. De Mountaineer begint bij 3.000 kg in 2006 en klimt naar 3.217 kg in 2007, waar hij blijft tot en met 2009. De Monterey minivan blijft stabiel op 3.000 kg. De Grand Marquis laat een gestage groei zien: 5.688 pond in 2006, 5.787 in 2007, 6.000 in 2008 en uiteindelijk 6.600 in 2009. Dat is een enorme sprong in het laatste jaar. Iemand besloot dat het platform meer gewicht aankon, of misschien hebben ze de beperkingen versoepeld. Hoe dan ook, een Grand Marquis uit 2009 heeft aanzienlijk meer GCWR dan zijn tegenhanger uit 2006.
Mercedes-Benz en MINI: grenzen voor precisietechniek
Mercedes-Benz GCWR-cijfers vertellen een verhaal van specialisatie. Kleine auto’s zoals de C-Klasse, E-Klasse en S-Klasse hebben doorgaans geen vermelde GCWR, wat betekent dat ze niet bedoeld zijn om te slepen. Maar de SUV’s en vrachtwagens zijn anders gebouwd. De G-Klasse (G500) is een beest, met een gewicht van 12.695 kg in 2007 en 12.661 kg in 2008. De GL-Klasse -modellen zijn zelfs nog hoger. De GL320 weegt 12.946 kg in 2007 en klimt naar 12.963 kg in 2008. De GL550 bereikt 13.084 kg in zowel 2008 als 2009. Dat is meer dan 13.000 kg totaal toegestaan gewicht.
De ML-Klasse varieert meer. De ML350 weegt ongeveer 12.055 tot 12.167 lbs. De ML500 is met 12.145 lbs iets hoger. De ML63 AMG heeft een nominaal vermogen van 12.443 lbs over meerdere jaren. Het is interessant dat de AMG geen hogere beoordeling krijgt dan de standaard ML500, ondanks dat hij een krachtigere motor heeft. Misschien zijn de ophanging of de remmen de beperkende factor, niet het motorvermogen. De R-Klasse verschijnt pas in 2009 met een GCWR van 8.590 lbs. Dat is respectabel voor een grote crossover, maar niets vergeleken met de G-Klasse of GL-Klasse.
MINI is een heel ander verhaal. De modellen Cooper Convertible, Cooper Hardtop en John Cooper Works tonen allemaal een streepje voor GCWR. Waarom? Omdat MINI deze auto’s niet beoordeelt op slepen. In ieder geval niet in deze dataset. Je kunt geen aanhangwagen trekken met een John Cooper Works Clubman uit 2009. De technische focus ligt op wendbaarheid en handling, niet op laadvermogen en trekvermogen. Het is een afweging. Je krijgt een leuke, wendbare auto, maar je verliest de bruikbaarheid van een trekvoertuig. Als je iets moet vervoeren, kijk dan ergens anders.
Mitsubishi: nicheratings en afnemende opties
De GCWR-gegevens van Mitsubishi zijn schaars, vooral in de latere jaren. De Outlander begint bij 4.891 pond in 2006, klimt naar 5.682 pond in 2007 en zakt vervolgens terug naar 5.045 pond in 2008. Dat is een vreemde fluctuatie. Misschien hebben ze de beoordeling herzien op basis van tests in de echte wereld. De Endeavour varieert ook enorm: 7.519 lbs in 2006, tot 6.108 lbs in 2007, en vervolgens tot 7.552 lbs in 2008. Het is inconsistent. Als u een gebruikte Endeavour koopt, controleer dan zorgvuldig de beoordeling van het specifieke jaar.
De Raider, een rebadged Dodge Dakota, weegt in 2006 en 2008 stabiel 8.600 pond, met een lichte daling naar 8.583 pond in 2007. Het is een solide, voorspelbaar aantal. De Montero woog in 2006 9.937 pond. Daarna verdwijnt hij uit de gegevens. De Lancer heeft in 2006 een lage beoordeling van 3.895 lbs en verdwijnt vervolgens. Mitsubishi lijkt zich de laatste jaren terug te trekken uit de treksterkte, of misschien zijn ze gestopt met het publiceren ervan voor kleinere modellen.
Dus, wat is de afhaalmaaltijd? GCWR is niet alleen een getal. Het is een harde grens. Als je dit overschrijdt, riskeer je alles, van kapotte transmissies tot defecte remmen. Controleer
Nissan GCWR
Het Nissan-gamma van 2006 tot 2009 biedt een brede spreiding van Gross Combined Weight Ratings (GCWR). Als je naar de zwaardere vrachtwagens kijkt, zijn de Frontier en Titan de werkpaarden. De Titan uit 2006 woog 11.465 pond. Het model uit 2007 verhoogde dat tot 11.600 pond. In 2008 was het gewicht gestegen naar 11.688 pond en bleef stabiel in 2009. De Frontier volgde een soortgelijke boog. Modellen uit 2006 met een vermogen van 10.676 lbs. 2007 sprong naar 11.133 pond. Vervolgens zakte 2008 terug naar 10.676 pond, voordat hij in 2009 terugkeerde naar 11.133 pond.
De Armada begon in 2006 met een gewicht van 11.818 pond. In 2007 klom hij naar 12.800 pond. In 2008 maakte hij een enorme sprong naar 15.100 pond. Dat cijfer bleef statisch tot en met 2009. Voor cross-overs bleef de Pathfinder in 2006 en 2007 steken op 10.523 pond. In 2008 en 2009 steeg het naar 10.596 pond. De Murano bleef twee jaar lang stabiel op 8.100 pond, voordat hij in 2009 zakte naar 7.505 pond. 9.658 pond, dat in 2007, daalde vervolgens naar 9.300 pond voor de laatste twee jaar.
Sedans en kleinere auto’s hadden veel lagere limieten. De Altima zweefde rond de 4.200 pond. In 2006 begon het op 4.151. In 2007 en 2008 bedroeg het aantal 4.205. 2009 is licht gestegen naar 4.217. De hybride Altima had in 2007 en 2008 een nominaal gewicht van 4.632 pond en daalde vervolgens in 2009 tot 4.620 pond. De Maxima bleef in het bereik van 4.600-4.700. De Sentra groeide van 3.663 lbs in 2006 naar 4.047 lbs in 2008 en 2009. Voor de Versa stond voor deze jaren geen officiële beoordeling vermeld. Bij de 350Z en GT-R ontbraken ook gepubliceerde GCWR-cijfers.
Pontiac GCWR
De laatste jaren van Pontiac laten een kleiner veld zien. De G5 begon in 2007 en 2008 op 4.141 lbs. In 2009 daalde hij naar 3.902 lbs. De G6 bleef in 2006 en 2007 op 4.530 lbs. In 2008 en 2009 daalde hij naar 4.455 lbs. De Grand Prix was stabiel. 4.627-4.634 pond over de hele linie. De G8 was de enige zware slagman hier, met een nominaal gewicht van 6.035 lbs voor zowel 2008 als 2009.
De Torrent, de crossover van Pontiac, kende kleine schommelingen. Het begon bij 7.310 lbs in 2006. Het steeg tot 7.407 lbs in 2007. Vervolgens keerde het de afgelopen twee jaar terug naar 7.310 lbs. De Vibe, gebouwd op het Corolla-platform, bleef tussen 2006 en 2008 op 4.351 pond. In 2009 steeg het tot 4.506 lbs. De Solstice, GTO en Montana SV6 hadden de meeste of al die jaren geen beursgenoteerde GCWR, behalve de Montana SV6 uit 2006, die op 8.500 lbs zat.
Porsche GCWR
Porsche hield het simpel. De Cayenne was het enige voertuig met een vermelde GCWR. In 2006 en 2008 bedroeg het 12.628 pond. In 2009 steeg het licht tot 12.650 pond. De 911, Boxster en Cayman hadden geen vermelde GCWR-ratings. Dit is logisch gezien hun lage trekvermogen, vaak beperkt of onbestaande, afhankelijk van de specifieke configuratie en het bouwjaar.
Saab GCWR
De cijfers van Saab waren opmerkelijk stabiel voor de 9-5 en 9-7X. De 9-5 bleef van 2006 tot en met 2009 op 7.120 lbs. De 9-7X was gedurende dezelfde periode vergrendeld op 10.500 lbs. De 9-3 kende een geleidelijke stijging. Het begon bij 5.430 lbs in 2006. Het daalde lichtjes tot 5.380 lbs in 2007 en 2008. Daarna sprong het naar 5.680 lbs in 2009. De 9-2X, de variant met Subaru-badge, had in 2006 een nominaal vermogen van 5.220 lbs.
Saturnus GCWR
In de latere jaren van Saturnus was er wat vreemds aan de hand met de Outlook. Het begon bij 9.500 pond in 2007. Daarna daalde het aanzienlijk tot 6.872 pond in 2008 en 6.852 pond in 2009. De VUE Hybrid bleef stabiel op 4.857 pond in 2007. Het steeg tot 5.475 pond in 2008 en bleef op dat niveau in 2009. De niet-hybride VUE begon op 4.857 lbs, daarna verhoogd tot 5.475 lbs voor de laatste twee jaar.
De Aura woog in alle jaren dat hij werd geproduceerd 4.678 pond. De Ion begon in 2006 met een gewicht van 3.946 pond en zakte naar 3.902 pond in 2007. De Relay, de minivan van Saturnus, begon in 2006 met een gewicht van 8.500 pond en daalde vervolgens naar 7.918 pond in 2007. De Sky, Astra en Aura Hybrid hadden geen beursgenoteerde GCWR’s.
Telg GCWR
De instapmodellen van Scion hadden over het algemeen geen GCWR-cijfers gepubliceerd. De tC, xA, xB en xD tonen allemaal streepjes voor elk jaar van 2006 tot 2009. Dit geeft aan dat ze door de fabrikant niet zijn beoordeeld voor slepen, of dat er in deze specificaties in ieder geval geen officieel cijfer is vermeld.
slimme GCWR
De smart fortwo had in 2008 geen beursgenoteerde GCWR. Dit komt overeen met zijn kleine voetafdruk en beperkte aandrijflijnopties. Hij is niet ontworpen voor sleepwerkzaamheden.
Subaru GCWR
Subaru’s AWD-line-up vertoont enkele interessante verschuivingen in GCWR. De Outback begon in 2006 met een gewicht van 6.160 pond. In 2007 steeg hij tot 6.180 pond. In 2008 bedroeg hij 6.200 pond en in 2009 was hij 6.207 pond. De Legacy Sedan begon op 6.050 pond en verhuisde naar 6.120 pond in 2007. 2008, en bleef in 2009 op 6.120 lbs. De Legacy Wagon begon op 6.105 lbs, daalde naar 6.105 lbs in 2007 en vervolgens naar 6.120 lbs in 2008.
De Forester begon in 2006 met een gewicht van 5.640 pond. In 2007 steeg hij tot 5.690 pond en bleef dat in 2008. Het model uit 2009 had geen vermeld cijfer. De Tribeca begon bij 7.805 lbs voor de B9-versie in 2006 en 2007. In 2008 en 2009 daalde hij tot 6.290 lbs voor de standaard Tribeca-naam. De Impreza Outback Sport bleef in 2006 en 2007 op 5.208 lbs. Latere jaren zagen streepjes voor veel Impreza-varianten.
Suzuki GCWR
De cijfers van Suzuki waren volatiel. De XL
De gegevens over de Gross Combined Weight Rating (GCWR) van Volkswagen voor het midden van de jaren 2000 zijn schaars. De meeste modellen zoals de Golf, GTI, Jetta, Kever, Passat en R32 hebben geen cijfers vermeld. Je blijft gissen of die auto’s überhaupt iets kunnen trekken.
Volkswagen-sleeplimieten per jaar
De Volkswagen Touareg uit 2006 heeft een GCWR van 12.952 lbs**. Dat is het enige getal in de kolom. De rest van de line-up is blanco.
In 2007 ziet de Touareg een lichte hobbel. De GCWR stijgt naar 13.034 lbs. De Eos sluit zich aan bij de selectie, maar heeft nog steeds geen rating. De varianten Jetta, Passat en Kever blijven ongedefinieerd.
2008 brengt de R32 en GLI in de mix, maar hun GCWR’s ontbreken nog steeds. De Touareg 2 verschijnt, maar heeft hier geen specifieke beoordeling.
Tegen 2009 wordt het beeld duidelijker, maar alleen voor de grotere voertuigen. De minivan Volkswagen Routan heeft een nominaal gewicht van 6.771 lbs. De Tiguan SUV zit lager op 5.748 lbs. De Touareg 2 keert terug met een GCWR van 12.952 lbs.
“De meeste VW’s uit dit tijdperk hebben geen gepubliceerde GCWR-gegevens, waardoor eigenaren gedwongen zijn te vertrouwen op de limieten voor het rijklaar gewicht en het laadvermogen voor het berekenen van het trekvermogen.”
Voor de context kunt u ook het Volkswagen GVWR, GAWR, Vrachtdraagvermogen, Leeggewicht, Payload en Trekvermogen bekijken voor een compleet beeld van wat deze voertuigen aankunnen.
Volvo GCWR-gegevens: 2006-2009
Volvo is transparanter. De cijfers zijn er, ook al verschillen ze aanzienlijk per model.
Volvo-modellen uit 2006
De XC90 domineert met een GCWR van 8.694 lbs. De C70 komt op 7.222 lbs. De S80 bereikt 7.184 lbs. De XC70 heeft een nominaal vermogen van 7.125 lbs.
De kleinere auto’s zijn veel beperkter. De V70 kan 6.746 lbs bevatten. De S60 weegt 6.843 lbs.
De S40 en V50 zijn lichter, met GCWR’s van respectievelijk 5.375 lbs en 5.476 lbs.
Volvo-modellen uit 2007
De XC90 zakt lichtjes naar 8.570 lbs.
De C70 krijgt een klap en daalt naar 5.942 lbs.
De S80 daalt ook naar 6.943 lbs.
De XC70 blijft stabiel op 7.125 lbs.
De V70 blijft op 6.746 lbs.
De S60 neemt marginaal toe tot 6.951 lbs.
De S40 en V50 wegen tot 5.384 lbs en 5.494 lbs.
Volvo-modellen uit 2008
De C30 verschijnt met een lage GCWR van 5.105 lbs.
De XC90 houdt stand op 8.570 lbs.
De XC70 springt naar 7.549 lbs.
De S80 neemt toe tot 7.282 lbs.
De V70 klimt naar 6.977 lbs.
De S60 blijft op 6.973 lbs.
De **C70






















