Давайте будемо чесними. Більшість покупців автомобілів не замислюються над цифрами на наклейці в салоні дилера, поки не опиняються в автосалоні з ручкою в руці. Витрата палива? Ви знаєте. Потужність у кінських силах? Усі це знають. Навіть час розгону від 0 до 100 км/год є загальнодоступною інформацією для тих, хто дбає про динаміку водіння. Ми говоримо про кубічні фути внутрішнього простору та дюйми простору для ніг так, ніби це повсякденна мова.
Ці показники допомагають вам вирішити, чи підходить автомобіль вашому способу життя. Вони кажуть вам, що ви отримуєте за власний кошт. Але в цих знаннях є прогалина. Небезпечна прогалина.
Більшість нових покупців не мають уявлення про те, що означає максимальна дозволена маса в зчіпці (GCWR). Вони бачать «вантажопідйомність при буксируванні» у брошурі, припускають, що все гаразд, і прямують до стоянки причепів. Це може призвести до виходу з ладу коробки передач, перегріву гальм або, що ще гірше. Незнання не робить щасливим, коли ви тягнете 8 000 фунтів міжштатною автомагістралі I-95.
Що таке GCWR?
Якщо ви плануєте буксирувати щось – човен, кемпер, господарський причіп – вам необхідно зрозуміти цю конкретну межу ваги. Це не просто рекомендація. Це жорстка стеля, встановлена виробником.
Максимальна дозволена маса в зчіпці — це максимально допустима вага вашого буксируючого автомобіля плюс прикріпленого причепа, обидва повністю завантажені.
Легко сплутати це з GVWR (максимальна дозволена маса транспортного засобу). GVWR – це максимальна вага тільки самого буксируючого автомобіля, включаючи пасажирів, паливо та вантаж усередині нього. GCWR – це загальна картина. Вона розглядає всю систему.
Ось ключова відмінність: GCWR це не фактичний вимір ваги ваших транспортних засобів. Це межа. Стеля. Ви ніколи не повинні перевищувати його.
Ford Motor Company пояснює, як вони розраховують це число. Не магія. Це арифметика.
GCWR розраховується шляхом складання: маси автомобіля у спорядженому стані, допустимого корисного навантаження, ваги водія та пасажирів, а також ваги причепа.
Якщо ця сума перевищує зазначений виробником GCWR, ви перебуваєте у небезпечній зоні.
Навіщо існує це число?
Безпека. Завжди безпека.
Перевантаження буксируючого автомобіля ризиковане. Перевантаження зчіпки катастрофічне. Коли ви перевищуєте GCWR, ви не просто швидше зношуєте деталі. Ви порушуєте фізику автомобіля.
Розгляньте гальмівну систему. Більшість автомобілів, що буксирують, не призначені для зупинки величезної об’єднаної маси. Якщо ви перевантажите автомобіль, гальма перегріються. Вони втратять ефективність. Вони вийдуть із ладу. Ви залишитеся з багатотонним снарядом, який неможливо уповільнити.
Шини теж мають рейтинги навантаження. Перевищення межі загрожує проколом. На швидкості по шосе відмова шини із завантаженим причепом може миттєво вивести вас з-під контролю.
Двигун і коробка передач зазнають сильного навантаження при важких вагах. Перегрів призводить до механічної відмови. Ви можете опинитися на узбіччі жвавої автомагістралі лише тому, що не перевірили межу ваги.
Компоненти підвіски такі. Ресори, важелі керування, втулки. Вони можуть погнутися або зламатися під надмірною напругою. Коли це відбувається, керованість зникає. Ви втрачаєте контроль.
Список потенційних відмов довгий. Рішення просте. Ніколи не перевищуйте GCWR вашого автомобіля.
Де знайти ваш рейтинг
Тож куди дивитися?
По-перше, перевірте наклейку усередині дверної рами автомобіля. Шукайте поруч із клямкою водійських дверей. Саме там виробники часто розміщують критично важливі дані про вагу.
Якщо ця наклейка вицвіла або відсутня, скористайтеся цифровими джерелами. Більшість виробників оприлюднюють специфікації транспортних засобів в інтернеті. Швидкий пошук по конкретній марці, моделі та році зазвичай видає GCWR.
Не гадайте. Чи не оцінюйте на око. Отримайте точне число із джерела.
Дані GCWR для Acura (2006-2009)
Для власників Acura ось розбивка. Зверніть увагу на різницю між моделями та роками. У MDX значно зростає вантажопідйомність у 2007 році. У RSX, який замінив SLX, обмеження більш суворі.
GCWR для Acura 2006 року
| Модель | GCWR (фунти) |
|---|---|
| MDX 8,121 | |
| RL | 5,162 |
| RSX | 4,384 |
| TL | 4,730 |
| TSX | – |
GCWR для Acura 2007 року
| Модель | GCWR (фунти) |
|---|---|
| MDX 10,053 | |
| RL | 5,164 |
| RDX | 6,394 |
| TL | 4,773 |
| TSX | 4,407 |
GCWR для Acura 2008 року
| Модель | GCWR (фунти) |
|---|---|
| MDX 10,053 | |
| RL | 5,164 |
| RSX | 6,394 |
| TL | 4,773 |
| TSX | 4,407 |
GCWR для Acura 2009 року
| Модель | GCWR (фунти) |
|---|---|
| MDX 10,053 | |
| RL | 5,233 |
| RSX | 5,574 |
| TL | – |
| TSX | 4,550 |
Примітка: Тире вказує на відсутність даних у джерелі.
Дані GCWR для Audi (2006-2009)
Лінійка Audi відрізняється. Люксові седани часто мають меншу вантажопідйомність під час буксирування в порівнянні з позашляховиками. Q7 виділяється як основний кандидат для буксирування у роки. У R8, що є суперкаром, рейтинг буксирування не вказано.
GCWR для Audi 2006 року
| Модель | GCWR (фунти) |
|---|---|
| A3 | – |
| A4 | – |
| A6 | – |
| A8 | – |
| S4 | – |
| TT | – |
GCWR для Audi 2007 року
| Модель | GCWR (фунти) |
|---|---|
| A3 | – |
| A4 | – |
| A6 | – |
| A8 | – |
| Q7 | 10,665 |
| RS4 | – |
| S4 | – |
| S6 | – |
| S8 | – |
GCWR для Audi 2008 року
| Модель | GCWR (фунти) |
|---|---|
| A3 | – |
| A4 | – |
| A5 | – |
| A6 | – |
| A8 | – |
| Q7 | 10,665 |
| R8 | – |
| RS4 | – |
| S4 | – |
| S5 | – |
| S6 | – |
| S8 | – |
| TT | – |
GCWR для Audi 2009 року
| Модель | GCWR (фунти) |
|---|---|
| A3 | – |
| A4 | – |
| A5 | – |
| A8 | – |
| Q7 | 10,665 |
| R8 | – |
| S4 | – |
| S5 | – |
| S8 | – |
| TT | – |
Примітка: Тире вказує на відсутність даних у джерелі.
Решта ринку
Діаграма продовжується практично для кожного великого виробника. Acura, Audi, BMW, Buick, Cadillac, Chevrolet, Chrysler, Dodge, Ford, GMC, Honda, HUMMER, Hyundai, Infiniti, Isuzu, Jaguar, Jeep, Kia, Land Rover, Lexus, Lincoln, Mazda, Mercedes-Benz, Mercury, MINI, Mitsubi Saturn, Scion, smart, Subaru, Suzuki, Toyota, Volkswagen, Volvo.
Якщо ви володієте одним із цих автомобілів, принцип залишається тим самим. Знайдіть свій GCWR. Дотримуйтесь його.
Буксирування – це не просто підключення зчіпного пристрою та виїзд на дорогу. Це розуміння меж вашої машини. Коли ви ігноруєте цифри, ви граєте проти фізики. А фізика завжди перемагає.
Будьте в безпеці. Перевіряйте свою вагу.
BMW GCWR
Бажаєте знати, скільки насправді може перевезти BMW? Гранична маса з причепом (GCWR) – це стеля. Це максимальна вага автомобіля плюс вага вантажу, що висить на зчіпному пристрої. Якщо перевищити цей ліміт, ви граєте із вогнем. Наведені цифри належать до періоду 2006-2009 років. Не плутайте їх з даними для нових платформ.
2006
X5 був робочим конем. 10802 фунта. Це серйозна міць. X3 показував 7673 фунти. Досить для легкого причепа або водяних мотоциклів.
Седани? Здебільшого для перевезення пасажирів.
325, 330, 525, 530, 550, 650, 750, 760. Для цих моделей немає даних щодо GCWR. Чому? Тому що седани 3-ї серії зазвичай не використовують для буксирування. Вони призначені для поїздок на роботу.
Моделі M?
M3. Немає даних.
M5. Немає даних.
M6. Немає даних.
Z4?
Z4. Немає даних.
Z4M. Немає даних.
2007
Alpina B7 приєднується до списку. Як і раніше немає даних щодо GCWR. Це швидкий седан, а не вантажівка-тягач.
M5 і M6, як і раніше, не призначені для буксирування.
X5 піднімається до 11132 фунтів. Невеликий приріст.
X3 залишається на рівні 7662 фунта.
Z4 і Z4M, як і раніше, не використовуються для буксирування.
2008
З’являється перша серія.
128. Немає даних щодо GCWR.
135. Немає даних щодо GCWR.
328. Немає даних щодо GCWR.
335. Немає даних щодо GCWR.
528, 535, 550, 650, 750, 760. Все порожньо.
Alpina B7. Порожньо.
M3. Порожньо.
M5. Порожньо.
Позашляховики зберігають реалістичні показники.
X3: 7662 фунта.
X5: 11132 фунти.
X6: 11044 фунта. Новий учасник. Трохи менше, ніж у X5.
Z4. Порожньо.
Z4M. Порожньо.
2009
128 і 135, як і раніше, не буксирують.
328, 335. Немає даних.
528, 535. Немає даних.
550, 750. Немає даних.
M3, M5, M6. Як і раніше, немає даних.
X3 залишається на рівні 7662 фунта.
X5 трохи знижується до 11066 фунтів.
X6 залишається на рівні 11044 фунта.
«Якщо для вашої BMW не вказаний показник, ви не буксуватимете її. Крапка.»
Додаткові специфікації BMW:
– BMW GVWR
– BMW GAWR
– BMW Вантажопідйомність
– BMW Маса порожнього автомобіля
– BMW Корисне навантаження
– BMW Буксирувальна здатність
Buick GCWR
Buick не славиться швидкістю. Він відомий тим, що перевозить сім’ю та вантаж. Показники GCWR відбивають цей прагматизм.
2006
LaCrosse та Lucerne легкі.
LaCrosse: 4645 фунтів.
Lucerne: 4914 фунтів.
Можна було тягнути невеликий утилітарний причіп. Можливо, човен, якщо бути обережним.
Пікапи виконували основну роботу.
Rainier: 10500 фунтів.
Rendezvous: 7746 фунтів.
Terraza: 8500 фунтів.
2007
LaCrosse та Lucerne залишаються на місці. 4645 і 4914.
Rainier тримає 10500.
Rendezvous тримає 7746.
Terraza зникла. Нічого нового у цьому конкретному списку не з’явилося.
2008
З’являється Enclave.
Enclave: 9500 фунтів.
LaCrosse: 4645.
Lucerne: 4914.
2009
Enclave: 9500.
LaCrosse: 4645.
Lucerne: 4914.
Паттерн ясний. Седани буксують мінімально. Позашляховики виконують реальну роботу. Якщо вам потрібно тягнути більше 5000 фунтів, подивіться на Rainier або Enclave.
Додаткові специфікації Buick:
– Buick GVWR
– Buick GAWR
– Buick Вантажопідйомність
– Buick Маса порожнього автомобіля
– Buick Корисне навантаження
– Buick Буксирувальна здатність
Cadillac GCWR
Cadillac знаходить золоту середину. Розкішні седани, які іноді можуть перевозити вантаж, та масивні позашляховики, здатні тягнути майже все.
2006
Лінійка CTS.
CTS: 4659 фунтів.
CTS-V: 5000 фунтів. Серія V може тягти трохи більше.
DTS: 5159 фунтів.
STS: 5008 фунтів.
STS-V: 5383 фунта.
Сім’я Escalade домінує.
Escalade: 12902 фунта.
Escalade ESV: 14000 фунтів. Збільшена колісна база додає стабільності.
Escalade EXT: 13464 фунта.
SRX: 5314 фунтів.
XLR та XLR-V не мають даних. Тримайте їх у дорозі.
2007
CTS: 4659.
CTS-V: 5000.
DTS: 5159.
Escalade, ESV, EXT всі досягають 14 000 фунтів. Однорідність.
SRX підстрибує до 6314 фунтів.
STS: 5079.
STS-V: 5544.
XLR/XLR-V: Як і раніше, немає даних.
2008
CTS збільшується до 5011 фунтів.
DTS: 5159.
Трійка Escalade залишається на рівні 14 тисяч.
SRX: 6314.
STS: 5123.
STS-V: 5544.
XLR/XLR-V: Як і раніше, немає даних.
2009
CTS: 5011.
DTS: 5159.
Трійка Escalade: 14000.
З’являється Escalade Hybrid. 6314 фунтів. Менше, ніж у бензинових версій.
SRX: 5 123.
STS: 5123.
STS-V: 5544.
XLR/XLR-V: Як і раніше, немає даних.
Якщо ви буксируєте CTS, тримайтеся нижче 5000 фунтів.
Ford GCWR
Показники трохи змінюються рік у рік, тому необхідно дивитися на конкретну модель. У 2006 році Gross Combined Weight Rating (повна комбінована вага) для Crown Victoria складав 5592 фунта. Цього мало вистачає для буксирування невеликого причепа, якщо ви вже перевозите пасажирів. Важковаговики почали з’являтися у фургонах. У 2006 році E-150 мав показник 11318 фунтів. E-350 Super Duty був кращим, досягаючи 13 000 фунтів.
З вантажівками ситуація була іншою.
У 2006 році F-150 мав рейтинг 11665 фунтів.
До 2007 року він зріс до 11700 фунтів.
У 2007 році F-250 і F-350 обидва досягли 17 000 фунтів.
Потім настав 2008 рік. F-450 вийшов на ринок із вражаючим показником 27 000 фунтів.
У тому ж році F-250 трохи знизився до 15 000 фунтів.
F-350 залишився на рівні 17000 фунтів.
Малолітражні автомобілі показали найгірші результати.
У Mustang у 2007 та 2008 роках GCWR становив 4 611 фунтів.
Це не рейтинг для буксирування. Це рейтинг «не намагайтеся це робити».
У Focus у 2006 році показник становив 3771 фунт.
У Fusion даних за 2006 рік не було вказано рейтинг.
У Taurus у 2008 році показник становив 4793 фунти.
Позашляховики посідали середнє становище.
Expedition 2007 року сягав 14 928 фунтів.
Expedition EL піднімався до 15078 фунтів.
Explorer варіювався від 8110 до 8500 фунтів залежно від року.
Ranger починався з 9360 фунтів у 2006 році, але впав до 5820 фунтів у 2007 році, перш ніж закріпитися на рівні 6000 фунтів у 2008 році.
GMC GCWR
У деякі роки GMC спрощував показники, але в інші робив їх важчими.
Sierra 3500 у 2006 році становила 15 792 фунти.
2008 року вона зросла до 16 000 фунтів.
Sierra 2500 коливалася навколо 15 858 фунтів у 2007 та 2008 роках.
Лінійка Yukon була послідовною.
Yukon: 10 000 фунтів у 2007, 2008 та 2009 роках.
Yukon XL: 13 000 фунтів у 2007 та 2008 роках, потім впав до 11 000 фунтів у 2009 році.
Це зниження у 2009 році варто відзначити. Якщо ви буксируєте важкий п’ятий колісний причіп на XL 2009 року, перевірте ще раз керівництво користувача.
Пікап Canyon починався з 5179 фунтів у 2006 році.
До 2008 та 2009 років він повільно виріс до 5 887 фунтів.
Sierra 1500 покращилася з 8 361 фунта у 2006 році до 9 500 фунтів у 2008 та 2009 роках.
Envoy залишався на рівні 10 000 фунтів із 2007 року.
Acadia стабільно трималася на рівні 9500 фунтів у 2008 і 2009 роках.
Гібриди?
Yukon Hybrid мав рейтинг 12 000 фунтів у 2008 та 2009 роках.
Sierra Hybrid не була вказана у даних за 2009 рік.
Honda GCWR
Honda не буксирує багато.
У Civic у 2007 році GCWR становив 6060 фунтів.
У 2009 році він впав до 3738 фунтів.
У Accord показники були ще нижчими. 4206 фунтів у 2006 році. 4274 фунти в 2007 році.
Потім він зник зі списків за 2008 та 2009 роки.
Ridgeline був робочим конем тут.
Він починався з 9653 фунтів у 2006 році.
Виріс до 10 085 фунтів у 2007 та 2008 роках.
Pilot також був сильним. 7914 фунтів у 2006 році.
Стрибнув до 9 700 фунтів у 2007 та 2008 роках.
Впав до 8466 фунтів у 2009 році.
Odyssey коливався навколо 8000 фунтів.
2006: 8210 фунтів.
2007: 8034 фунти.
2008: 8210 фунтів.
2009: 8210 фунтів.
Element та Fit були маленькими.
Element становив 5021 фунт в 2006 році і 5083 фунта в 2007 і 2008 роках.
У Fit не було зазначеного рейтингу у 2007, 2008 чи 2009 роках.
Insight був крихітним. 2250 фунтів у 2006 році.
S2000 ніколи не вказувався GCWR. Не буксируйте за допомогою S2000.
HUMMER GCWR
Якщо вам потрібно перемістити маленьку хату, подивіться сюди.
H2 у 2006 році становив 13 050 фунтів.
До 2008 року він сягнув 14 000 фунтів.
Залишався на цьому рівні до 2009 року.
H3 був послідовним, але легшим.
8000 фунтів з 2006 по 2009 рік.
H3T в 2009 році додав 1461 фунт, довівши загальний показник до 9461 фунта.
Hyundai GCWR
Лінійка Hyundai була рідкісною наприкінці 2000-х років.
Accent починався з 4779 фунтів в 2008 році.
Azera стабільно тримався на рівні 4779 фунтів з 2006 по 2009 рік.
Elantra варіювалася. 3623 фунти в 2007 і 2008 роках. 5550 фунтів в 2008 році.
Зачекайте, Elantra 200
Чому важливо знати повну дозволену вагу (GCWR) для старих позашляховиків
Більшість людей дивляться лише на вантажопідйомність причепа і на цьому зупиняються. Вони бачать цифру, купують причіп та сподіваються на краще. Це є помилка. Kia GCWR — лише один із прикладів, де показник повної дозволеної ваги показує набагато суворішу реальність, ніж ізольований показник вантажопідйомності. Повна дозволена вага (GCWR) – це максимальна вага автомобіля разом з усім, що в ньому знаходиться: пасажирами, вантажем, паливом та причепом.
Якщо ігнорувати GCWR, ви дієте навмання. А помилки з важким навантаженням швидко коштують дорого. Поломки підвіски. Вигоряння гальм. Перегрів трансмісії. Це того не варте.
Ліміти Kia для початкового рівня
У цей період Kia не наголошувала на буксируванні важких вантажів. Sportage 2006-2008 років має скромний показник 4880 фунтів. Це залишає мало запасу міцності. Якщо ваш Kia завантажений людьми та спорядженням, причіп має бути легким.
Sorento 2007 збільшує цей ліміт до 9299 фунтів. Це значний крок уперед. Це відкриває можливості використання невеликих кемперів. Мінівен Sedona у 2007 році досягає 8015 фунтів, але потім зникає зі специфікацій у 2008 та 2009 роках. Якщо ви буксируєте причіп на Sedona цих років випуску, необхідно перевіряти дату складання вашого автомобіля.
Тягові позашляховики Land Rover
Land Rover працює у зовсім іншому класі ваги. Range Rover та LR3 створені для серйозних навантажень.
У 2006 році GCWR Range Rover складає 13 324 фунти. Range Rover Sport йде за ним з показником 13318 фунтів. LR3 починається з 13 165 фунтів. До 2009 року LR3 збільшується до 13 662 фунтів. Це величезний потенціал для буксирування.
LR2 з’являється в 2009 році з набагато нижчим лімітом 7905 фунтів. Це компактний позашляховик не так. Не намагайтеся поводитися з ним як з повнорозмірними Land Rover.
Розкіш та буксирування Lexus
Lexus поділяє свої розкішні седани та позашляховики на базі вантажівок. Седани не призначені для буксирування. У графі GCWR для моделей ES, IS, GS та SC стоять прочерки. Вони не мають такого рейтингу.
Цифри знаходяться у розділі позашляховиків. LX 570 – це звір. У 2008 році він досягає 14645 фунтів і зберігає цей показник у 2009 році. Цього достатньо для великого колійного причепа. LX 470 стабільно тримається на рівні 12 240 фунтів до 2007 року включно.
GX 470 аналогічний, його показник складає 11 521 фунт. Це переодягнений Toyota Prado, тому чекайте надійних та передбачуваних лімітів. Моделі RX менші за розміром. RX 400h починається приблизно з 8015 фунтів, але до 2008 падає до 6340 фунтів. RX 350 набагато легше: його показник знижується з 7520 фунтів до 6020 фунтів. Гібридний RX важчий через вагу акумуляторної батареї, але негібридний RX 350 2008 року напрочуд легкий за шкалою GCWR.
Американська міць Lincoln
Lincoln використовує ці цифри визначення можливостей Navigator. Navigator досягає 15000 фунтів у 2007 році і зберігає цей показник до 2009 року. Це серйозна потужність буксирування.
Mark LT, по суті Ford F-150 з логотипом Lincoln, стабільно тримається на рівні 14500 фунтів з 2006 по 2008 рік. Після цього він зникає.
Найменші автомобілі обмежені у можливостях. MKZ не має жодного рейтингу. Town Car коливається навколо 6500 фунтів. Navigator — єдиний варіант, якщо ви бажаєте буксирувати причіп на автомобілі Lincoln цього періоду.
Змішаний асортимент Mazda
Лінійка Mazda швидко змінюється. Вантажівки серії B (B2300, B3000, B4000) – це по суті переодягнуті Ford Ranger. Їх GCWR варіюється від 4800 фунтів для B2300 до 7000 фунтів для B4000.
CX-9 є королем середньорозмірних позашляховиків тут. Він починається з 6826 фунтів у 2007 році, знову досягає 6826 фунтів у 2008 році, а потім падає до 6484 фунтів у 2009 році. Це падіння дивне. Перевірте посібник користувача. CX-7 залишається незмінним на рівні 5860 фунтів у 2007, 2008 та 2009 роках.
Tribute та Mazda5 не мають рейтингів. MPV досягає 5904 фунтів у 2006 році. Якщо ви буксируєте причіп на автомобілі Mazda цього періоду, тримайте легкий причіп.
Точна інженерія Mercedes-Benz
Mercedes вказує високі цифри для позашляховиків на базі вантажівок. G-Class (G500, G55) знаходиться в діапазоні від 12 661 до 12 783 фунтів. Моделі GL-Class варіюються від 12 399 до 13 084 фунтів.
ML-Class послідовний. Він коливається в діапазоні від 12 000 до 12 400 фунтів. ML63 AMG тримається на рівні 12 443 фунтів до 2009 року.
R-Class входить у гру у 2009 році з лімітом у 8590 фунтів. Це кросовер, а не позашляховик, тож показники буксирування відбивають це. Найменші автомобілі (C-Class, S-Class, SL-Class) не мають рейтингу. Вони не призначені для буксирування.
Останні роки Mercury
Mercury згортав виробництво. Дані відображають бренд, що згасає в забутті. Mountaineer стабільно тримається на рівні 8217 фунтів з 2007 до 2009 року. Це клон Ford Explorer, тож ліміти збігаються.
Мінівен Monterey має рейтинг 7990 фунтів. Grand Marquis збільшується з 5688 фунтів у 2006 році до 6600 фунтів у 2009 році. Це збільшення. Можливо, вони посилили підвіску на пізніших моделях.
Mariner та Mariner Hybrid залишаються приблизно на рівні 4900 фунтів. Sable легкий – 4793 фунти. Якщо ви буксируєте причіп на Mercury зараз, ви, певно, розглядаєте вживаний Mountaineer або Monterey.
Упор MINI на міську їзду
MINI не займається важким буксируванням. Моделі Cooper, кабріолети, хетчбеки та Clubman всі показують прочерки. Варіанти John Cooper Works не відрізняються. Це міські автомобілі. Вони швидкі. Вони веселі. Вони не призначені для тяги причепа. Не намагайтеся це робити.
Практичні варіанти Mitsubishi
Цифри Mitsubishi скромні. Raider, клон Dodge Ram, становить приблизно 8600 фунтів. Montero досягає 9937 фунтів у 2006 році, а потім зникає зі списку.
Outlander – невеликий кросовер. Його показники варіюються від 4891 до 5682 фунтів. Endeavor аналогічний, його показники перебувають у діапазоні від 6108 до 7552 фунтів. Lancer крихітний – 3895 фунтів у 2006 році, а потім зникає.
Підсумок
GCWR – це жорстка межа. Йому не діло до ваших намірів. Його турбує лише фізика. Якщо вага завантаженого автомобіля разом із завантаженим причепом перевищує це число, ви їдете незаконно та небезпечно.
Перевірте наклейку на дверному отворі. Перевірте посібник. Якщо вони не збігаються з наведеними вище специфікаціями, довіряйте наклейці. Заводські специфікації можуть змінюватись протягом року. Пакети ваги різняться. Наведені тут цифри є базовими. Ваша конкретна вантажівка або позашляховик може бути легше або важче.
Буксирування – це питання балансу. Не тільки у причепі, а й у вашому розумінні того, що автомобіль справді може витримати. Ігноруйте GCWR, і ви дізнаєтеся, навіщо він потрібний.
Якщо ви що-небудь буксируєте за своїм автомобілем, повна маса автопоїзда (GCWR) має більше значення, ніж просто вантажопідйомність при буксируванні. Це спільна межа для вашого автомобіля плюс причіп та все, що в ньому знаходиться. У більшості брошур цей показник не вказується. Вам доведеться самостійно шукати технічні характеристики.
GCWR для Nissan
Nissan надала нам надійні дані за середину 2000-х років. Armada та Titan є тут справжніми робочими конячками.
Моделі Nissan 2006 року
* Altima: 4151 фунт
* Armada: 11 818 фунт
* Frontier: 10676 фунт
* Maxima: 4623 фунт
* Murano: 8100 фунт
* Pathfinder: 10523 фунт
* Quest: 7 662 фунт
* Sentra: 3663 фунт
* Titan: 11465 фунт
* Xterra: 9658 фунт
* 350Z: Не вказано
Моделі Nissan 2007 року
* Altima: 4205 фунт
* Altima Hybrid: 4632 фунт
* Armada: 12 800 фунт
* Frontier: 11133 фунт
* Maxima: 4741 фунт
* Murano: 8100 фунт
* Pathfinder: 10523 фунт
* Quest: 7 941 фунт
* Sentra: 4003 фунт
* Titan: 11 600 фунт
* Xterra: 9658 фунт
* Versa: Не вказано
Моделі Nissan 2008 року
* Altima: 4205 фунт
* Altima Hybrid: 4632 фунт
* Armada: 15 100 фунт (Значний стрибок у порівнянні з попередніми роками)
* Frontier: 10676 фунт
* Maxima: 4741 фунт
* Pathfinder: 10596 фунт
* Quest: 7943 фунт
* Rogue: 4430 фунт
* Sentra: 4047 фунт
* Titan: 11 688 фунт
* Xterra: 9300 фунт
* 350Z/Versa: Не вказано
Моделі Nissan 2009 року
* Altima: 4217 фунт
* Altima Hybrid: 4620 фунт
* Armada: 15 100 фунт
* Frontier: 11133 фунт
* Maxima: 4706 фунт
* Murano: 7505 фунт
* Pathfinder: 10596 фунт
* Quest: 7943 фунт
* Rogue: 4430 фунт
* Titan: 11 688 фунт
* Xterra: 9300 фунт
* GT-R/Versa: Не вказано
GCWR для Pontiac
Pontiac завершувала свій шлях. Дані скромні, за винятком моделі G8.
Моделі Pontiac 2006 року
* G6: 4530 фунт
* GTO: 4578 фунт
* Grand Prix: 4634 фунт
* Montana SV6: 8500 фунт
* Torrent: 7310 фунт
* Vibe: 4351 фунт
* Solstice: Не вказано
Моделі Pontiac 2007 року
* G5: 4141 фунт
* G6: 4530 фунт
* Grand Prix: 4627 фунт
* Torrent: 7407 фунт
* Vibe: 4351 фунт
* Solstice: Не вказано
Моделі Pontiac 2008 року
* G5: 4141 фунт
* G6: 4455 фунт
* G8: 6035 фунт
* Grand Prix: 4627 фунт
* Torrent: 7310 фунт
* Vibe: 4350 фунт
* Solstice: Не вказано
Моделі Pontiac 2009 року
* G5: 3902 фунт
* G6: 4455 фунт
* G8: 6035 фунт
* Torrent: 7310 фунт
* Vibe: 4506 фунт
* Solstice: Не вказано
GCWR для Porsche
Porsche зберігає простоту. Cayenne — єдина модель з масовим продажем, що має рейтинг для буксирування за допомогою причепа.
Моделі Porsche 2006 року
* Cayenne: 12628 фунт
* Boxster/Cayman/911: Не вказано
Моделі Porsche 2008 року
* 911: Не вказано
* Boxster: Не вказано
* Cayenne: 12628 фунт
* Cayman: Не вказано
Моделі Porsche 2009 року
* 911 Carrera: Не вказано
* Boxster: Не вказано
* Cayenne: 12650 фунт
* Cayman: Не вказано
GCWR для Saab
Лінійка Saab була невеликою. Модель 9-7X має спільну платформу з Yukon, звідси й вищий рейтинг буксирування.
Моделі Saab 2006 року
* 9-2X: 5220 фунт
* 9-3: 5430 фунт
* 9-5: 7120 фунт
* 9-7X: 10500 фунт
Моделі Saab 2007 року
* 9-3: 5380 фунт
* 9-5: 7120
Volkswagen GCWR за моделями та роками
Показники буксирування Volkswagen середини 2000-х демонструють виборчий підхід. Дані про повну дозволену масу з причепом (GCWR) можна знайти далеко не для всіх моделей їхньої лінійки. Для більшості седанів та компактних автомобілів, таких як Beetle, Jetta, Passat та Eos, опубліковані значення повної дозволеної маси з причепом відсутні у стандартних базах даних для споживачів. Ця прогалина змушує власників гадати, поки вони не перевірять наклейки на дверних отворах.
Єдиними послідовними «ваговиками» у флоті VW у цей період були позашляховики Touareg. Це цілком логічно. Це рамні або несучі кросовери, створені з серйозним наміром забезпечувати буксирування.
Дані щодо GCWR для Volkswagen 2006 року
* Touareg: 12 952 фунти
Це все, що стосується решти модельного ряду 2006 року. Для Golf, GTI, Rabbit та Phaeton дані відсутні.
Дані по GCWR для Volkswagen 2007 року
* Touareg: 13 034 фунти
Незначне збільшення. Для версій Eos, Jetta та Passat опубліковані цифри, як і раніше, відсутні. Якщо ви буксируєте причіп на Jetta 2007 року, ви, ймовірно, обмежені конструктивною вантажопідйомністю автомобіля, а не межею загальної маси, але офіційний показник GCWR не публікується у відкритих джерелах.
Дані по GCWR для Volkswagen 2008 року
* Touareg 2: У цьому наборі даних не вказано конкретний показник GCWR (мається на увазі аналогічна здатність, як у аналогів, але число не надано).
Записи для GLI, GTI, R32 та Rabbit порожні. Схоже, що Volkswagen припинив публікувати ці конкретні показники повної дозволеної маси для моделей, які не є позашляховиками, приблизно в цей час.
Дані щодо GCWR для Volkswagen 2009 року
* Routan: 6771 фунт
* Tiguan: 5 748 фунтів
* Touareg 2: 12 952 фунти
Мінівен Routan демонструє помірний показник повної дозволеної маси з причепом. Tiguan, будучи меншим за розміром кросовером, має значно нижчий показник – 5748 фунтів. Touareg залишається беззаперечним лідером з вражаючим показником 12 952 фунти.
Volvo GCWR за моделями та роками
Підхід Volvo до показників GCWR у період 2006–2009 років є більш детальним. Вони публікували цифри практично для всіх седанів та універсалів. Якщо ви власник C30, C70 або автомобіля серії S цього періоду, ви можете фактично перевірити свої ліміти.
XC90 виділяється як великоваговий робочий конячка. Дрібніші кросовери та універсали ставляться строго до класу легких вантажних автомобілів.
Дані щодо GCWR для Volvo 2006 року
* XC90: 8694 фунта
* S80: 7 184 фунти
* XC70: 7125 фунтів
* C70: 7 222 фунти
* S60: 6 843 фунти
* V70: 6746 фунтів
* V50: 5476 фунтів
* S40: 5375 фунтів
XC90 знаходиться у окремій лізі. Майже 9000 фунтів потенційної загальної маси. Седани та універсали коливаються в діапазоні від 5300 до 7200 фунтів.
Дані щодо GCWR для Volvo 2007 року
* XC90: 8570 фунтів
* S80: 6 943 фунти
* XC70: 7125 фунтів
* C70: 5























