Jak vypočítat maximální GCWR pro bezpečné tažení

15

Buďme upřímní. Většina kupujících aut nemyslí na čísla na nálepce u prodejce, dokud se neocitnou v prodejně s propiskou v ruce. Spotřeba paliva? To víš. Koňská síla? To ví každý. I doba zrychlení z 0 na 100 km/h je veřejnou informací pro ty, kterým záleží na jízdní dynamice. Mluvíme o krychlových stopách vnitřního prostoru a palcích prostoru pro nohy, jako by to byl každodenní jazyk.

Tyto ukazatele vám pomohou rozhodnout, zda auto vyhovuje vašemu životnímu stylu. Řeknou vám, co za své peníze dostanete. V těchto znalostech je ale mezera. Nebezpečná mezera.

Většina nových kupujících nemá ponětí, co znamená Ground Weight Rating (GCWR). Vidí “tažnou kapacitu” na brožuře, předpokládají, že je vše v pořádku, a zamíří do parkoviště přívěsů. Tento předpoklad může vést k poruše převodovky, přehřátí brzd nebo hůř. Nevědomost tě nedělá šťastným, když vláčíš 8000 liber po Interstate 95.

Co je GCWR?

Pokud plánujete táhnout cokoli – loď, obytný vůz, užitkový přívěs – musíte tomuto specifickému hmotnostnímu limitu rozumět. Není to jen doporučení. Jedná se o pevný strop instalovaný výrobcem.

Maximum Hitch Weight je maximální povolená hmotnost vašeho tažného vozidla plus připojeného přívěsu, oba plně naložené.

Je snadné si to splést s GVWR (Gross Vehicle Weight Rating). GVWR je maximální hmotnost samotného tažného vozidla, včetně cestujících, paliva a nákladu uvnitř. GCWR je o celkovém obrazu. Dívá se na celý systém.

Zde je klíčový rozdíl: GCWR není skutečné měření hmotnosti vašich vozidel. Toto je limit. Strop. Nikdy byste ji neměli překročit.

Ford Motor Company vysvětluje, jak toto číslo počítají. Není to magie. Toto je aritmetika.

GCWR se vypočítá sečtením pohotovostní hmotnosti vozidla, užitečného zatížení, hmotnosti řidiče a spolujezdce a hmotnosti přívěsu.

Pokud toto množství překročí výrobcem stanovené GCWR, jste v nebezpečné zóně.

Proč toto číslo existuje?

Bezpečnost. Vždy v bezpečí.

Přetížení tažného vozidla je riskantní. Přetížení spojky je katastrofální. Když překročíte GCWR, neopotřebujete pouze díly rychleji. Porušujete fyziku auta.

Zvažte brzdový systém. Většina tažných vozidel není navržena k zastavení obrovské kombinované hmoty. Pokud auto přetížíte, brzdy se přehřejí. Ztratí účinnost. Neuspějí. Zůstane vám mnohatunový projektil, který nelze zpomalit.

Pneumatiky mají také nosnost. Při překročení limitu hrozí propíchnutí. Při dálniční rychlosti vás může porucha pneumatiky s naloženým přívěsem okamžitě vymknout kontrole.

Při přenášení těžkých nákladů jsou motor a převodovka vystaveny velkému zatížení. Přehřátí vede k mechanickému selhání. Mohli byste se ocitnout uvízlí na okraji rušné dálnice jen proto, že jste nezkontrolovali hmotnostní limit.

Komponenty zavěšení jsou následující. Pružiny, ramena, pouzdra. Při nadměrném namáhání se mohou ohnout nebo zlomit. Když k tomu dojde, ovladatelnost zmizí. Ztrácíte kontrolu.

Seznam potenciálních selhání je dlouhý. Řešení je jednoduché. Nikdy nepřekračujte GCWR vašeho vozidla.

Kde najdete své hodnocení

Kde tedy hledat?

Nejprve zkontrolujte nálepku uvnitř rámu dveří auta. Podívejte se poblíž západky dveří řidiče. Zde výrobci často zveřejňují kritické údaje o hmotnosti.

Pokud je tato nálepka vybledlá nebo chybí, použijte digitální zdroje. Většina výrobců zveřejňuje specifikace vozidel online. Rychlé vyhledání konkrétní značky, modelu a roku obvykle vrátí GCWR.

Nehádejte. Nesuďte podle očí. Získejte přesné číslo ze zdroje.

Data GCWR pro Acura (2006-2009)

Pro majitele Acura je zde rozpis. Všimněte si rozdílů mezi modely a roky. MDX dostává pro rok 2007 výrazné zvýšení kapacity užitečného zatížení. RSX, které nahradilo SLX, má přísnější omezení.

GCWR pro rok 2006 Acura

Model GCWR (libry)
MDX 8,121
RL 5,162
RSX 4,384
TL 4 730
TSX

GCWR pro rok 2007 Acura

Model GCWR (libry)
MDX 10 053
RL 5 164
RDX 6,394
TL 4,773
TSX 4,407

GCWR pro rok 2008 Acura

Model GCWR (libry)
MDX 10 053
RL 5 164
RSX 6,394
TL 4,773
TSX 4,407

GCWR pro rok 2009 Acura

Model GCWR (libry)
MDX 10 053
RL 5,233
RSX 5 574
TL
TSX 4 550

Poznámka: Pomlčka znamená, že ve zdroji chybí data.

Data GCWR pro Audi (2006-2009)

Řada Audi je jiná. Luxusní sedany mají často nižší tažnou kapacitu ve srovnání s SUV. Q7 v těchto letech vyniká jako hlavní kandidát na tažení. R8, jako superauto, nemá hodnocení tahu.

GCWR pro Audi 2006

Model GCWR (libry)
A3
A4
A6
A8
S4
TT

GCWR pro Audi 2007

Model GCWR (libry)
A3
A4
A6
A8
Q7 10 665
RS4
S4
S6
S8

GCWR pro Audi 2008

Model GCWR (libry)
A3
A4
A5
A6
A8
Q7 10 665
R8
RS4
S4
S5
S6
S8
TT

GCWR pro Audi 2009

Model GCWR (libry)
A3
A4
A5
A8
Q7 10 665
R8
S4
S5
S8
TT

Poznámka: Pomlčka znamená, že ve zdroji chybí data.

Zbytek trhu

Tabulka pokračuje u téměř každého velkého výrobce. Acura, Audi, BMW, Buick, Cadillac, Chevrolet, Chrysler, Dodge, Ford, GMC, Honda, HUMMER, Hyundai, Infiniti, Isuzu, Jaguar, Jeep, Kia, Land Rover, Lexus, Lincoln, Mazda, Mercedes-Benz, Mercury, MINI, Mitsubishi, Nissan, Su Pontiac, Ssubishi, Porsche, Toyota, Sa Volkswagen, Sa Volkswagen, Sa Volkswagen Volvo.

Pokud některý z těchto vozů vlastníte, princip zůstává stejný. Najděte svůj GCWR. Následujte to.

Odtah není jen o připojení tažného zařízení a vyjetí na silnici. Je to pochopení limitů vašeho stroje. Když ignorujete čísla, hrajete proti fyzice. A fyzika vždy vítězí.

Zůstaňte v bezpečí. Zkontrolujte svou váhu.

BMW GCWR

Ptáte se, kolik toho BMW vlastně uveze? Limit celkové hmotnosti přívěsu (GCWR) je strop. Jedná se o maximální hmotnost vozidla plus hmotnost nákladu zavěšeného na tažném zařízení. Pokud tento limit překročíte, zahráváte si s ohněm. Uvedené údaje se týkají období 2006–2009. Nezaměňujte to s daty pro novější platformy.

2006
X5 byl dříč. 10 802 liber To je vážná síla. X3 ukázala 7 673 liber. Dost na lehký přívěs nebo vodní skútry.
Sedany? Hlavně pro přepravu cestujících.
325, 330, 525, 530, 550, 650, 750, 760. Pro tyto modely nejsou k dispozici žádná data GCWR. Proč? Protože sedany řady 3 se obvykle nepoužívají k tažení. Jsou určeny pro dojíždění.
M modely?
M3. Nejsou k dispozici žádné údaje.
M5. Nejsou k dispozici žádné údaje.
M6. Nejsou k dispozici žádné údaje.
Z4?
Z4. Nejsou k dispozici žádné údaje.
Z4M. Nejsou k dispozici žádné údaje.

2007
Alpina B7 se připojuje k seznamu. Stále žádná data o GCWR. Tohle je rychlý sedan, ne tahač.
M5 a M6 stále nejsou určeny pro tažení.
X5 stoupá na 11 132 liber. Malý nárůst.
X3 zůstává na 7 662 £.
Z4 a Z4M se stále nepoužívají k tažení.

2008
Objeví se epizoda 1.
128. Pro GCWR nejsou k dispozici žádné údaje.
135. Pro GCWR nejsou k dispozici žádné údaje.
328. Pro GCWR nejsou k dispozici žádné údaje.
335. Pro GCWR nejsou k dispozici žádné údaje.
528, 535, 550, 650, 750, 760. Vše prázdné.
Alpina B7. Prázdný.
M3. Prázdný.
M5. Prázdný.
SUV si zachovávají realistický výkon.
X3: 7 662 liber
X5: 11 132 liber
X6: 11 044 liber Nový člen. O něco méně než X5.
Z4. Prázdný.
Z4M. Prázdný.

2009
128 a 135 stále nejsou tažné.
328, 335. Žádná data.
528, 535. Žádná data.
550, 750. Žádná data.
M3, M5, M6. Stále žádná data.
X3 zůstává na 7 662 £.
X5 mírně klesne na 11 066 liber.
X6 zůstává na 11 044 £.

“Pokud vaše BMW nemá hodnocení, neodtáhnete ho. Tečka.”

Další specifikace BMW:
– BMW GVWR
– BMW GAWR
– Nosnost BMW
– BMW Prázdná hmotnost
– Užitečné zatížení BMW
– Kapacita tažení BMW

Buick GCWR

Buick není známý rychlostí. Je známá přepravou rodiny a nákladu. Výkon GCWR odráží tento pragmatismus.

2006
LaCrosse a Lucerne jsou lehké.
LaCrosse: 4 645 GBP.
Lucerna: 4 914 GBP.
Bylo možné táhnout malý užitkový přívěs. Možná loď, pokud budete opatrní.
Většinu práce udělaly pickupy.
Rainier: 10 500 liber.
Rendezvous: 7 746 GBP.
Terraza: 8 500 liber.

2007
LaCrosse a Lucerne zůstávají na svém místě. 4,645 a 4,914.
Rainier má 10 500.
Rendezvous pojme 7,746.
Terraza zmizela. Na tomto konkrétním seznamu není nic nového.

2008
Objeví se Enkláva.
Enkláva: 9 500 liber.
LaCrosse: 4 645.
Lucern: 4 914.

2009
Enkláva: 9 500.
LaCrosse: 4 645.
Lucern: 4 914.

Vzor je jasný. Sedany tahat minimálně. SUV dělají skutečnou práci. Pokud potřebujete táhnout více než 5 000 liber, podívejte se na Rainier nebo Enclave.

Další specifikace Buick:
-Buick GVWR
-Buick GAWR
– Kapacita zátěže Buick
– Buick Prázdná váha
– Buick užitečné zatížení
– Kapacita tažení Buick

Cadillac GCWR

Cadillac nachází střední cestu. Luxusní sedany, které někdy dokážou utáhnout náklad, a masivní SUV, která utáhnou téměř cokoliv.

2006
linka CTS.
CTS: 4 659 GBP.
CTS-V: 5 000 liber Řada V dokáže zatáhnout o něco více.
DTS: 5 159 GBP.
STS: 5 008 GBP.
STS-V: 5 383 liber
Dominuje rodina Escalade.
Escalade: 12 902 liber.
Escalade ESV: 14 000 liber. Prodloužený rozvor dodává stabilitu.
Escalade EXT: 13 464 lbs.
SRX: 5 314 GBP.
XLR a XLR-V nemají žádná data. Udržujte je na cestě.

2007
CTS: 4 659.
CTS-V: 5 000.
DTS: 5 159.
Escalade, ESV, EXT, všechny dosahují 14 000 liber. Jednotnost.
SRX vyskočí na 6 314 liber.
STS: 5 079.
STS-V: 5 544.
XLR/XLR-V: Stále žádná data.

2008
CTS se zvyšuje na 5 011 liber.
DTS: 5 159.
Escalade tři zůstává na 14 000.
SRX: 6314.
STS: 5 123.
STS-V: 5 544.
XLR/XLR-V: Stále žádná data.

2009
CTS: 5 011.
DTS: 5 159.
Tři Escalade: 14 000.
Objeví se Escalade Hybrid. 6 314 GBP. Méně než benzínové verze.
SRX: 5123.
STS: 5 123.
STS-V: 5 544.
XLR/XLR-V: Stále žádná data.

Pokud táhnete CTS, zůstaňte pod 5 000 librami.

Ford GCWR

Sazby se rok od roku mírně liší, takže se musíte podívat na svůj konkrétní model. Hrubá kombinovaná hmotnost modelu Crown Victoria v roce 2006 byla 5 592 liber. To sotva stačí na tažení malého přívěsu, pokud už vezete cestující. V dodávkách se začaly objevovat těžké váhy. V roce 2006 měl E-150 hodnocení 11 318 liber. E-350 Super Duty byl lepší, dosahoval 13 000 liber.

Jiná byla situace u kamionů.
V roce 2006 byl F-150 hodnocen na 11 665 liber.
Do roku 2007 vzrostla na 11 700 GBP.
V roce 2007 dosáhly F-250 a F-350 oba 17 000 liber.
Pak přišel rok 2008. F-450 přišel na trh s působivými 27 000 librami.
Ve stejném roce F-250 mírně klesl na 15 000 liber.
F-350 zůstala na 17 000 librách.

Nejhůře dopadla malá auta.
Mustang měl v letech 2007 a 2008 GCWR 4 611 liber.
Toto není hodnocení odtahu. Toto je hodnocení „toto nezkoušejte“.
Focus v roce 2006 měl hodnotu 3 771 liber.
Fusion neměl v datech z roku 2006 hodnocení.
Taurus z roku 2008 měl postavu 4 793 liber.

SUV zaujímala střední pozici.
Expedice v roce 2007 dosáhla vrcholu na 14 928 librách.
Expedice EL vzrostla na 15 078 liber.
Průzkumník se pohyboval od 8 110 do 8 500 liber v závislosti na roce.
Ranger začínal na £ 9,360 v roce 2006, ale klesl na £ 5,820 v roce 2007, než se usadil na £ 6,000 v roce 2008.

GMC GCWR

GMC v některých letech čísla zjednodušila, v jiných je však ztížila.
Sierra 3500 v roce 2006 byla 15 792 lb.
V roce 2008 vzrostla na 16 000 GBP.
Sierra 2500 se v letech 2007 a 2008 pohybovala kolem 15 858 liber.

Linie Yukon byla konzistentní.
Yukon: 10 000 GBP v letech 2007, 2008 a 2009.
Yukon XL: 13 000 GBP v letech 2007 a 2008, poté klesl na 11 000 GBP v roce 2009.
Tento pokles v roce 2009 stojí za zmínku. Pokud táhnete těžký přívěs s točnicí s modelem XL 2009, znovu si prostudujte uživatelskou příručku.

Canyon pickup začínal na 5 179 librách v roce 2006.
V letech 2008 a 2009 pomalu vzrostl na 5 887 £.
Sierra 1500 si polepšila z 8 361 liber v roce 2006 na 9 500 liber v letech 2008 a 2009.
Envoy zůstal na 10 000 £ od roku 2007.
Acadia se v letech 2008 a 2009 držela stabilně na 9 500 £.
Hybridy?
Yukon Hybrid měl v letech 2008 a 2009 hodnotu 12 000 liber.
Sierra Hybrid nebyla uvedena v údajích za rok 2009.

Honda GCWR

Honda moc netáhne.
Civic z roku 2007 měl GCWR 6 060 liber.
V roce 2009 klesla na 3 738 GBP.
Čísla Dohody byla ještě nižší. 4 206 GBP v roce 2006. 4 274 GBP v roce 2007.
Ze seznamů 2008 a 2009 pak zmizel.

Ridgeline zde byl tahounem.
V roce 2006 to začalo na 9 653 £.
V letech 2007 a 2008 vzrostl na 10 085 GBP.
Pilot byl také silný. 7 914 GBP v roce 2006.
V letech 2007 a 2008 vyskočil na 9 700 liber.
V roce 2009 klesla na 8 466 GBP.

Odyssey se pohybovala kolem 8 000 liber.
2006: 8 210 GBP.
2007: 8 034 GBP.
2008: 8 210 GBP.
2009: 8 210 GBP.

Element a Fit byly malé.
Element byl 5 021 GBP v roce 2006 a 5 083 GBP v letech 2007 a 2008.
Fit neměl uvedené hodnocení v roce 2007, 2008 nebo 2009.
Vhled byl nepatrný. 2 250 £ v roce 2006.
S2000 nikdy neměl specifikovanou GCWR. Netahejte s S2000.

HUMMER GCWR

Pokud potřebujete přestěhovat malý dům, podívejte se sem.
H2 v roce 2006 byla 13 050 £.
V roce 2008 dosáhl 14 000 liber.
Na této úrovni zůstal až do roku 2009.

H3 byla konzistentní, ale lehčí.
8 000 £ od roku 2006 do roku 2009.
H3T přidala v roce 2009 1 461 liber, čímž se celková částka zvýšila na 9 461 liber.

Hyundai GCWR

Řada Hyundai byla na konci roku 2000 vzácná.
The Accent začínal na 4 779 £ v roce 2008.
Azera se od roku 2006 do roku 2009 držela stabilně na 4 779 £.
Elantra se měnila. 3 623 GBP v letech 2007 a 2008. 5 550 GBP v roce 2008.
Počkej, Elantra 200

Proč je důležité znát celkovou hmotnost vozidla (GCWR) u starších SUV

Většina lidí se podívá pouze na tažnou kapacitu přívěsu a zastaví se tam. Vidí číslo, koupí přívěs a doufají v nejlepší. To je chyba. Kia GCWR je jen jedním příkladem, kdy celková hmotnost vozidla ukazuje mnohem drsnější realitu než izolovaná hodnota užitečného zatížení. Celková hmotnost vozidla (GCWR) je maximální hmotnost vozidla spolu se vším, co obsahuje: cestující, náklad, palivo a přívěs.

Pokud ignorujete GCWR, hádáte. A těžké chyby se rychle prodraží. Selhání odpružení. Vyhoření brzd. Přehřívání převodovky. Nestojí to za to.

Základní limity Kia

V tomto období se Kia nesoustředila na tažení těžkých nákladů. Sportage 2006-2008 má skromnou hodnotu 4 880 liber. To ponechává malou rezervu bezpečnosti. Pokud je vaše Kia naložená lidmi a vybavením, přívěs musí být lehký.

Sorento 2007 zvyšuje tento limit na 9 299 GBP. To je významný krok vpřed. Otevírá se tak možnost využití menších obytných vozů. Minivan Sedona má nejvyšší hodnotu 8 015 liber pro rok 2007, ale pak v letech 2008 a 2009 klesne ze specifikace. Pokud táhnete přívěs se Sedonou z těchto modelových let, měli byste zkontrolovat datum výroby vašeho konkrétního vozidla.

SUV Land Rover s vysokým točivým momentem

Land Rover se pohybuje ve zcela jiné hmotnostní třídě. Range Rover a LR3 jsou stavěny pro seriózní použití.

GCWR Range Roveru 2006 je 13 324 liber. Těsně za ním následuje Range Rover Sport s cenou 13 318 liber. LR3 začíná na 13 165 £. Pro rok 2009 se LR3 zvyšuje na 13 662 liber. To je tuna tažného potenciálu.

LR2 přichází v roce 2009 s mnohem nižším limitem 7 905 GBP. Je to kompaktní SUV z nějakého důvodu. Nesnažte se s ním zacházet jako s plnohodnotným Land Roverem.

Luxus a tažné zařízení Lexus

Lexus odděluje své luxusní sedany a SUV od modelů na bázi nákladních automobilů. Sedany nejsou určeny k tažení. U modelů ES, IS, GS a SC jsou ve sloupci GCWR pomlčky. To hodnocení nemají.

Čísla jsou v sekci SUV. LX 570 je bestie. V roce 2008 dosahuje 14 645 liber a toto číslo si udržuje i v roce 2009. To stačí na velký cestovní přívěs. LX 470 se drží stabilně na 12 240 £ až do roku 2007.

GX 470 je na tom podobně s 11 521 librami. Toto je Toyota Prado v přestrojení, takže očekávejte spolehlivé a předvídatelné limity. Modely RX jsou rozměrově menší. RX 400h začíná na ceně kolem 8 015 liber, ale pro rok 2008 klesne na 6 340 liber. RX 350 je ještě lehčí, z 7 520 liber na 6 020 liber. RX Hybrid je těžší kvůli váze baterie, ale nehybridní 2008 RX 350 je na stupnici GCWR překvapivě lehký.

Americká síla Lincoln

Lincoln používá tato čísla k určení schopností Navigátoru. Navigator dosáhl 15 000 liber v roce 2007 a toto číslo si udržuje až do roku 2009. To je vážná tažná kapacita.

Mark LT, v podstatě Ford F-150 s odznakem Lincoln, se od roku 2006 do roku 2008 držel stabilně na 14 500 librách. Poté zmizí.

Menší vozy mají omezené funkce. MKZ není hodnocen. Town Car se pohybuje kolem 6 500 liber. Navigátor je jedinou možností, pokud chcete táhnout přívěs s Lincolnem této doby.

Mazda smíšený sortiment

Sestava Mazdy se rychle mění. Nákladní vozy řady B (B2300, B3000, B4000) jsou v podstatě přestrojené Ford Rangers. Jejich GCWR se pohybuje od 4 800 liber pro B2300 do 7 000 liber pro B4000.

CX-9 je zde králem středně velkých SUV. V roce 2007 začíná na 6 826 £, v roce 2008 opět dosáhne 6 826 £ a pak v roce 2009 klesne na 6 484 £. Tento pokles je zvláštní. Zkontrolujte návod k použití. CX-7 zůstává nezměněn na 5 860 librách pro roky 2007, 2008 a 2009.

Tribute a Mazda5 nemají hodnocení. MPV dosáhlo v roce 2006 5 904 liber. Pokud táhnete přívěs s Mazdou z tohoto období, nechte přívěs lehký.

Přesné strojírenství Mercedes-Benz

Mercedes uvádí vysoká čísla pro své SUV založené na nákladních automobilech. Třída G (G500, G55) se pohybuje od 12 661 do 12 783 liber. Modely třídy GL se pohybují od 12 399 GBP do 13 084 GBP.

Třída ML je konzistentní. Pohybuje se od 12 000 do 12 400 liber. ML63 AMG se do roku 2009 drží na 12 443 £.

Třída R přichází do hry v roce 2009 s limitem 8 590 liber. Toto je crossover, ne SUV, takže hodnocení odtahu to odráží. Menší vozy (C-Class, S-Class, SL-Class) nejsou hodnoceny. Nejsou určeny pro tažení.

Poslední roky Merkuru

Merkur utlumoval výrobu. Data odrážejí značku upadající do neznáma. Mountaineer se držel stabilně na 8 217 librách od roku 2007 do roku 2009. Je to klon Fordu Explorer, takže limity jsou stejné.

Minivan Monterey je ohodnocen na 7 990 liber. Grand Marquis se zvyšuje z 5 688 GBP v roce 2006 na 6 600 GBP v roce 2009. To je nárůst. Možná posílili odpružení u pozdějších modelů.

Mariner a Mariner Hybrid zůstávají kolem 4 900 liber. Sable je lehký, váží 4 793 liber. Pokud nyní táhnete přívěs s Mercurym, pravděpodobně uvažujete o ojetém ​​Mountaineeru nebo Monterey.

Zaměření MINI na jízdu ve městě

MINI neprovádí těžké tažení. Modely Cooper, kabriolety, hatchbacky a Clubman, to vše ukazuje pomlčky. Neliší se ani varianty John Cooper Works. Jedná se o městská auta. Jsou rychlí. Jsou legrační. Nejsou určeny k tažení přívěsu. Tohle nezkoušejte.

Praktické možnosti Mitsubishi

Počty Mitsubishi jsou skromné. Raider, klon Dodge Ram, váží asi 8 600 liber. Montero dosáhne v roce 2006 9 937 liber a poté ze seznamu zmizí.

Outlander je malý crossover. Jeho čísla se pohybují od 4 891 do 5 682 liber. Endeavour je podobný, s čísly od 6 108 do 7 552 liber. Lancer je maličký – 3 895 liber v roce 2006 – a pak zmizí.

Shrnutí

GCWR je tvrdý limit. Nezajímají ho vaše úmysly. Zajímá ho jen fyzika. Pokud hmotnost vašeho naloženého vozidla a naloženého přívěsu překročí toto číslo, jedete načerno a nebezpečně.

Zkontrolujte nálepku na dveřích. Zkontrolujte manuál. Pokud neodpovídají výše uvedeným specifikacím, důvěřujte nálepce. Tovární specifikace se mohou v průběhu roku měnit. Hmotnostní balíčky se liší. Zde uvedená čísla jsou základní. Váš konkrétní nákladní automobil nebo SUV může být lehčí nebo těžší.

Odtah je otázkou rovnováhy. Nejen v přívěsu, ale ve vašem smyslu pro to, co vozidlo skutečně zvládne. Ignorujte GCWR a zjistíte, k čemu to je.

Pokud něco táhnete za vozidlem, na celkové hmotnosti (GCWR) záleží více než jen na tažné kapacitě. Toto je celkový limit pro vaše vozidlo plus přívěs a vše v něm. Většina brožur tento indikátor neuvádí. Technické specifikace si budete muset vyhledat sami.

GCWR pro Nissan

Společnost Nissan nám poskytla spolehlivá data z poloviny roku 2000. Armada a Titan jsou zde skutečnými tahouny.

Modely Nissan 2006
* Nadmořská výška: 4 151 liber
* Armada: 11 818 lb
* Hranice: 10 676 liber.
* Maximální: 4 623 liber
* Murano: 8 100 liber
* Pathfinder: 10,523 lbs.
*Úkol: 7,662 lbs.
* Sentra: 3 663 liber
* Titan: 11 465 liber
* Xterra: 9 658 liber
* 350Z: Neuvedeno

Modely Nissan 2007
* Výška: 4 205 liber
* Altima Hybrid: 4 632 lbs.
* Armada: 12 800 lb
* Hranice: 11 133 liber.
* Maximální: 4 741 liber
* Murano: 8 100 liber
* Pathfinder: 10,523 lbs.
Úkol: 7 941 GBP
* Sentra: 4 003 liber
* Titan: 11 600 liber
* Xterra: 9 658 liber
Versa: Neuvedeno

Modely Nissan 2008
* Výška: 4 205 liber
* Altima Hybrid: 4 632 lbs.
* Armada: 15 100 lb (významný skok z předchozích let)
* Hranice: 10 676 liber.
* Maximální: 4 741 liber
* Pathfinder: 10,596 lbs.
*Úkol: 7,943 lbs.
* Rogue: 4 430 liber.
* Sentra: 4 047 liber
* Titan: 11 688 lb
* Xterra: 9 300 liber
* 350Z/Versa: Neuvedeno

Modely Nissan 2009
* Nadmořská výška: 4 217 liber
* Altima Hybrid: 4 620 lbs.
* Armada: 15 100 lb
* Hranice: 11 133 liber.
* Maximální: 4 706 liber
* Murano: 7 505 lb
* Pathfinder: 10,596 lbs.
*Úkol: 7,943 lbs.
* Rogue: 4 430 liber.
* Titan: 11 688 lb
* Xterra: 9 300 liber
* GT-R/Versa: Neuvedeno

GCWR pro Pontiac

Pontiac končil svou cestu. Data jsou skromná, s výjimkou modelu G8.

Modely Pontiac 2006
* G6: 4 530 liber
* GTO: 4 578 liber
* Grand Prix: 4 634 GBP
* Montana SV6: 8 500 liber
* Torrent: 7 310 GBP
* Vibe: 4,351 lbs.
* Slunovrat: Neuvedeno

Modely Pontiac 2007
*G5: 4 141 liber
* G6: 4 530 liber
* Grand Prix: 4 627 GBP
* Torrent: 7 407 GBP
* Vibe: 4,351 lbs.
* Slunovrat: Neuvedeno

Modely Pontiac 2008
*G5: 4 141 liber
* G6: 4 455 liber
* G8: 6 035 liber
* Grand Prix: 4 627 GBP
* Torrent: 7 310 GBP
* Vibe: 4 350 liber
* Slunovrat: Neuvedeno

Modely Pontiac 2009
* G5: 3 902 liber
* G6: 4 455 liber
* G8: 6 035 liber
* Torrent: 7 310 GBP
* Vibe: 4,506 lbs.
* Slunovrat: Neuvedeno

GCWR pro Porsche

Porsche to dělá jednoduše. Cayenne je jediný běžně prodávaný model určený pro tažení přívěsu.

modely Porsche 2006
* Cayenne: 12 628 lb
*Boxster/Cayman/911: Neuvedeno

Modely Porsche 2008
* 911: Neuvedeno
*Boxster: Neuvedeno
* Cayenne: 12 628 lb
* Cayman: Neuvedeno

Modely Porsche 2009
* 911 Carrera: Neuvedeno
*Boxster: Neuvedeno
* Cayenne: 12 650 lb
* Cayman: Neuvedeno

GCWR pro Saab

Řada Saab byla malá. 9-7X sdílí svou platformu s Yukonem, proto má vyšší hodnocení tažení.

Modely Saab 2006
* 9-2X: 5 220 lb
* 9-3: 5 430 lb
* 9-5: 7 120 lb
* 9-7X: 10 500 lb

Modely Saab 2007
* 9-3: 5 380 liber
* 9-5: 7,120

Volkswagen GCWR podle modelu a roku

Údaje o odtahu Volkswagenu z poloviny roku 2000 ukazují selektivní přístup. Údaje o hrubé hrubé hmotnosti (GCWR) nemusí být dostupné pro všechny modely v jejich řadě. U většiny sedanů a kompaktních vozů, jako jsou Beetle, Jetta, Passat a Eos, nejsou zveřejněné údaje o celkové hmotnosti přívěsu dostupné ve standardních spotřebitelských databázích. Tato mezera nechává majitele hádat, dokud nezkontrolují nálepky na rámech dveří.

Jedinými konzistentními těžkými váhami ve flotile VW v tomto období byly SUV Touareg. To je celkem logické. Jedná se o crossovery s karoserií na rámu nebo monokok postavené s ohledem na tažné schopnosti.

Údaje GCWR pro Volkswagen 2006
* Touareg: 12 952 lbs.

To je vše pro zbytek sestavy roku 2006. Pro Golf, GTI, Rabbit a Phaeton nejsou k dispozici žádné údaje.

Údaje GCWR pro Volkswagen 2007
* Touareg: 13 034 lbs.

Mírný nárůst. Pro verze Eos, Jetta a Passat stále nejsou zveřejněny žádné údaje. Pokud táhnete přívěs s Jetta 2007, jste pravděpodobně omezeni nosností konstrukce vozidla spíše než jeho limitem celkové hmotnosti, ale oficiální údaj GCWR není veřejně dostupný.

Údaje GCWR pro Volkswagen 2008
* Touareg 2: Tento soubor dat neposkytuje konkrétní GCWR (implikuje podobnou schopnost jako kolegové, ale není uvedeno žádné číslo).

Záznamy pro GLI, GTI, R32 a Rabbit jsou prázdné. Zdá se, že Volkswagen v této době přestal zveřejňovat tato konkrétní hodnocení celkové hmotnosti vozidel pro modely bez SUV.

Údaje GCWR pro Volkswagen 2009
* Routan: 6 771 liber.
* Tiguan: 5 748 GBP
* Touareg 2: 12 952 lbs.

Minivan Routan vykazuje průměrnou celkovou hmotnost přívěsu. Tiguan, který je menším crossoverem, má výrazně nižší hodnotu 5 748 liber. Touareg zůstává jasným lídrem s působivými 12 952 librami.

Volvo GCWR podle modelu a roku

Přístup společnosti Volvo k údajům GCWR za období 2006–2009 je podrobnější. Čísla zveřejnili téměř pro všechny sedany a kombíky. Pokud vlastníte vůz C30, C70 nebo řady S z tohoto období, možná budete chtít otestovat své limity.

XC90 vyniká jako těžký dříč. Menší crossovery a kombíky spadají striktně do třídy lehkých nákladních vozů.

Údaje GCWR pro Volvo 2006
* XC90: 8 694 liber.
* S80: 7 184 liber.
* XC70: 7 125 liber.
* C70: 7 222 lbs.
* S60: 6,843 lbs.
* V70: 6,746 lbs.
* V50: 5 476 lb.
* S40: 5 375 liber.

XC90 je v lize sama o sobě. Téměř 9 000 liber potenciální hrubé hmotnosti. Sedany a vozy se pohybují od 5 300 do 7 200 liber.

Údaje GCWR pro Volvo 2007
* XC90: 8 570 liber.
* S80: 6,943 lbs.
* XC70: 7 125 liber.
C70: 5