Jaká je maximální povolená hmotnost silničního vlaku?

4

Bavíme se o točivém momentu a době zrychlení z 0 na 100 km/h. Jsme posedlí krychlovými stopami nákladového prostoru. Spotřeba paliva se stává druhou přirozeností. To jsou čísla, která prodávají auta. To jsou ukazatele, které si pamatujeme při nákupu nového vozu. Ale je tu jeden ukazatel, který mate i zkušené řidiče. Pro profesionály to není záhada, ale pro většinu kupujících je to slepé místo.

Toto číslo je **Gross Combination Weight Rating (GCWR).

Pokud plánujete táhnout přívěs, ignorování tohoto indikátoru je chybou. Nejedná se pouze o doporučení výrobce. To je tvrdý limit. Porušení tohoto limitu s sebou nese riziko nejen ztráty záruky. Riskujete ztrátu kontroly nad mnohotunovou kombinací kovu a pryže.

Definice limitu

Termín zní byrokraticky. Ale to není pravda. Je to jednoduchá fyzika. Vládní hmotnost je maximální přípustná hmotnost naloženého tažného vozidla a připojeného naloženého přívěsu. Celková hmotnost nesmí překročit toto číslo. Tečka.

To se liší od maximálního hodnocení hmotnosti vozidla (GVWR). GVWR se vztahuje na jednotlivé vozidlo. GCWR se aplikuje na pár. Berte to jako váhový limit pro celé obsazení.

„Hrubá kombinovaná hmotnost vozidla (GCWR) vozidla je specifická hmotnost definovaná výrobcem jako maximální hmotnost naloženého tažného vozidla a připojeného naloženého přívěsu.

Jak tato postava vzniká? Není to libovolné. Ford a pravděpodobně i další výrobci to počítají sečtením určitých součástí:
* Deklarovaná pohotovostní hmotnost vozidla.
* Přípustné užitečné zatížení.
* Hmotnost řidiče a cestujících.
* Hmotnost přívěsu.

Je důležité si ujasnit, co GCWR není. Toto není měření vaší skutečné aktuální hmotnosti. Toto není cíl. Tohle je strop. Nejvyšší možný bod před překročením technických limitů.

Logika zabezpečení

Proč výrobci nastavují tyto pevné hranice? Bezpečnost. Jednoduché a jasné.

Přetížení vašeho vozidla je nebezpečné. Přetížení vlaku je katastrofální. Když překročíte limity, dojde k selhání více systémů za sebou.

Brzdy se přehřívají. Tření je tepelný motor. Příliš mnoho hmoty znamená, že brzdy nemohou rozptýlit energii dostatečně rychle. Ztrácíte brzdný výkon. Možná se vůbec nezastavíte.

Pneumatiky selžou. Mají index nosnosti. Překročení tohoto limitu má za následek výbuch pneumatiky. Výbuch pneumatiky při rychlé jízdě po dálnici s přívěsem je rozsudek smrti.

Převodovka se přehřívá. Motor má potíže. Převodovka prokluzuje. Následuje mechanické selhání.

Suspenze je zničena. Silentbloky se ohýbají. Páky se zlomí. Ztratíte kontrolu nad řízením.

Na trati nejsou žádné druhé šance. GCWR existuje, aby těmto selháním zabránil. Nikdy nepřekračujte tento limit.

Jak zjistit své hodnocení

Kde hledat? Informace nejsou skryté. Je přímo v autě.

Hledejte nálepku uvnitř sloupku dveří řidiče. Toto je blízko západky, kde se dveře zavírají. Výrobce tam aplikuje GCWR. Pokud jste nálepku ztratili nebo kupujete ojetý vůz, podívejte se na stránky výrobce. Většina značek zveřejňuje tyto specifikace online.

Specifikace GCWR pro Acura

Pokud jezdíte s Acura, limity se výrazně liší v závislosti na modelovém roce. 2006 MDX měl mnohem nižší rating než jeho protějšky 2007-2009. Novější modely toho unesou podstatně více.

Rok Model GCWR (libry)
2006 MDX 8121
2006 RL 5162
2006 RSX 4384
2006 TL 4730
2006 TSX
2007 MDX 10053
2007 RL 5164
2007 RDX 6394
2007 TL 4773
2007 TSX 4407
2008 MDX 10053
2008 RL 5164
2008 RSX 6394
2008 TL 4773
2008 TSX 4407
2009 MDX 10053
2009 RL 5233
2009 RSX 5574
2009 TSX 4550

Další specifikace Acura:
– Celková hmotnost vozidla Acura (GVWR)
– Acura Povolení hmotnosti nápravy (GAWR)
– Kapacita užitečného zatížení Acura
– Pohotovostní hmotnost Acura
– Užitečné zatížení Acura
– Kapacita užitečného zatížení Acura

Specifikace Audi GCWR

Řada vozidel Audi vykazuje různá omezení. Hlavním nákladním automobilem je zde Q7. Sportovní vozy jako TT a R8 mají minimální nebo žádnou tažnou kapacitu.

Rok Model GCWR (libry)
2006 A3
2006 A4
2006 A6
2006 A8
2006 S4
2006 TT
2007 A3
2007 A4
2007 A6
2007 A8
2007 Q7 10665
2007 RS4
2007 S4
2007 S6
2007 S8
2008 A3
2008 A4
2008 A5
2008 A6
2008 A8
2008 Q7 10665
2008 R8
2008 RS4
2008 S4
2008 S5
2008 S6
2008 S8
2008 TT
2009 A3
2009 A4
2009 A5
2009 A8
2009 Q7 10665
2009 R8
2009 S4
2009 S5
2009 S8
2009 TT

Další specifikace Audi:
– maximální hmotnost vozidla Audi (GVWR)
– Maximální přípustné zatížení nápravy Audi

Limity odtahu BMW a údaje GCWR

Ne každé BMW je stavěné na přepravu těžkých nákladů. Jakmile překročíte kategorii SUV, čísla rychle klesnou. Pokud táhnete loď nebo velký přívěs, budete muset vzít v úvahu hodnocení hrubé hrubé hmotnosti (GCWR). Toto je celková hmotnost vozidla včetně nákladu, cestujících a přívěsu. To není totéž jako tažná kapacita. Musíte zůstat v tomto limitu, aby nedošlo k přetížení převodovky.

Modely BMW 2006–2007

Modely řady 3 a 5 z tohoto období nemají specifikované hodnoty GCWR. Pravděpodobně byste je neměli tahat, pokud neznáte specifické specifikace vašeho vozidla. Data postrádají i modely M3, M5 a M6. Vysoce výkonné sportovní sedany nejsou určeny pro velké zatížení.

X3 zvládne v roce 2006 až 7 673 liber. Pro rok 2007 X3 mírně klesne na 7 662 liber. To sotva stačí na malý užitkový přívěs.

X5 je skutečným tahačem této řady. Modely z roku 2006 dosahují maximální hmotnosti 10 802 liber. Modely z roku 2007 se zlepšují na 11 132 liber. Pokud potřebujete táhnout obytný vůz střední velikosti, 2007 X5 je v tomto časovém rozmezí vaší nejlepší volbou.

Modely BMW 2008–2009

V roce 2008 se objevil X6. Jeho GCWR je 11 044 liber. Sdílí platformu s X5, ale má nižší střechu a sportovnější profil. Limit pro tažení odráží tento kompromis.

X5 zůstal nezměněn na 11 132 £ v roce 2008. V roce 2009 mírně klesl na 11 066 £.

Malá auta jako 128, 135 a 328 nemají specifikované hodnocení. Vyhněte se tažení s nimi. M3 a M5 také nemají žádná data. Pokud potřebujete táhnout, držte se SUV.

Analýza GCWR Buick

Buick to na konci roku 2000 usnadnil. Luxusní sedany mají nízké limity. Těžiště nákladu přebírají vozy SUV.

2006-2009 sedany Buick

LaCrosse udržuje ploché GCWR 4 645 liber od roku 2006 do roku 2009. Lucerne je o něco vyšší na 4 914 £. Tyto počty jsou omezené. Můžete si vytáhnout malý vodní skútr. Nepokoušejte se táhnout cestovní přívěs.

Minivan Pacifica se liší. Modely z roku 2006 jsou 4 297 liber. V roce 2007 toto číslo vyskočí na 7 105 liber. V roce 2008 je to opět 4 297 GBP. Model z roku 2009 drží 4 297 liber. Vrchol roku 2007 je anomálie nebo rozdíl v konkrétních úrovních výbavy. Zkontrolujte nálepku na zárubni dveří.

2006-2009 SUV a minivany Buick

Rainier byl spolehlivý přepravce. Modely z let 2006 a 2007 dosahují nejvyšší hodnoty 10 500 liber. To je vážná tažná kapacita pro středně velké SUV.

Rendezvous spravoval v letech 2006 a 2007 7 746 liber. Poté zmizel.

Minivan Terraza držel v roce 2006 8 500 liber. Nahradil ho Enclave.

Enclave přichází v roce 2008 s GCWR 9 500 liber. Tuto linii drží v roce 2009. Pokud potřebujete táhnout přívěs pro koně nebo velkou loď, Enclave je logickou volbou. Nabízí moderní prostor a slušné hodnocení tažení.

Specifikace GCWR Cadillac

V hodnocení tahu zde dominují nákladní vozy Cadillac a velké sedany. Řada Escalade je těžká váha.

SUV Cadillac 2006-2009

Escalade začíná silně pro rok 2006 na 12 902 librách. ESV (Extended Service Vehicle) je delší a těžší, dosahuje 14 000 liber. Možnost vyzvednutí EXT stojí 13 464 liber.

Pro rok 2007 standardní Escalade vyskočí na 14 000 liber. ESV zůstává na 14 000 £. EXT také dosahuje 14 000 liber. To je obrovský skok. Zdá se, že model z roku 2007 posílil rám nebo optimalizoval chlazení pro velké zatížení.

2008 a 2009 udržují linii Escalade na 14 000 librách. ESV a EXT také zůstávají na 14 000 GBP.

Escalade Hybrid přichází pro rok 2009 s GCWR 6 314 liber. Je nižší než verze s benzínovým motorem. Efektivita jde na úkor tažné síly.

2006-2009 sedany Cadillac

CTS je střední. Modely 2006 a 2007 jsou za 4 659 GBP. Modely 2008 a 2009 se zvyšují na 5 011 liber.

CTS-V je silnější. 2006 a 2007 jsou na 5 000 £. V dalších letech se to nezlepšuje.

DTS se od roku 2006 do roku 2009 držel stabilně na 5 159 £.

SRX začíná na 5 314 £ v roce 2006. V letech 2007 a 2008 vyskočily na 6 314 liber. 2009 opět klesá na 5 123 GBP. Výkyvy jsou matoucí. Držte se specifikací 2007-2008, pokud je najdete.

STS se pohybuje kolem 5 000 GBP. STS-V je o něco vyšší. 2006 je 5 383 liber. V roce 2007 vyskočí na 5 544 liber. 2008 a 2009 zůstávají na 5 544 £.

XLR a XLR-V nemají specifikované hodnoty GCWR. Netahejte s nimi.

GCWR Chevrolet podle modelu

Chevrolet nabízí širokou škálu možností tažení. Od malých kompaktních vozů po těžká nákladní vozidla se čísla velmi liší.

2006-2009 Chevrolet malá auta a crossovery

Aveo nemá hodnocení odtahu. Pokud potřebujete táhnout, přeskočte to.

Cobalt se od roku 2006 do roku 2009 držel na 4 141 £. Toto není tažné vozidlo.

Colorado začíná na 5 218 £ v roce 2006. V roce 2007 se toto číslo zlepšuje na 5 772 liber. 2008 a 2009 skok na 7000 liber. Aktualizace uprostřed cyklu výrazně pomohla.

Equinox zůstává nezměněn na 7 252 librách od roku 2006 do roku 2009. Je to spolehlivá volba pro středně těžké tažení.

HHR je nízká na 4 305 lbs. V průběhu let se to nemění.

Impala stojí kolem 4 700 liber. 2006 je 4 703 liber. 2007–2009 je 4 705 GBP. Malibu nemá uvedené hodnocení. Malibu Classic 2008 je 4 447 liber. Malibu Hybrid není hodnocen.

2006-2009 Nákladní a dodávkové vozy Chevrolet

Avalanche 1500 časem klesá. 2006 je 12 863 liber. 2007 a 2008 jsou 13 000 GBP. 2009 klesá na 11 000 GBP. Podzim 2009 je zvláštní. Zkontrolujte své konkrétní VIN.

Avalanche 2500 dosahuje vrcholu 16 878 liber za rok 2006. Poté zmizí.

Ford GCWR

Nabídka vozů Ford v tomto období sahala od těžkých nákladních vozů Super Duty až po kompaktní crossovery. V roce 2006 dominovala řada F v hodnocení tažení. F-250 a F-350 měly celkovou hmotnost vlaku (GCWR) 15 000 liber. Do roku 2007 tato čísla vzrostla na 17 000 liber. F-450 dorazil v roce 2008 s působivým hodnocením 27 000 liber.

Lehčí nákladní vozy ukázaly jiný obrázek. Ranger z roku 2006 dosáhl vrcholu na 9 360 lb. Do roku 2007 toto číslo výrazně kleslo na 5 820 £, než se v letech 2008 a 2009 zotavilo na 6 000. F-150 zůstal stabilní na přibližně 11 700 librách od roku 2006 do roku 2008, než prudce vzrostl na **14 20950 liber.

Dobře si vedly i SUV a dodávky. E-Series Super Duty (2006) dosáhl vrcholu na 13 000 liber. Průzkumník z roku 2006 byl 7 700 liber, poté vzrostl na 8 500 liber v letech 2007 a 2008. Expedice EL dosáhla v letech 2007 a 2008 15 078 liber.

Rok Model GCWR (libry)
2006 Crown Victoria 5592
2006 E 150 11318
2006 E 250 10912
2006 E 350 Super Duty 13000
2006 Útěk 4830
2006 Escape Hybrid 4777
2006 Průzkumník 7700
2006 F 150 11665
2006 F 250 15 000
2006 F 350 15 000
2006 Pět set 4799
2006 Zaměření 3771
2006 Freestar 7945
2006 Freestyle 6109
2006 Strážce 9360
2007 Crown Victoria 5751
2007 E 150 11500
2007 E 250 11000
2007 E 350 Super Duty 13000
2007 Hrana 6248
2007 Útěk 4830
2007 Escape Hybrid 4777
2007 Expedice 14928
2007 Expedice EL 15078
2007 Průzkumník 8500
2007 Explorer Sport Trac 10000
2007 F 150 11700
2007 F 250 17000
2007 F 350 17000
2007 Pět set 4793
2007 Zaměření 3771
2007 Freestar 7000
2007 Freestyle 6109
2007 Mustang 4611
2007 Strážce 5820
2008 E 150 11500
2008 E 250 11500
2008 E 350 Super Duty 13000
2008 Hrana 6248
2008 Útěk 4940
2008 Escape Hybrid 4788
2008 Expedice 14928
2008 Expedice EL 15078
2008 Průzkumník 8500
2008 Explorer Sport Trac 8500
2008 F 150 11765
2008 F 250 15 000
2008 F 350 17000
2008 F 450 27000
2008 Mustang 4611
2008 Strážce 6000
2008 Býk 4793
2008 Býk X 6183
2009 E 150 11500
2009 E 250 11500
2009 E 350 Super Duty 13000
2009 Hrana 6248
2009 Útěk 4940
2009 Escape Hybrid 4788
2009

Analýza maximální povolené hmotnosti spojky (GCWR) pro luxusní vozy z Německa a Japonska

Nejvyššímu segmentu dominují těžké váhy od Land Roveru. Modely Land Rover LR3 a Range Rover trvale překračují hranici 13 000 liber (GCWR). Pokud táhnete těžký přívěs v Range Rover Sport z roku 2007, vaše GCWR je 13 334 liber. Do roku 2009 LR3 zvýšil toto číslo na 13 662 liber (asi 6 197 kg). To je impozantní tažná kapacita. Samotný Range Rover zůstal stabilní v rozmezí 13 324 až 13 564 liber (asi 6 043–6 152 kg) v závislosti na modelovém roce. Nejde jen o trakci, ale také o celkovou hmotnost, kterou hnací ústrojí a rám zvládnou, než se začnete bát vyhoření brzd nebo prověšení odpružení.

Lexus zvolil jiný přístup. Jejich skóre GCWR je více rozptýlené a odráží modelové řady od sportovních sedanů po masivní SUV. Skutečné těžké váhy jsou zde Lexus LX 470 a jeho nástupce LX 570. LX 470 se v letech 2006 a 2007 držel stabilně na 12 240 librách. Když LX 570 přišel v roce 2008, toto číslo vyskočilo na 14 645 liber. Jedná se o výrazné zvýšení maximální povolené hmotnosti. Lexus GX 470 je o něco nižší, váží 11 521 liber. Pokud jezdíte s něčím jako RX 350, GCWR v letech 2008 a 2009 prudce klesne na 6 020 lb (asi 2 731 kg). V tomto SUV se s plně naloženou lodí nevydáte na dlouhou cestu. 2006 LS 430 nabízí 6 140 liber, ale pozdější modely LS jako LS 460 vůbec nemají uvedenou GCWR, což znamená, že nejsou určeny pro tažení.

Lincoln dělá věci jednoduchými s velkými auty. Navigator je dříč. V roce 2006 vážil 11 900 liber (asi 5 398 kg). Do roku 2007 toto číslo vzrostlo na 15 000 liber (asi 6 804 kg) a na této úrovni zůstalo až do roku 2009. To je solidní číslo na SUV v plné velikosti. Mark LT je ještě vyšší na 14 500 lbs (přibližně 6 577 kg) od roku 2006 do roku 2008. Kompaktnější modely Lincoln, jako je ** MKX**, se pohybují od 6 370 do 7 350 lb (přibližně 2 890 až 3 334 kg), zatímco ** 6,46 000 ve městě lb (asi 2 930 až 2 949 kg). Městské auto byste na seriózní tažení nepoužili a čísla to podporují.

Mazda a Mercury: Ford Connection

Údaje GCWR Mazdy jsou trochu nekonzistentní a velmi závislé na jejich partnerství s Fordem. Nákladní vozy řady B demonstrují jasný smysl pro progresivitu. B2300 začíná na 4 744 lbs (asi 2 152 kg) v roce 2006 a mírně se zvýší na 4 800 lb (asi 2 177 kg) v letech 2007 a 2008. Výkonnější verze B4000 dosahuje 6 973, 163 lbs (přibližně 20 kg) v 3 7 000 liber (asi 3 175 kg) v letech 2007 a 2008, poté mírně poklesne na 6 952 liber (asi 3 153 kg) v roce 2009. Proč tento pokles? Mohlo se jednat o menší úpravu přidělení užitečného zatížení nebo o konzervativní odhad pro daný rok.

CX-9 je dalším klíčovým hráčem. Začíná na 6 826 librách (asi 3 096 kg) v roce 2007, v roce 2008 se nemění a pak v roce 2009 klesne na 6 484 liber (asi 2 941 kg). To je znatelný pokles. Pokud za CX-9 z roku 2009 táhnete přívěs, máte výrazně menší bezpečnostní rezervu než model z roku 2007. Hybrid Tribute je ještě omezenější. V roce 2008 je jeho hodnocení pouze 4 747 liber (asi 2 153 kg). To stačí sotva na samotné auto plus lehký náklad.

Mercury přesně zrcadlí Mazdu, jak byste očekávali. Mountaineer začíná na 8 111 lbs (asi 3 679 kg) v roce 2006 a do roku 2007 stoupne na 8 217 lb (asi 3 727 kg), kde zůstane až do roku 2009. Minivan Monterey se drží stabilně na 7,990 librách. Grand Marquis vykazuje stabilní růst: 5 688 lb v roce 2006, 5 787 lb v roce 2007, 6 000 lb v roce 2008 a konečně 6 600 lb v roce 2008 2009. To je obrovský skok za poslední rok. Někdo se rozhodl, že platforma zvládne větší váhu, nebo možná uvolnil omezení. Ať tak či onak, Grand Marquis 2009 má výrazně vyšší GCWR než jeho protějšek z roku 2006.

Mercedes-Benz a MINI: Hranice přesné techniky

Čísla GCWR Mercedes-Benz vyprávějí příběh specializace. Malá auta jako C-Class, E-Class a S-Class obecně nemají uvedenou GCWR, což znamená, že nejsou určena pro tažení. Ale SUV a nákladní auta jsou stavěna jinak. G-Class (G500) je bestie, v roce 2007 dosahovala 12 695 liber a v roce 2008 12 661 liber. Modely GL-Class jsou ještě vyšší. GL320 dosahuje v roce 2007 hmotnosti 12 946 liber (přibližně 5 872 kg) a v roce 2008 stoupne na 12 963 liber (přibližně 5 880 kg). 13 000 liber (asi 5 897 kg) maximální povolené hmotnosti.

Třída ML se více liší. ML350 se pohybuje od 12 055 do 12 167 liber (asi 5 468 až 5 519 kg). ML500 je o něco vyšší na 12 145 lb. ML63 AMG je již několik let hodnocena jako 12 443 lb (přibližně 5 644 kg). Zajímavé je, že AMG nezíská navzdory silnějšímu motoru vyšší hodnocení než standardní ML500. Možná je limitujícím faktorem spíše odpružení nebo brzdy než výkon motoru. R-Class se objevuje pro rok 2009 pouze s GCWR 8 590 lb. To je na velký crossover slušné, ale nic ve srovnání s třídou G nebo třídou GL.

MINI je úplně jiný příběh. Modely Cooper Convertible, Cooper Hardtop a John Cooper Works představují pomlčku pro GCWR. Proč? Protože MINI necertifikuje tato vozidla pro tažení. Alespoň v tomto souboru dat. Na John Cooper Works Clubman z roku 2009 nemůžete táhnout přívěs. Konstruktéři se soustředí spíše na ovladatelnost a ovladatelnost než na užitečné zatížení a tažnou kapacitu. Je to kompromis. Získáte zábavné, ovladatelné auto, ale ztratíte užitečnost odtahového vozidla. Pokud potřebujete něco přepravit, podívejte se jinam.

Mitsubishi: Špičkové hodnocení a zmenšující se výběr

Údaje GCWR pro Mitsubishi jsou vzácné, zejména v posledních letech. Outlander začíná na 4 891 lbs (asi 2 218 kg) v roce 2006, stoupá na 5 682 lb (asi 2 577 kg) v roce 2007 a poté opět klesne na 5 045 lb (asi 2 2

Nissan GCWR

Řada Nissan pro roky 2006-2009 nabízí širokou škálu hodnot hrubé kombinované hmotnosti (GCWR). Pokud uvažujete o těžších nákladních vozidlech, Frontier a Titan jsou opravdoví dříči. V roce 2006 měl Titan postavu 11 465 liber. V roce 2007 se toto číslo zvýšilo na 11 600 £. Do roku 2008 mírně vzrostl na 11 688 GBP a v roce 2009 zůstal nezměněn. Frontier sledoval podobnou trajektorii. Modely z roku 2006 byly hodnoceny na 10 676 liber. V roce 2007 vyskočila na 11 133 liber. Poté opět klesla na 10 676 GBP v roce 2008, než se v roce 2009 vrátila na 11 133 GBP.

Armada začínala na 11 818 £ v roce 2006. V roce 2007 vzrostla na 12 800 £. V roce 2008 pak došlo k obrovskému skoku na 15 100 liber. Toto číslo zůstalo v roce 2009 nezměněno. U crossoverů byl Pathfinder v letech 2006 a 2007 stanoven na 10 523 GBP. V letech 2008 a 2009 se mírně zvýšil na 10 596 GBP. Murano zůstalo stabilní na £ 8,100 po dva roky, než kleslo na £ 7,505 v roce 2009. Xterra začínala na £ 9,658, udržela si toto číslo v roce 2007, pak klesla na £ 9,300 v posledních dvou letech.

Sedany a malá auta měly limity mnohem nižší. Altima se pohybovala kolem 4200 liber. V roce 2006 to začalo na 4 151 £. V letech 2007 a 2008 to bylo 4 205 £. V roce 2009 mírně vzrostl na 4 217 liber. Altima Hybrid byla v letech 2007 a 2008 hodnocena na 4 632 liber, v roce 2009 pak klesla na 4 620 liber. Maxima zůstala v rozmezí 4 600-4 700 liber. Sentra vzrostla z 3 663 liber v roce 2006 na 4 047 liber v letech 2008 a 2009. Versa neměla v průběhu let žádné oficiální hodnocení. 350Z a GT-R také neměly žádné zveřejněné hodnoty GCWR.

Pontiac GCWR

Pontiac v posledních letech zaznamenal zúžení sortimentu. G5 začínala na 4 141 £ v letech 2007 a 2008. V roce 2009 klesla na 3 902 £. G6 zůstala na 4 530 £ v letech 2006 a 2007. V letech 2008 a 2009 klesla na 4 455 £. Grand Prix byly konzistentní, v průměru £ 4,627-4,634. G8 zde byl jediným „těžkým“ modelem s hodnocením 6 035 liber v letech 2008 a 2009.

Torrent, crossover Pontiac, vykazoval menší zaváhání. V roce 2006 to začalo na 7 310 £. V roce 2007 vzrostlo na 7 407 £. Za poslední dva roky se pak vrátila na 7 310 liber. Vibe, založený na platformě Corolla, zůstal v letech 2006–2008 na 4 351 librách. V roce 2009 mírně vzrostl na 4 506 £. Solstice, GTO a Montana SV6 neměly uvedené GCWR po většinu nebo všechny z těchto let, s výjimkou Montana SV6 v roce 2006, který byl 8 500 liber.

Porsche GCWR

Porsche to zachovalo jednoduše. Cayenne byl jediným autem s uvedeným GCWR. V letech 2006 a 2008 to bylo 12 628 GBP. V roce 2009 se mírně zvýšil na 12 650 GBP. 911, Boxster a Cayman neměly specifikované hodnocení GCWR. Je to dáno jejich nízkou nosností, která je často omezená nebo žádná v závislosti na konkrétní konfiguraci a roku výroby.

Saab GCWR

Výkon Saabu byl u modelů 9-5 a 9-7X pozoruhodně stabilní. 9-5 zůstala na 7 120 librách od roku 2006 do roku 2009. 9-7X byla ve stejném období zaznamenána na 10 500 £. 9-3 pozorován postupný nárůst. V roce 2006 začínala na 5 430 £. Poté mírně klesla na 5 380 £ v letech 2007 a 2008. Poté prudce vzrostla na 5 680 £ v roce 2009. 9-2X, varianta s odznakem Subaru, byla v roce 2006 hodnocena na 5 220 liber.

Saturn GCWR

Saturn zaznamenal v posledních letech s Outlookem určité zvláštnosti. V roce 2007 začínala na 9 500 £. Poté výrazně klesla na 6 872 £ v roce 2008 a 6 852 £ v roce 2009. VUE Hybrid zůstala stabilní na 4 857 £ v roce 2007. V roce 2008 vzrostla na 5 475 £ a udržela si toto číslo ve verzi 2050 £. pak se za poslední dva roky zvýšil na 5 475 £.

Aura zůstala na 4 678 £ po celou dobu své výroby. Ion začínal na £ 3,946 v roce 2006 a klesl na £ 3,902 v roce 2007. Relay, Saturnův minivan, začínal na £ 8,500 v roce 2006, než klesl na £ 7,918 v roce 2007. Sky, Astra a Aura Hybrid neměly specifikovanou GCWR.

Scion GCWR

Vstupní modely společnosti Scion obecně neměly zveřejněné hodnoty GCWR. tC, xA, xB a xD zobrazují pomlčky pro každý rok od roku 2006 do roku 2009. To znamená, že nebyly výrobcem určeny pro tažení, nebo alespoň nebyly v těchto specifikacích uvedeny žádné oficiální údaje.

chytré GCWR

Smart fortwo neměl v roce 2008 specifikovaný GCWR. To je v souladu s jeho malými rozměry a omezenými možnostmi pohonného ústrojí. Nebyl navržen pro tažení.

Subaru GCWR

Řada Subaru s pohonem všech kol obsahuje některé zajímavé změny GCWR. Outback začínal na 6 160 £ v roce 2006. V roce 2007 vzrostl na 6 180 £. V roce 2008 dosáhl 6 200 liber a v roce 2009 dosáhl 6 207 liber. Legacy Sedan začínal na 6 050 £, v roce 2007 se přesunul na 6 120 £, od

Údaje o maximální kombinované hmotnosti (GCWR) pro Volkswagen v polovině roku 2000 jsou skoupé. Většina modelů, jako je Golf, GTI, Jetta, Beetle, Passat a R32, nemá uvedené údaje. Musíte si klást otázku, zda tato auta vůbec něco utáhnou.

Limity tažných zařízení Volkswagen podle roku

2006 Volkswagen Touareg má GCWR 12 952 lbs. Toto je jediné číslo ve sloupci. Zbytek sestavy je prázdný.

V roce 2007 zaznamenal Touareg mírný nárůst. Jeho GCWR stoupá na 13 034 lbs. Eos se připojuje k sestavě, ale stále jí chybí hodnocení. Nejisté zůstávají varianty Jetta, Passat a Beetle.

2008 přináší do sestavy R32 a GLI, ale jejich GCWR stále chybí. Objeví se Touareg 2, ale zde pro něj není žádné konkrétní hodnocení.

Do 2009 bude obraz jasnější, ale pouze pro velká auta. Minivan Volkswagen Routan má hmotnost 6 771 lb. Tiguan SUV má nižší hodnotu 5 748 liber. Touareg 2 se vrací s GCWR 12 952 liber.

„Většina vozů VW z tohoto období nemá zveřejněná data GCWR, což nutí majitele spoléhat se na pohotovostní hmotnost vozidla a maximální užitečné zatížení pro výpočty tažení.“

Pro referenci byste si také měli zkontrolovat GVWR, GAWR, užitečné zatížení, pohotovostní hmotnost, užitečné zatížení a tažnou kapacitu, abyste získali úplný obrázek o tom, co tato vozidla dokážou zvládnout.

Údaje GCWR Volvo: 2006–2009

Volvo je v poskytování informací otevřenější. Čísla jsou k dispozici, i když se výrazně liší v závislosti na modelu.

Modely Volvo 2006
XC90 vede smečku s GCWR 8 694 lbs. C70 je další s 7 222 lbs. S80 dosahuje maxima 7 184 liber. XC70 je hodnocena na 7 125 lb.
Subkompaktní vozy jsou mnohem omezenější. V706 746 liber. S60 přichází na 6,843 lbs.
S40 a V50 jsou lehčí, s GCWR 5 375 lbs a 5 476 lbs, v tomto pořadí.

Modely Volvo 2007
XC90 mírně klesá na 8 570 liber.
C70 ztrácí výkon a klesá na 5 942 lbs.
S80 také klesne na 6 943 lbs.
XC70 zůstává stabilní na 7 125 lbs.
V70 zůstává na 6 746 lbs.
S60 se mírně zvýší na 6 951 lbs.
S40 a V50 se mírně zvýší na 5 384 lb a 5 494 lb.

Modely Volvo 2008
C30 se objeví s nízkým GCWR 5 105 lbs.
XC90 zůstává beze změny na 8 570 lbs.
XC70 vyskočí na 7 549 liber.
S80 se zvyšuje na 7 282 lb.
V70 stoupá na 6 977 lb.
S60 zůstává na 6 973 lbs.
C70