We zijn er allemaal geweest. Je probeert een berg spullen te vervoeren. Soms is het eenvoudig. Een rugzak. Misschien een kat. Andere keren is het een ramp in wording. Je probeert te veel boodschappentassen mee te nemen. De melk morst. Het fruit wordt geplet. Je overbelast je armen. Het is gevaarlijk. Je lichaam is niet gebouwd voor zoveel gewicht.
Auto’s kampen met hetzelfde probleem. Vrachtwagens. SUV’s. Wij verplaatsen elke dag vracht. Maar overbelast de motor en de transmissie. Je belast de mechanische onderdelen. Chauffeurs brengen zichzelf en anderen in gevaar. Het kennen van het laadvermogen van uw voertuig is niet alleen maar wiskunde. Het is veiligheid.
Het laadvermogen is het totale gewicht dat het voertuig vervoert. Dit is inclusief vracht. Inclusief passagiers. Voordat je alles in de kofferbak stapelt, onthoud: mensen tellen. Je moet precies weten hoeveel je kunt passen. En hoeveel ritten je moet maken.
Het berekenen van dit aantal klinkt als een hele klus. Dat zou niet zo moeten zijn. Laten we de wiskunde opsplitsen.
De wiskunde achter de capaciteit
Je hebt geen ingenieursdiploma nodig. Je hebt een sticker nodig. Zoek naar het Gross Vehicle Weight Rating (GVWR). Deze bevindt zich op de deurpost aan de bestuurderszijde. Het staat ook in de gebruikershandleiding. Het GVWR is het maximale totaalgewicht dat het voertuig aankan. Dit omvat het voertuig zelf. Plus passagiers. Plus brandstof. Plus vracht.
Om uw laadvermogen te vinden, heeft u twee cijfers nodig. De eerste is de GVWR. De tweede is het leeggewicht. Leeggewicht is het gewicht van het voertuig met standaarduitrusting. Geen passagiers. Geen lading. Alleen de auto.
Trek het leeggewicht af van de GVWR. Het resultaat is uw laadvermogen.
“Passagiers tellen ook mee als lading.”
Dit getal geeft de harde limiet aan. Als je die overschrijdt, speel je met vuur. De remmen werken niet goed. Banden kunnen kapot gaan. Onderdelen van de ophanging kunnen defect raken. Mogelijk vervalt uw garantie.
Waarom de sticker belangrijk is
Veel mensen negeren de deurpoststicker. In plaats daarvan kijken ze naar de trailerbeoordeling. Dat is een ander nummer. Het trekvermogen is voor trekken. Lading is om te dragen. Het verwarren van deze twee leidt tot ongelukken.
Denk eens aan een pick-up. Het zou 10.000 pond kunnen trekken. Maar het laadvermogen bedraagt misschien slechts 2.000 pond. Plaats een zware trekhaak en een beladen aanhangertong in het bed. Je zou die limiet van 2.000 pond onmiddellijk kunnen overschrijden. De achtervering zal doorzakken. De voorkant gaat omhoog. Sturen wordt onvoorspelbaar.
SUV’s zijn lastiger. Fabrikanten vermelden het trekvermogen prominent. Het laadvermogen is vaak begraven. Maar er gelden dezelfde regels. Een vrachtwagen van een halve ton vervoert eigenlijk geen halve ton. Moderne vrachtwagens zijn zwaarder. Leeg gewicht vreet het laadvermogen op.
Wat telt mee voor de limiet?
Mensen denken dat de lading precies is wat ze inpakken. Dat is het niet. Elk item telt op.
- Passagiers: Een gemiddelde volwassene weegt 150 tot 200 pond. Een gezin van vier voegt 600 tot 800 pond toe. Dat is verdwenen.
- Brandstof: Een volle tank benzine weegt ongeveer 6 pond per gallon. Voeg 15 gallon toe. Dat is 90

Bereken uw laadlimiet met een eenvoudige wiskundige truc.
U heeft slechts twee cijfers nodig om te weten wat uw voertuig daadwerkelijk kan vervoeren.
- Het bruto voertuiggewicht (GVWR).
- Het leeggewicht.
Trek het één van het ander af.
Het resultaat is uw laadvermogen.
Zo simpel is het.
Wat is GVWR?
Het bruto voertuiggewicht is niet het gewicht van de auto.
Het is het maximale gewicht dat de auto volgens de fabrikant aankan.
Dit omvat alles.
Het voertuig zelf.
Alle vloeistoffen.
Benzine.
Diesel.
Motorolie.
Koelmiddel.
Plus alle vracht.
Passagiers.
Hulpmiddelen.
Alles wat je inlaadt.
De fabrikant berekent dit aantal.
Je raadt het niet.
Waar vind je het?
Raadpleeg uw gebruikershandleiding.
Kijk naar de deurpost.
Bij de sluiting zit een sticker.
Het vermeldt de GVWR.
U kunt ook online databases raadplegen.
Maar de sticker is de bron van de waarheid.
Wat is het rijklare gewicht?
Leeggewicht is het gewicht van de auto op zichzelf.
Geen passagiers.
Geen lading.
Maar er zitten wel vloeistoffen in.
Een volle tank benzine.
Andere noodzakelijke vloeistoffen.
Dit is het basisgewicht.
Het is geen “droog” gewicht.
Het is een rijklaar gewicht.
De wiskunde
Het laadvermogen is wat overblijft nadat u het leeggewicht van de GVWR hebt afgetrokken.
GVWR minus leeggewicht is gelijk aan laadvermogen.
Hier is een voorbeeld.
Stel dat uw auto een GVWR van 3.500 pond heeft.
Dat is 1.588 kilogram.
Het leeggewicht bedraagt 3.000 pond.
Dat is 1.361 kilogram.
Voer de aftrekking uit.
3.500 min 3.000.
Je hebt nog 500 pond over.
Dat is 227 kilogram.
Dat is uw lading.
Laad meer dan dat.
En je riskeert schade.
Of het vervallen van garanties.
Of een mislukte inspectie.
De wiskunde liegt niet.
Vrachtwagenlading
Maakt het type voertuig uit?

Payload is geen universele maatstaf. Het verschuift dramatisch, afhankelijk van de metalen doos waarin u rijdt. Je zou geen lange 2×4’s in een hatchback proppen voor een huisrenovatie. Omgekeerd heb je geen klasse 8 semi nodig om boodschappentassen voor een week te vervoeren. Het onderscheid is van belang omdat “lading” bij een pick-up iets heel anders betekent dan bij een sedan.
In de Verenigde Staten zijn de laadcapaciteiten van vrachtwagens rechtstreeks gekoppeld aan de manier waarop de overheid het maximale bruto voertuiggewicht (GVWR) van het voertuig classificeert. Deze beoordeling is het plafond. Het is de absolute limiet van wat het chassis, de ophanging en de banden aankunnen als ze volledig beladen zijn.
De Federal Highway Administration verdeelt deze beoordelingen in acht verschillende klassen. Als u begrijpt waar uw vrachtwagen zich in deze hiërarchie bevindt, kunt u erachter komen wat u daadwerkelijk in bed mag stoppen.
De acht klassen van vrachtwagengewicht
De Amerikaanse regering gokt niet alleen op deze cijfers. Het zijn harde limieten, gebaseerd op technische normen. Hier ziet u hoe de GVWR uiteenvalt:
| Gewichtsklasse | Maximale GVWR |
|---|---|
| Klasse 1 | 6.000 pond (2.722 kg) |
| Klasse 2 | 10.000 pond (4.536 kg) |
| Klasse 3 | 14.000 pond (6.350 kg) |
| Klasse 4 | 16.000 pond (7.258 kg) |
| Klasse 5 | 19.500 pond (8.845 kg) |
| Klasse 6 | 26.000 pond (11.793 kg) |
| Klasse 7 | 33.000 pond (14.969 kg) |
| Klasse 8 | Ruim 33.000 pond |
Het is vermeldenswaard dat klasse 8 geen vast nummer is. Het is een emmer voor alles wat zwaarder is dan de Klasse 7-limiet. Dit zijn jouw grote installaties. De zware transporteurs.
Licht, middelzwaar en zwaar gebruik
Het Amerikaanse ministerie van Transport (DOT) vereenvoudigt dit raster in drie bredere operationele categorieën. Deze classificatie bepaalt vaak de licentievereisten en onderhoudsschema’s, en niet alleen wat u kunt meenemen.
Lichte vrachtwagens
Klassen 1 en 2 vallen hier. Dit zijn uw standaard pick-up trucks en werkwagens. Een Ford F-150 of een Chevy Silverado 1500 zit doorgaans in klasse 2. Als u een consumententruck koopt, is dit de plek waar u woont. Het laadvermogen is hier beheersbaar, maar wordt strikt beperkt door de GVWR minus het leeggewicht.
Middelzware vrachtwagens
Klassen 3 tot en met 5. Deze voertuigen overbruggen de kloof tussen consumentenpick-ups en commerciële beesten. Ze hebben vaak een commercieel rijbewijs (CDL) nodig, afhankelijk van de staat, maar niet altijd. In deze ruimte wonen bakwagens, grote bestelwagens en pendelbussen. Het laadvermogen neemt hier aanzienlijk toe, waardoor zwaardere, dichtere lading mogelijk is die een Klasse 2-ophanging zou overleven.
Zware vrachtwagens
Klassen

SUV-laadvermogen
U hoeft geen grind te vervoeren om rekening te houden met de lading. Sedans hebben ook hun grenzen. Ze verbergen ze gewoon beter dan vrachtwagens. We negeren het gewicht totdat de ophanging het dieptepunt bereikt. Of de bediening wordt zacht. Een roadtrip met het hele gezin voelt prima, totdat het derde kind erin stapt met een rugzak vol boeken. Dan zie je de waarheid.
Fabrikanten gebruiken een standaard wiskundetruc. Ze gaan ervan uit dat elke persoon 68 kg weegt. Dit geldt ook voor jou. En het kind op de stoelverhoger. En de hond als ze hem als passagier meetellen in het gewichtsverdelingsmodel. Het is een gemiddelde. Jij weegt misschien 200. Hij weegt misschien 120. De auto maakt het niet uit. De deurpoststicker wel.
Een lege achterbank in een vijfzitter is dus geen vrije ruimte. Het is een reserve van 450 pond (204 kg). Die kun je vullen met bagage. Koelers. Kampeerspullen. Overschrijd alleen het totale bruto voertuiggewicht (GVWR) niet. Dat getal is het harde plafond. Het is het maximale gewicht dat de auto veilig kan dragen. Alles erin. Iedereen erin. Alles.
SUV-laadvermogen
Mensen denken dat SUV’s de koningen van het laadvermogen zijn. Ze zijn zwaar. Ze zitten hoog. Ze zien eruit alsof ze een koelkast kunnen doorslikken. Maar weegschaal met maat. Een groter frame betekent een zwaardere schaal. De motor moet groter. De remmen moeten sterker zijn. Het basisgewicht van een middelgrote SUV is dus vaak hoger dan dat van een full-size sedan.
Dat betekent niet dat het laadvermogen afneemt. Meestal blijft het gelijk of groeit het lichtjes. Maar de foutmarge wordt kleiner. Je hebt minder bewegingsruimte voordat de banden piepen. Het zwaartepunt ligt hoger. Als je een SUV tot het uiterste bepakt met dakkoffers en bagage, heb je niet alleen te maken met gewicht. Je hebt te maken met dynamiek.
“De meeste autofabrikanten houden rekening met 150 pond per persoon per zitplaats.”
Overweeg een typische cross-over. Laten we zeggen dat de GVWR 5.500 lbs is. Het leeggewicht bedraagt 4.200 kg. Uw laadvermogen is 1.300 lbs. Dat klinkt als veel. Totdat je rekening houdt met de bestuurder van 200 pond. De passagier van 150 pond. Twee kinderen. 600 kg weg. Je hebt nog 700 pond over voor benzine, vracht en accessoires. Een volle tank benzine voegt 150 lbs toe. Nu zit je op 550 pond voor spullen. Dat zijn twee koffers en een tent. Geen vleugel.
Sommige luxe SUV’s bieden luchtvering. Ze kunnen de rijhoogte aanpassen. Ze kunnen het lichaam onder belasting horizontaal houden. Maar ze verhogen de GVWR niet. De veren worden samengedrukt. De schokken werken harder. De banden slijten sneller. De limiet voor het laadvermogen blijft dezelfde wettelijke en fysieke grens. Het is geen suggestie. Het is een natuurkundige vergelijking.
Welke SUV kan het beste zware lasten aan? Kijk naar het laadvermogennummer op de deursticker. Niet het trekvermogen. Slepen is anders. Het slepen brengt een hapering met zich mee. Het betreft een aparte berekening voor het tonggewicht. De lading is wat er op het voertuig zit. Het tonggewicht telt mee voor de lading. Als u 1.000 kg trekt, 100-1

Pick-ups domineren het transportgesprek, maar SUV’s nemen een vreemde middenweg in. Ze bieden het comfort van een auto en het gebruiksgemak van een vrachtwagen. Dat suggereert de marketing tenminste. In werkelijkheid bevindt het laadvermogen van een SUV zich precies tussen een sedan en een zware vrachtwagen. Het is beter dan een auto. Het komt zelden overeen met een echte werkwagen.
Het gemak van het laden van een SUV valt niet te ontkennen. Klap de achterbank naar voren. Je krijgt een aaneengesloten vrachttunnel. Dit ontwerp nodigt uit tot zware uitrusting, kampeeruitrusting of grotere huishoudelijke artikelen. Het dak biedt bescherming tegen weersinvloeden die vrachtwagens met open laadbak ontberen. Maar dat dak legt ook een hard plafond op aan verticaal stapelen. U kunt geen lading hoger stapelen dan de daklijn zonder de structurele integriteit in gevaar te brengen.
Veiligheid is hier de echte beperking. De perceptie van de SUV als een onoverwinnelijke vrachtvervoerder is gevaarlijk. Letterlijk. Het zwaartepunt ligt hoger dan bij een sedan. Als je hem te zwaar belast, verdwijnt de stabiliteit. Het risico op omrollen neemt exponentieel toe zodra u de ontwerplimieten overschrijdt. De natuurkunde geeft niets om je weekendplannen.
Fabrikanten reageerden op de ongerustheid van de consument en de regeldruk. Elektronische stabiliteitscontrole werd standaard. Het helpt het verlies van controle te verminderen. Maar de wetgeving deed meer. Sinds september 2004 heeft de National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) specifieke etikettering verplicht gesteld. Elk voertuig met een bruto voertuiggewicht (GVWR) van minder dan 4.536 kg (10.000 pond) moet een bordje tonen.
Dit label is geen optionele decoratie. Hierop staat het maximale gezamenlijke gewicht van alle inzittenden en bagage vermeld. Het bevindt zich op de deurpost. Controleer de jouwe. Als je het negeert, gok je met natuurkunde.
Dus wat als u iets bijzonder zwaars moet vervoeren? Kunt u uw laadvermogen vergroten? Op de volgende pagina zullen we het ontdekken.

Je hebt de cijfers gekraakt. U weet precies hoeveel uw voertuig kan vervoeren. Maar dat aantal is niet genoeg. Je ziet een aanhangwagen. Je ziet een klus die gedaan moet worden. En het laadvermogen van uw voorraad staart u als een bakstenen muur in het gezicht.
Is er een manier om dit te omzeilen?
Ja. Maar niet zoals je zou denken. Je voegt niet zomaar meer staal aan je frame toe en noemt het een dag. U upgradet het pakket.
De upgrade van het sleeppakket
Vrachtwagenfabrikanten zijn niet blind voor uw behoeften. Bijna elke fabrikant biedt optionele trekpakketten aan voor hun zware en lichte vrachtwagens. Dit zijn niet alleen badge-upgrades. Het zijn functionele veranderingen die de manier veranderen waarop uw voertuig met het gewicht omgaat.
Wat erin zit, verschilt per merk. Ford geeft je misschien een aanhangwagenremcontroller. GM zou een zwaar koelsysteem kunnen bevatten. Maar de kerncomponenten zijn meestal consistent.
Dit is wat u normaal gesproken krijgt in een standaard trekpakket:
- Aanhangwagenbedrading: Je hebt stroom nodig voor de verlichting van de aanhangwagen. De standaardbedrading verslikt zich vaak onder belasting. Een speciaal harnas lost dit op.
- Heavy-duty trekhaak: De fabrieksontvanger is vaak geschikt voor licht gebruik. Upgraden naar een klasse IV- of V-trekhaak vergroot de structurele integriteit aan de achterkant.
- Veiligheidskettingen: Standaardprobleem, maar vaak geüpgraded in zware pakketten.
- Transmissiekoeler: Dit is de grote. Slepen genereert warmte. Transmissies smelten. Een extra koeler houdt de vloeistoftemperatuur laag tijdens lange beklimmingen.
- Rem-upgrade: Sterkere remklauwen of rotoren. Je moet zowel de vrachtwagen als de aanhanger stoppen.
- Motorwissel: Sommige pakketten bevatten een motor met grotere cilinderinhoud of een versie met hoog vermogen van de standaardmolen. Dit vergroot het koppel en het laadvermogen indirect, doordat het voertuig de stress aankan zonder uit te zakken.
De gevarenzone
Hier is de harde waarheid. Je kunt de natuurkunde niet bedriegen.
Als je het laadvermogen negeert, speel je Russische roulette met je vering en banden. Bij overbelasting van een voertuig verandert het zwaartepunt. Het vergroot de remafstanden. Het scheurt door bussen en schokken.
Het is ook een legale tijdbom.
Stop voor een kapot achterlicht. De agent kijkt naar uw banden. Ze zijn aan het uitpuilen. Ze zien er overbelast uit. Hij controleert uw inschrijving. Hij ziet dat u meer gewicht vervoert dan het bruto voertuiggewicht (GVWR) toestaat.
U krijgt een bekeuring voor onveilig laden.
Niemand geniet hiervan. Het kost geld. Het kost tijd. En het verpest je dag.
Uw gegevens vinden
U moet uw limieten kennen voordat u gaat laden. Elk merk en model heeft specifieke nummers. In de onderstaande grafieken wordt het max. laadvermogen (lbs) voor populaire modellen van 2006 tot 2009 weergegeven.
Let op de gaten. Een streepje (–) betekent dat er voor dat jaar/model geen gegevens beschikbaar waren in deze specifieke dataset. Ga niet uit van nul. Neem aan onbekend.
Acura-lading
| Jaar | Model | Maximaal laadvermogen (lbs) |
|---|---|---|
| 2006 | MDX | – |
| 2006 | RL | – |
| 2006 | RSX | – |
| 2006 | TL | – |
| 2006 | TSX | – |
| 2007 | MDX | 1158 |
| 2007 | RL | – |
| 2007 | RDX | 870 |
| 2007 | TL | – |
| 2007 | TSX | 850 |
| 2008 | MDX | 1158 |
| 2008 | RL | – |
| 2008 | RSX | 870 |
| 2008 | TL | – |
| 2008 | TSX | 850 |
| 2009 | MDX | 1158 |
| 2009 | RL | – |
| 2009 | RSX | 870 |
| 2009 | TSX | 850 |
Meer Acura-specificaties:
– Acura GVWR
– Acura GAWR
– Acura GCWR
– Acura vrachtdraagvermogen
– Acura rijklaar gewicht
– Acura-trekvermogen
Audi Payload
| Jaar | Model | Maximaal laadvermogen (lbs) |
|---|---|---|
| 2006 | A3 | – |
| 2006 | A4 | – |
| 2006 | A6 | – |
| 2006 | A8 | 1213 |
| 2006 | S4 | – |
| 2006 | TT | 728 |
| 2007 | A3 | – |
| 2007 | A4 | – |
| 2007 | A6 | – |
| 2007 | A8 | – |
| 2007 | Q7 | – |
| 2007 | RS4 | – |
| 2007 | S4 | – |
| 2007 | S6 | – |
| 2007 | S8 | 1213 |
| 2008 | A3 | – |
| 2008 | A4 | – |
| 2008 | A5 | – |
| 2008 | A6 | – |
| 2008 | A8 | – |
| 2008 | Q7 | – |
| 2008 | R8 | – |
| 2008 | RS4 | – |
| 2008 | S4 | – |
| 2008 | S5 | – |
| 2008 | S6 | – |
| 2008 | S8 | – |
| 2008 | TT | – |
| 2009 | A3 | – |
| 2009 | A4 | – |
| 2009 | A5 | – |
| 2009 | A8 | – |
| 2009 | Q7 | – |
| 2009 | R8 | – |
| 2009 | S4 | – |
| 2009 | S5 | – |
| 2009 | S8 | – |
| 2009 | TT | – |
Meer Audi-specificaties:
Chevrolet Payload
De line-up van 2006 vertelt je precies waar Chevy op aandrong. Als je naar lichte vrachtwagens keek, was de Silverado 3500 HD de koning met 5169 lbs maximaal laadvermogen. Dat is bijna drie ton. De 2500 HD bleef niet ver achter met 3606 lbs. Zelfs de kleinere 1500-modellen hadden een behoorlijk gewicht, waarbij de standaard Silverado 1913 lbs bereikte. De hybride versie? Slechts 1162 lbs. Je hebt een boete betaald voor dat brandstofverbruik.
Vans hielden hun mannetje. De Express 1500 verplaatste 2306 lbs. Compacte SUV’s zoals de TrailBlazer waren lichter en wogen op 1194 lbs, terwijl de TrailBlazer EXT wat meer gewicht toevoegde op 1429 lbs. De HHR was streng over zijn grenzen. Je had precies 900 lbs om mee te spelen.
In 2007 veranderden de zaken. De Tahoe werd sterker en sprong naar 1835 lbs. De Suburban 1500 daalde licht tot 1593 lbs, terwijl de heavy-duty 2500-versie van de Suburban daalde tot 2561 lbs. De Silverado 1500 Classic behield de oudere specificatie van 1913 lbs, maar het nieuwe model uit 2007 daalde naar 1658 lbs. Waarom? Nieuwere platforms waarschijnlijk. De Silverado 2500 HD verloor ook wat terrein en kwam uit op 3458 lbs.
2008 veranderde het script niet veel. De Tahoe bleef op 1835 lbs. De Tahoe Hybrid kwam binnen met 1830 lbs, bijna vergelijkbaar met zijn broer of zus die alleen op benzine rijdt. De Silverado 3500 HD kreeg uiteindelijk een ander nummer dan ‘Classic’ en bereikte in sommige configuraties 3621 lbs, hoewel de specificaties van 2009 laten zien dat hij hoger klimt.
2009 bracht de zware slagmensen. De Express 3500 bereikte een maximum van 4147 lbs. De Silverado 3500 HD sprong naar 3873 lbs. De Colorado pick-up daalde naar 1250 lbs, een merkbare daling ten opzichte van de 1316 lbs van vorig jaar. Als u dat jaar lading in een middelgrote vrachtwagen nodig had, was u misschien teleurgesteld.
Chrysler-lading
Het laadvermogen van Chrysler in dit tijdperk was over het algemeen bescheiden. De meeste sedans en coupés zoals de 300 en Sebring hebben in de standaardtabellen geen maximaal laadvermogen vermeld, waarschijnlijk omdat ze niet als werkpaarden zijn ontworpen. De PT Cruiser was een uitzondering. In 2007 kon hij 1907 lbs vervoeren. In 2008 kromp die capaciteit tot 889 lbs. Een vreemde daling, maar de gegevens zijn wat ze zijn.
Minibusjes waren het brood en de boter. De Town & Country begon 2007 sterk met 1200 lbs en hield die lijn vast tot en met 2008. De Pacifica was lichter, beginnend bij 889 lbs en gedaald tot 865 lbs in 2008.
De Aspen SUV presteerde solide. Van 2007 tot en met 2009 behield hij een stabiele 1600 lbs. De hybride variant van de Aspen in 2009 bood 1500 lbs, waarbij hij slechts 100 lbs opofferde voor efficiëntie.
Ontwijk lading
Dodge-vrachtwagens wogen zwaar. De Ram 3500 in 2006 was een beest met 4660 lbs. In 2008 was dat aantal gestegen naar 4870 lbs. Ook de Sprinter-busjes waren indrukwekkend. De Sprinter Wagon 2500 begon in 2006 met 4824 lbs, maar dat daalde aanzienlijk tot 3074 lbs in 2008. De bestelwagenversies waren consistent hoger dan de wagon, waarbij de Sprinter Van 3500 in 2008 en 2009 4530 lbs bereikte.
Pickups waren het hoofdverhaal. De Ram 1500 kende enige volatiliteit. Het begon bij 1750 lbs in 2006 en 2007, steeg tot 1810 lbs in 2008 en kelderde vervolgens naar 1490 lbs in 2009. Dat is een enorme daling voor dezelfde modelnaam. De Ram 2500 groeide gestaag: 3020 lbs (2006) tot 3260 lbs (2009).
De Ram 3500 had een raar jaar in 2009. Hij daalde naar 3560 lbs, vergeleken met 4870 lbs in 2008. Je moet de specifieke uitrusting en configuratie controleren, aangezien deze cijfers enorm varieerden afhankelijk van de asverhouding en de motor. De Dakota was consistent en behaalde in 2008 en 2009 1630 lbs, nadat hij in 2006 begon op 1750 lbs.
Ford Payload
De bestelwagens uit de E-serie van Ford waren de zware lifters. De E 350 Super Duty verplaatste zich in 2006 4165 lbs. Het bleef hoog en bereikte in 2007 4200 lbs. In 2009 was het nog steeds 4060 lbs. De E 250 was ook een krachtpatser, variërend van 3435 lbs in 2006 tot 3530 lbs in 2009.
Vrachtwagens vertelden een ander verhaal. De F 150 begon in 2006 met 1640 lbs en klom in 2007 en 2008 naar 1650 lbs. In 2009 steeg hij naar 3030 lbs. Dat is geen typefout. Het herontwerp van 2009 zorgde voor een enorme toename van het laadvermogen. Als je een gebruikte F 150 kocht, was het bouwjaar belangrijker dan de bekleding.
De F 250 bleef van 2006 tot en met 2008 stabiel rond 3100 lbs en zakte vervolgens lichtjes naar 3030 lbs in 2008. De F 350 begon op 4000 lbs en zakte in 2008 en 2009 naar 3900 lbs. De zware F 450 verscheen in 2008 met een duizelingwekkende 6120 lbs aan laadvermogen, alvorens in 2009 terug te vallen naar 3900 lbs (waarschijnlijk een gegevensvariatie of een specifieke cabine-/chassisconfiguratie).
SUV’s zoals de Expedition bleven tussen 2007 en 2009 constant op 1822 lbs. De Escape Hybrid was ook vreemd stabiel, met een gewicht van 1040 lbs over drie jaar.
GMC-lading
GMC en Chevy delen platforms, maar de laadvermogennummers komen niet altijd perfect overeen. In 2006 verplaatste de Sierra 3500 4658 lbs, terwijl de Chevy Silverado 3500 HD op de notering stond van 5169 lbs. Een verschil van meer dan 500 kg voor vrijwel dezelfde truck. De Sierra 2500 HD begon op 4058 lbs, wat hoger is dan de 3606 lbs van de Silverado 2500 HD.
De splitsing tussen Yukon en Tahoe verschilde ook. De Tahoe noteerde in 2006 1522 lbs, terwijl de Yukon iets hoger was met 1522 lbs (wacht, ze komen overeen in 2006). In 2007 sprong de Tahoe naar 1835 lbs, terwijl de Yukon daalde naar 1835 lbs (ook passend). De Yukon Hybrid bleef in 2008 en 2009 stabiel op 1830 lbs.
De Canyon pick-up was sterk. Hij kon van 2006 tot en met 2008 1547 lbs aanhouden en daalde vervolgens naar 1422 lbs in 2009. De Sierra 1500 volgde een vergelijkbare trend, beginnend bij 1889 lbs, met een piek van 1952 lbs in 2007 en daalde tot 1842 lbs in 2009.
Vans bleef consistent. De Savana 1500 bleef alle vier jaar op 2306 lbs. De Savana 3500 hield 4147 lbs stabiel. Geen veranderingen daar.
Zware vervoerders vergelijken
Als je kijkt naar de Ram 3500 uit 2006 van 4660 lbs versus de GMC Sierra 3500 uit 2006 van 4658 lbs, is het verschil verwaarloosbaar. Maar kijk eens naar de Silverado 3500 HD met 5169 lbs. Het presteerde beter dan beide. Dat is bijna 1000 pond meer dan de Ram.
In 2009 plaatste de Ford F 150 met zijn sprong naar 3030 lbs hem in een andere klasse dan de Dodge Ram 1500 met **1490 lbs
Honda-laadvermogen per model
Honda’s line-up van 2006 tot 2009 vertelt een verhaal van diversificatie. De Ridgeline bewees al zijn waarde als bedrijfsvoertuig, terwijl de Odyssey de keuze bleef van gezinsvervoerders voor het vervoer van mensen, niet alleen voor vracht.
Honda Payload 2006
De Ridgeline leidde de aanval met een solide maximaal laadvermogen van 1549 lbs. De Odyssey bleef niet ver achter met 1349 lbs. De Insight kon verrassend genoeg 400 lbs** aan, terwijl de meeste andere genoemde modellen geen specifieke openbare laadvermogengegevens voor dat jaar hebben.
Honda Payload 2007
De Civic kreeg een beoordeling van 385 lbs. Het Element sprong naar 675 lbs en de nieuwe Pilot kwam binnen met 1322 lbs. De Ridgeline bleef stabiel op 1549 lbs en de Odyssey bleef op 1349 lbs.
Honda Payload 2008
Consistentie hier. Civic op 385 lbs. Element op 675 lbs. Odyssee op 1349 lbs. Piloot op 1322 lbs. Ridgeline op 1549 lbs. De rest van de vloot liet geen nieuwe cijfers zien.
Honda Payload 2009
De Odyssey en Pilot bleven constant op respectievelijk 1349 lbs en 1322 lbs. Bij andere modellen, zoals de Civic en Fit, waren voor deze periode geen bijgewerkte openbare specificaties voor het laadvermogen vermeld.
“Payload is meer dan alleen vracht. Het omvat passagiers, brandstof en accessoires. Overbelasting van een Honda leidt tot falen van de ophanging en ongeldige garanties.”
HUMMER Laadvermogen per model
HUMMER bouwde geen auto’s. Ze bouwden obstakels. De H3 was het instappunt, terwijl de H2 een steen op wielen was. Hun laadvermogencijfers weerspiegelen die brute techniek.
HUMMER-laadvermogen 2006
De H1 Alpha kon 3087 lbs dragen, een duizelingwekkende hoeveelheid voor een voertuig van dat formaat. De H3 behaalde 1150 lbs. Op de H2 stond geen publieke figuur vermeld.
HUMMER-laadvermogen 2007
De H3 bleef op 1150 lbs. De H2 bleef niet-beursgenoteerd.
HUMMER-laadvermogen 2008
De H2 liet uiteindelijk een getal zien: 2200 lbs. De H3 hield stand op 1150 lbs.
HUMMER-laadvermogen 2009
De H2 bleef op 2200 lbs. De H3 kreeg een lichte stijging naar 1312 lbs. De H3T-pick-upvariant had een nominaal vermogen van 1090 lbs.
“Als je moet slepen, controleer dan de GCWR, niet alleen het laadvermogen. Deze vrachtwagens zijn zwaar. Hun laadvermogen is indrukwekkend, maar hun draaicirkel niet.”
Hyundai-laadvermogen per model
Hyundai bevond zich in een overgangsfase. 2006 en 2007 waren magere jaren voor publieke payloadgegevens. In 2008 werd het assortiment uitgebreid, maar specifieke cijfers over het laadvermogen bleven in de meeste catalogi schaars.
Hyundai Payload 2006-2008
Modellen zoals de Accent, Azera, Elantra, Santa Fe, Sonata, Tiburon en Tucson vermeldden geen openbare gegevens over het maximale laadvermogen voor 2006, 2007 en 2008. De Veracruz ontbrak ook cijfers in 2007 en 2008.
Hyundai Payload 2009
De opstelling veranderde. De Genesis, Accent, Azera en Sonata verschenen, maar geen enkele had specifieke payload-nummers in deze dataset.
“Hyundai’s focus in deze tijd lag op garantie en betrouwbaarheid, niet op zware specificaties. Als je laadvermogen nodig hebt, waren ze niet de eerste keuze.”
Laadvermogen van Infiniti per model
Infiniti bracht luxe in balans met verrassende functionaliteit. De FX-serie en QX56 boden robuuste laadvermogens, terwijl de sedans zoals de G- en M-serie lichter waren.
Infiniti Payload 2006
De QX56 leidde met 1440 lbs. De FX35 vervoerde 1183 lbs en de FX45 verwerkte 1091 lbs. De G35 haalde 886 lbs en de Q45 kon 979 lbs aan.
Infiniti Payload 2007
De FX35 bleef op 1183 lbs en de FX45 op 1091 lbs. Bij de G35, M35, M45 en QX56 stonden geen publieke figuren vermeld.
Infiniti Payload 2008
De M35 kwam terug met 996 lbs en de M45 met 1010 lbs. De QX56 sprong naar 1553 lbs. De FX35 bleef op 1183 lbs, de FX45 op 1091 lbs, en de nieuwe G37 nam 1040 lbs.
Infiniti Payload 2009
De FX35 steeg lichtjes naar 1213 lbs. De nieuwe FX50 haalde 1185 lbs. De QX56 bleef stabiel op 1553 lbs.
“De QX56 is een tank. Hij kan een laadvermogen van meer dan 1500 kg aan. De sedans? Houd het bij passagiers en lichte bagage.”
Isuzu-laadvermogen per model
Isuzu’s vrachtwagens en SUV’s uit deze tijd waren werkpaarden. De pickups uit de Ascender- en i-serie vertoonden aanzienlijke laadvermogens, vooral in de kleinere i-290.
Isuzu-lading uit 2006
De i-280 kon 1532 lbs aan. De Ascender haalde 1133 lbs, en de i-350 kon 1190 lbs aan.
Isuzu-lading uit 2007
De i-290 behield 1532 lbs. De Ascender bleef op 1133 lbs. De i-370 sprong naar 1516 lbs.
Isuzu-lading uit 2008
De Ascender bleef op 1133 lbs. De i-290 daalde lichtjes naar 1512 lbs, en de i-370 daalde naar 1260 lbs.
“Isuzu heeft niet veel vrachtwagens gemaakt, maar de vrachtwagens die ze wel maakten, waren gebouwd voor arbeid. De pick-ups uit de i-serie hadden een van de beste verhoudingen tussen laadvermogen en gewicht in hun klasse.”
Jaguar laadvermogen per model
Het laadvermogen van Jaguar weerspiegelt hun focus op stijl en prestaties. De XK- en XKR-modellen zijn lichter, terwijl de X-Type en XJ8 meer inhoud hadden.
Jaguar Payload 2006
De X-Type behaalde 1058 lbs. Bij de S-Type, XJ8, XK8 en XJR stonden geen publieke figuren vermeld.
Jaguar Payload 2007
De X-Type bleef op 1058 lbs. De S-Type, XJ8, XJR en XK hadden geen cijfers.
Jaguar Payload 2008
De X-Type bleef op 1058 lbs. De XK daalde naar 815 lbs en de XKR daalde naar 772 lbs. De S-Type, XJ8 en XJR hadden geen openbare gegevens.
Jaguar Payload 2009
De XKR bleef op 772 lbs. De XK Coupé had een gewicht van 815 lbs. Bij de XF en XJ8 stonden geen cijfers vermeld.
“Het laadvermogen van de Jaguar is bescheiden. Ze zijn niet ontworpen om te vervoeren. Als je gewicht moet vervoeren, kijk dan ergens anders. Deze auto’s zijn voor de weg, niet voor de aanhangwagen.”
Jeep-laadvermogen per model
Het Jeep-gamma van 2006 tot 2009 varieerde van de ruige Wrangler tot de gezinsvriendelijke Commander. Het laadvermogen varieerde aanzienlijk, afhankelijk van de trim- en motoropties.
** Jeep-lading uit 2006 **
De commandant leidde met 1620 lbs. De Liberty behaalde 1150 lbs, de Grand Cherokee 1100 lbs en de Wrangler 800 lbs.
** Jeep-laadvermogen 2007 **
De commandant zakte naar 1310 lbs. De Compass kwam binnen met 925 lbs, de Grand Cherokee met 1050 lbs, de Liberty met 1150 lbs en de Wrangler met 1000 lbs.
** Jeep-laadvermogen 2008 **
De commandant had 1300 lbs. Het Kompas op 925 lbs, Grand Cherokee op 1180 lbs, Liberty op 1150 lbs, Patriot op 925 lbs, en zowel Wrangler als Wrangler Unlimited op 1000 lbs.
** Jeep-laadvermogen 2009 **
De commandant bleef op 1300 lbs. Kompas op 925 lbs, Grand Cherokee op 1180 lbs, Liberty op 1150 lbs, Patriot op 925 lbs, Wrangler op 1000 lbs en Wrangler Unlimited verhoogd naar 1150 lbs.
“De Wrangler Unlimited krijgt in 2009 een grotere lading. Als je een pad aan het aanleggen bent
Mazda Payload-specificaties (2006-2009)
Het Mazda-assortiment uit het midden van de jaren 2000 was een mix van praktische pendelaars en nicheliefhebbers. Als u een vrachtwagen uit de B-serie laadt, vertellen de cijfers een specifiek verhaal over het nut. Het 2006 Mazda B2300 laadvermogen bedraagt 1.260 kg. Dat is strak. De B3000, een beetje robuuster, duwt naar 1.680 lbs. De robuuste B4000? Terug naar 1.260 pond. Het voelt als een bijzaak.
Auto’s vertellen een ander verhaal. De Mazda5 minivan is verrassend capabel voor zijn formaat. In 2006 en 2007 krijgt u 1.239 kg laadvermogen. Ga terug naar het modeljaar 2008 en het valt af naar 1.191 kg. De Mazda3 vermeldt geen laadvermogen in deze gegevens. De Mazda6 houdt echter stand. 1.319 pond in 2006. Daarna daalt het. In 2007 bedroeg het Mazda6-laadvermogen 1.080 kg. Het blijft daar tot en met 2008 en 2009 en vestigt zich op 1.082 pond.
Prestatieversies doen pijn aan de cijfers. De MazdaSpeed6 begint in 2006 bij 300 kg. In 2007 wordt dat niet beter. De MX-5 Miata? Nauwelijks ruimte voor spullen. 637 lbs in 2006 en 2007. In 2008 is er een kleine verlaging naar 633 lbs. De RX-8 is op dezelfde manier beperkt. 779 lbs in 2006. 765 lbs in 2007 en 2008. 754 lbs in 2009. De Tribute SUV biedt een bescheiden gebruiksgemak. 988 lbs in 2006. 1.057 lbs in 2008. De hybride versie van de Tribute in 2008 wint zelfs een beetje en bereikt 1.083 lbs. De MPV-minivan uit 2006 weegt 1.506 pond. In 2009 daalt het laadvermogen van de B2300 tot 1.200 lbs.
Mercedes-Benz laadvermogengegevens (2006-2009)
Mercedes vermeldt niet altijd het laadvermogen van hun sedans. De C-Klasse, CL-Klasse, CLK-Klasse, CLS-Klasse en S-Klasse tonen nul of geen gegevens in deze records. Je bent vooral aan het gissen. Maar de SUV’s en vrachtwagens? Die cijfers zijn duidelijk.
De ML-Klasse domineert de beginjaren. Het 2006 Mercedes ML350 laadvermogen bedraagt 1.616 lbs. De ML500 is lager, namelijk 1.496 lbs. Spring naar 2007 en de ML350 springt naar 1.635 lbs. De ML320 weegt 1.422 pond. De ML500 herstelt tot 1.620 lbs. De zware ML63 AMG zakt naar 1.257 lbs. In 2008 wegen de ML350 en ML550 beide respectievelijk 1.635 en 1.620 lbs. De ML320 blijft op 1.422 lbs. De AMG-versie ontbreekt in de gegevens van 2008. In 2009 clusteren de ML350, ML320, ML550 en GL450/GL550 allemaal rond de 1.620 lb. De ML63 AMG klimt terug naar 1.300 pond.
De R-Klasse is een bestelwagen op wielen. In 2006 vervoerde hij 2.000 pond. In 2007 daalt dat tot 1.635 pond. In 2009 is het nog verder gedaald tot 1.365 pond. De G-Klasse biedt serieuze bruikbaarheid. De G500 in 2007 weegt 1.289 pond. In 2008 stijgt het tot 1.764 pond. De G55 weegt 1.433 pond. De SLR McLaren is een supercar, geen vervoerder. Zijn 2006 Mercedes SLR McLaren-laadvermogen bedraagt een magere 626 lbs. In 2008 daalt het tot slechts 342 pond. De E-Klasse leverde van 2007 tot en met 2009 een stabiel gewicht van 1.157 kg.
Verdeling van de payload van Mercury (2006-2009)
Mercury was in wezen Ford met een ander embleem. De cijfers weerspiegelen die afstamming. De Grand Marquis, Milan, Montego en Sable vermelden geen laadvermogen. Ze zijn waarschijnlijk te verwaarlozen of worden niet bijgehouden in deze specifieke dataset.
De Mountaineer is hier het werkpaard. Het begint bij 1.549 pond in 2006. Daalt tot 1.443 pond in 2007. Blijft vlak tot en met 2008 en 2009. De Monterey minivan blijft stabiel op 1.320 pond in 2006 en 2007. De compacte SUV Mariner is consistent. 1.075 lbs in 2006 en 2007. Het daalt lichtjes naar 1.059 lbs in 2008 en 2009. De hybride varianten van de Mariner zijn lichter. Ze bereiken een maximum van 920 pond gedurende alle vier de jaren. Het is een afweging. U bespaart op brandstof, u verliest op trekkracht.
MINI-laadvermogennummers (2006-2009)
MINI bood niet veel laadruimte. Bij deze auto’s draait het om stijl en wendbaarheid, niet om het vervoeren van hout. Het laadvermogen van de MINI Cooper Hardtop uit 2006 bedraagt 350 kg. De Convertible is lichter: 300 kg. Dit geldt voor 2007.
In 2008 voegt de Clubman zich bij de partij. Het komt overeen met de hardtop met een gewicht van 300 kg. De Convertible blijft op 771 lbs. In 2009 komen de krachtige John Cooper Works-varianten op de markt. De JCW Hardtop en JCW Clubman dragen beide 350 kg. Er verandert niets. De cijfers zijn statisch. U laadt deze niet met zware lading, tenzij u de handling wilt verpesten.
Mitsubishi Payload-specificaties (2006-2009)
Mitsubishi had een paar solide opties. De Raider-pick-up is hier de koning van het laadvermogen. In 2006 bevat het een inhoud van 1.590 pond. Het daalt lichtjes tot 1.580 pond in 2007 en 2008. De Outlander SUV ziet een vreemde piek. In 2006 was het slechts 904 pond. In 2007 springt het naar 1.538 pond. Daarna daalt het terug naar 1.169 pond in 2008. De Eclipse-coupé is consistent. 794 lbs voor 2006, 2007 en 2008. In 2009 stijgt het tot 827 lbs.
De Galant sedan weegt ongeveer 900 pond. 969 lbs in 2006. 937 lbs in 2007 en 2008. Terug naar 981 lbs in 2009. De Lancer pakt de speling in latere jaren op. Het ontbreekt in gegevens over 2007. In 2008 en 2009 bleef het stabiel op 1.157 lbs. De Endeavour SUV is consistent op 1.055 lbs voor 2006, 2007 en 2008.
Nissan-laadvermogen (2006-2009)
Nissan had een aantal zware slagmensen. De Titan-pick-up is een beest. In 2006 vervoerde hij 1.549 pond. Het daalt tot 1.490 pond in 2007. Vervolgens schiet het omhoog in 2008 en 2009 tot 2.063 pond. Dat is een enorme sprong. De grens is stabiel. 1.464 lbs van 2006 tot en met 2009. De Armada SUV begint hoog met 1.693 lbs in 200
De cijfers liegen niet. Als u denkt dat uw dagelijkse chauffeur een volledige lading grind kan vervoeren zonder te klagen, controleer dan eerst het specificatieblad. Het laadvermogen is de harde limiet voor hoeveel spullen u in een voertuig kunt gooien voordat het niet langer een auto is, maar een verplichting wordt.
Hier is het overzicht van de merken die tussen 2006 en 2009 onze wegen bevolkten.
Saturnus-lading
Saturnus probeerde zijn positie te vinden in de compacte en crossover-ruimte. De Relay-bestelwagen was een werkpaard, maar verwacht niet dat hij veel meer zal vervoeren dan een kleine schoonmaakbeurt van de garage.
| Jaar | Model | Maximaal laadvermogen (lbs) |
|---|---|---|
| 2006 | Ion | – |
| 2006 | relais | 1350 |
| 2006 | VUE | 1331 |
| 2007 | Aura | 1009 |
| 2007 | Aura-hybride | – |
| 2007 | Ion | – |
| 2007 | Vooruitzichten | 1678 |
| 2007 | relais | 1354 |
| 2007 | Hemel | – |
| 2007 | VUE | 1331 |
| 2007 | VUE Hybride | 1511 |
| 2008 | Astra | 893 |
| 2008 | Aura | 1009 |
| 2008 | Aura-hybride | – |
| 2008 | Vooruitzichten | 1678 |
| 2008 | Hemel | – |
| 2008 | VUE | 1000 |
| 2008 | VUE Hybride | 1111 |
| 2009 | Astra | – |
| 2009 | Aura | 1009 |
| 2009 | Aura-hybride | – |
| 2009 | Vooruitzichten | 1709 |
| 2009 | Hemel | – |
| 2009 | VUE | 1000 |
| 2009 | VUE Hybride | 1111 |
De vooruitzichten voor 2009 bereiken het maximale laadvermogen voor Saturnus op 1.709 lbs. Het is de grootste crossover die ze ooit hebben gemaakt.
Meer Saturn-specificaties:
– Saturnus GVWR
– Saturnus GAWR
– Saturnus GCWR
– Saturnus vrachtcapaciteit
– Saturnus rijklaar gewicht
– Saturn-sleepvermogen
Scion-lading
Scion draaide helemaal om jeugd. Goedkope auto’s. Minimalistisch. Je zou een Telg niet met stenen laden. Bij de meeste inzendingen staat nul, waarschijnlijk omdat de fabrikant geen specifieke laadvermogencijfers heeft gepubliceerd of omdat de limiet te laag was om als verkoopargument te dienen.
| Jaar | Model | Maximaal laadvermogen (lbs) |
|---|---|---|
| 2006 | tC | – |
| 2006 | xA | – |
| 2006 | xB | – |
| 2007 | tC | – |
| 2008 | tC | – |
| 2008 | xB | – |
| 2008 | xD | – |
| 2009 | tC | – |
| 2009 | xB | – |
| 2009 | xD | – |
Meer Scion-specificaties:
– Telg GVWR
– Telg GAWR
– Telg GCWR
– Scion vrachtdraagvermogen
– Telg gewicht
– Trekvermogen van de Scion
slimme lading
Kleine auto’s hebben kleine limieten. De smart fortwo is een stadsloper, geen verhuizer.
| Jaar | Model | Maximaal laadvermogen (lbs) |
|---|---|---|
| 2008 | twee | 463 |
Meer slimme specificaties:
– slimme GVWR
– slimme GAWR
– slimme GCWR
– slimme vrachtcapaciteit
– slim leeggewicht
– slimme trekcapaciteit
Subaru-lading
Subaru kent AWD. Ze kennen ook de gewichtslimieten. De Tribeca begon sterk, maar daalde in 2008 aanzienlijk in laadvermogen. De Forester en Outback blijven de betrouwbare transporteurs.
| Jaar | Model | Maximaal laadvermogen (lbs) |
|---|---|---|
| 2006 | B9 Tribeca | 1560 |
| 2006 | Baja | 1070 |
| 2006 | Boswachter | 1060 |
| 2006 | Impreza Sedan | 955 |
| 2006 | Impreza-wagen | 995 |
| 2006 | Impreza Outback Sport | 1132 |
| 2006 | Impreza WRX Sti | 794 |
| 2006 | Legacy Sedan | 1200 |
| 2006 | Legacy-wagen | 1300 |
| 2006 | Binnenland | 1245 |
| 2007 | B9 Tribeca | 1560 |
| 2007 | Boswachter | 1010 |
| 2007 | Impreza Sedan | 955 |
| 2007 | Impreza-wagen | 995 |
| 2007 | Impreza Outback Sport | 1132 |
| 2007 | Legacy Sedan | 1055 |
| 2007 | Legacy-wagen | 1290 |
| 2007 | Binnenland | 995 |
| 2008 | Boswachter | 1010 |
| 2008 | Impreza-wagen | 976 |
| 2008 | Impreza Sedan | 856 |
| 2008 | Impreza Outback Sport | 1082 |
| 2008 | Impreza WRX Sti | 1080 |
| 2008 | Nalatenschap | 1055 |
| 2008 | Binnenland | 1085 |
| 2008 | Tribeca | 660 |
| 2009 | Boswachter | 1230 |
| 2009 | Nalatenschap | 1055 |
| 2009 | Binnenland | 1078 |
| 2009 | Tribeca | 660 |
Meer Subaru-specificaties:
– Subaru GVWR
– Subaru GAWR
– Subaru GCWR
– Subaru-laadcapaciteit
– Subaru rijklaar gewicht
– Subaru-trekvermogen
Suzuki-lading
Suzuki bevond zich in de nadagen. De XL7 was de enige consistente zware lifter. De Aerio en Forenza waren lichte compacts met bescheiden beperkingen.
| Jaar | Model | Maximaal laadvermogen (lbs) |
|---|---|---|
| 2006 | Lucht | 955 |
| 2006 | Forenza | 981 |
| 2006 | Grand Vitara | 1175 |
| 2006 | Reno | 941 |
| 2006 | Verona | – |
| 2006 | XL7 | 1168 |
| 2007 | Lucht | – |
| 2007 | Forenza | – |
| 2007 | Grand Vitara | – |
| 2007 | Reno | – |
| 2007 | SX4 | – |
| 2007 | XL7 | 1626 |
| 2008 | Forenza | 926 |
| 2008 | Grand Vitara | 1178 |
| 2008 | Reno | 926 |
| 2008 | SX4 | 893 |
| 2008 | XL7 | 1626 |























